امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش استفاده از خط کش اشل
با سلام
از دوستان کسی هست که نحوه استفاده از خط کش اشل رو با زدن مثال توضیح بده....ممنون
آخرین ارسال های من :

آذربایجان وار السون ایستمین کور السون
پاسخ
سلام
بسته به نوع مقیاسی که میخواهید باید مورد استفاده قرار گیرد.
شما میخواهید چیکار کنید تا همان را توضیح دهیم.
مثلا اگر بخواهید با مقیاس 1/75 نقشه ای را ترسیم کنید هر یک واحد روی 1/75 یک متر خواهد بود.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
مثلا یه نقشه ای داریم که مقیاسش معلوم نیست....میخوام به وسیله خط کش اشل مقیاسشو بدونم...میشه؟؟؟؟

پاسخ
اگر اندازه داشته باشد که یکی از اندازه ها را با مقیاس های روی اشل چک میکنیم اگر نداشته باشد باید با موضوع هایی مثل درب که حدود 1 متر است یا کف پله که معمولا 30 سانتیمتر است چک کنید.
اگر نقشه را آپلود کنید بیشتر توضیح میدهم.

پاسخ
ببینید من رشتم شهرسازیه...مثلا یه نقشه تفکیک زمین داریم مقیاسش معلوم نیست من میخوام بدونم میشه از روی خط کش اشل مقیاس این نقشه رو بدست آورد یا نه(مثلا عرض خیابان)؟؟چطوری؟

پاسخ
(۱۳۹۲-۴-۱، ۰۳:۴۷ عصر)بابک خرم دین نوشته است: ببینید من رشتم شهرسازیه...مثلا یه نقشه تفکیک زمین داریم مقیاسش معلوم نیست من میخوام بدونم میشه از روی خط کش اشل مقیاس این نقشه رو بدست آورد یا نه(مثلا عرض خیابان)؟؟چطوری؟
هیچ اندازه ای روی این نقشه تفکیک زمین ندارید که بشه از روی اون مقیاس را بدست آورد.
یک اندازه هم داشته باشید میشه با یک خط کش ساده مقیاس را بدست آورد و سپس هر جایی را خواستید به راحتی بدست میاد.
لطفا نقشه و یا قسمتی که اندازه داره آپلود کنید.

پاسخ
من میخواستم نحوه کار با اشلو یاد بگیرم که نشد.(یعنی نمیشه بدون هیچ اطلاعاتی از روی خط کش اشل بتوان مقیاس نقشه رو تشخیص داد؟)

پاسخ
کار با اشل ساده است ولی بدون هیچ اندازه ای مگه میشه مقیاس را بدست آورد(البته توضیح دادم اگر اندازه ای را بدانیم ولی نزده باشد مثل پله و .. میتوان بدست آورد)
اشل برای وقتی است که اندازه را داریم ولی مقیاس ندارد و از روی اشل بدست می آوریم
نمونه:
شما اندازه اصلی و ترسیمی را نداشته باشید امکان ندارد بتوانید مقیاس را بدست آورید.

پاسخ
اگه اونطوریه واسه چی اشل رو ساختن...با یه خط کش ساده هم میتوان اگه یه اندازه رو داشته باشم مقیاس رو بدست اوریم...

پاسخ
اشل را برای این ساختند که اگر مقیاس 1/75 باشه و اندازه هایی را روی یک نقشه نداشته باشیم سریع پیدا کنیم.
و یا ترسیم کنیم که البته برای ترسیم الان نرم افزار ها به راحتی این کار را برای مان انجام میدهند.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد روش OWA در ترکیب لایه های GIS بابک خرم دین 0 1,754 ۱۳۹۳-۸-۱۳، ۰۸:۵۰ صبح
آخرین ارسال: بابک خرم دین
  مشکل در تهیه DEM از خطوط ارتفاعی بابک خرم دین 0 1,367 ۱۳۹۲-۸-۱۶، ۰۶:۵۷ عصر
آخرین ارسال: بابک خرم دین
  درخواست کمک از شهرسازان حرفه ای ... tinaaa 1 1,369 ۱۳۹۲-۶-۳۰، ۱۰:۰۸ صبح
آخرین ارسال: ایلیا
  روش مقاله نویسی بابک خرم دین 4 2,398 ۱۳۹۲-۵-۵، ۱۰:۵۷ عصر
آخرین ارسال: dementor

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان