امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه سایت ایرانشهرساز/مسابقه سوم/راهکار شهری- برنده مهندس dementor
سوال 2:تعریف فضا و استفاده از کاربری های متنوع و مرتبط
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط dashjavad
سوال1
باتوجه به اینکه بافت فرسوده دارای ارزش تاریخی می باشد و درسوال اطلاعات دیگر نیومده
رویکرد باززندده سازی رو پیشنهاد میکنم که با بافت واجد ارزش طرح ویژه تهیه شود به عنوان راهکار اصلی سایت که توسعه و اشتفغال زایی اقتصادی رو در پی خواهد داشت
با یکسری دستورالعمل های مورد استفاده در این بافت مثل تجمیع و ...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط dementor
1:
کاهش سطح آسیب پذیري بافت هاي فرسوده در برابر حوادث غیر مترقبه.

الان یه حسی بهم گفت که شاید خیلی از این چیزایی که میزارم درست نباشه.توروخدا کسی بهم نخنده ها .گناه دارم بخدا :( :(

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، URBAN 98
برای سوال اول فکر میکنم احیای بافت های قابل مرمت و نگهداری مناسب از اونها و سپس تخریب و بازسازی دوباره مکانهای غیر قابل استفاده با توجه به خود بافت و ایجاد کاربری های متنوع

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98
سوال 2
از عکس کاملا شرایط نامناسب زیرساخت ( جوی اب) و سطح کیفیت عرصه مسکونی مشخص می باشد رویکرد اصالت بخشی پیشنهاد من است
در این رویکرد به بالا بردن قیمت زمین و منزلت ساکنین از طریق ارتقا کیفیت های کالبدی محیط و زیرساخت ها پرداخته میشه
مثل همین عکس میتونه کفسازی مناسب،وجود نرده برای پله ها،طراحی مسیر اب،قرار گیری فضاهایی برای مکث استفاده کنندگان و راه حل های مشابه استفاده شود

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98 ، dementor
1:
تبدیل میراث شهري موجود در بافت هاي فرسوده به ثروت شهري قابل بهره برداري در جهت احیاي
حیات شهري.

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98 ، dementor
(۱۳۹۲-۴-۱۰، ۰۹:۴۱ عصر)farnoosh joon نوشته است: 1:
کاهش سطح آسیب پذیري بافت هاي فرسوده در برابر حوادث غیر مترقبه.

الان یه حسی بهم گفت که شاید خیلی از این چیزایی که میزارم درست نباشه.توروخدا کسی بهم نخنده ها .گناه دارم بخدا :( :(

کاملا صحیح هستند مهندس ادامه دهید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط farnoosh joon ، dementor
سوال 2:استفاده از صدای اب و بهینه سازی جوی اب با استفاده از طرح های سنتی و اونهایی که به زیبایی محله کمک کنن.

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98
1:
ارتقاء پویایی بافت در کل شهر با تنظیم روابط عملکردي فضاها.

پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، URBAN 98
استفاده از طرح های زیبا برای پله ها و کوچک کردن و دراز تر کرده پله ها برای استفاده تمام ساکنین و استفاده از سنگفرش های مناسب برای کف و حفاظ(البته کفپوش مناسب باید طوری باشه که در تمام فصول بشه استفاده کرد.)سوال 2

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مسابقه اول ایران شهرساز1393 URBAN 98 130 17,539 ۱۳۹۳-۵-۱۲، ۰۸:۰۵ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  مساااااااااااااااابقه دوم ایرانشهرساز 1393(امشب بدووووو شروع شد) URBAN 98 149 18,529 ۱۳۹۳-۵-۵، ۱۱:۵۹ عصر
آخرین ارسال: alireza
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,148 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,676 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان