امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 3.51
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرکز محله
سلام
دوستان عزیز نمونه طراحی از مرکز محله رو میخواستم اگر کسی از دوستان کار کردن نمونه هاش کافی هست در اینجا قرار بدید
ممنون..

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مرکز محله ی مینایی

منبع: وبلاگ اردی بهشت

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، MHAKBARI ، elham90 ، sahar19
تو این پست هم یه نمونه هست :
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=13222

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90
ایده های طراحی :
الهام گرفته شده از حیاط مرکزی در معماری ایرانی

منبع: سایت اتود

پاسخ
سپاس از شما این نمونه هارو دیدم اگر نمونه های بیشتری رو دارید در اختیارم بگذارید ممنون میشم...

پاسخ
تدابیر طراحی فضاهای عمومی محله مبتنی بر رویکرد پایداری اجتماعی، نمونه موردی : تهران محله اوین

[b]ایده های طراحی
:
هدف کلی طرح ساماندهی فضاهای تاریخی رو به اضمحلال محله اوین مبتنی بر رویکرد پایداری اجتماعی و طراحی سبز می باشد. ایده های کلی پروژه شامل موارد ذیل است: - انجام مداخلات حداقلی در بستر طرح - پیشنهاد راهکارهای ساماندهی محله بر اساس پنج اصل پایداری اجتماعی: ارتباط و پیوند، تنوع، نظارت و مشارکت جمعی، کیفیت زندگی و تساوی - ساماندهی عناصر تاریخی موجود در ترکیب با قرارگاه رفتاری متناسب با هر فضا(ساماندهی فضاهای مذهبی مانند مسجد، حسینیه، امامزاده در ارتباط با میدانگاه اصلی محله: میان میدان یا میدان پاچنار- ساماندهی باغ موجود به صورت باغ تخت و مورد استفاده به عنوان مزرعه شهری) - تبدیل محور mixed-use با ترافیک سنگین سواره به پیاده راه سلامت محله - سازماندهی فضای فرهنگی مبتنی بر ایده صفه و کند(به دلیل قرارگیری بر روی شیب 35درصد) و تبدیل سقف فضای فرهنگی به قرارگاه رفتاری متناسب با این کاربری و همچنین طراحی فضای عمومی متناسب با این فضا با نام بالا میدان که در ارتباط با ورودی اصلی مجموعه، ورودی اختصاصی آمفی تئاتر، پلکان دسترسی به تپه سربازخانه یا منظرگاه و غرفه های تجاری می باشد. - ساماندهی فضای سکونتی سبز و ترکیب محل زندگی و کار

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، khansa

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان