امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به نظر شما طرح 1 چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟کار درستاش بیان ببینم...
سلام دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک اینه که همه بیاین و نظارتتونو در مورد طرح 1 و اینکه چه کارایی کردین . استادتون چی گفته چی خواسته وهرچی میدونین بگین تا بقیه استفاده کنن.منتظر حضور و نظراتتون هستم.113 خودم در ادامه توضیحات رو قرار خواهم داد.
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط wimifire ، alireza ، farza ، mojtaba1992 ، Brightness ، FaTyJo0oN
ما تو طرح یک رو یک محله کار می کردیم و کلا شناخت و تحلیل رو کار کردیم یعنی هر جلسه استاد یکی از نظام ها رو درس میداد مثل کاربری زمین یا حرکت و دسترسی و... و ما میرفتیم تو سایت بررسی می کردیم، عکس و ... و براش شیت 50*70 می بستیم به صورت گروهی کار می کردیم اما برای پایان ترم کل لایه هارو ارائه کردیم فردی به علاوه جداول سوات و نقشه های تحلیلی. این اصل کار بود در کنارش گاهی میرفتیم همگی بیرون و اسکیس کار میکردیم یا تو کلاس یه سری نکات رو بهمون یاد میدادن اما خیلی کار می کردیم وحشتناک بود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mojtaba1992 ، dementor ، FaTyJo0oN
ما توی طرح 1 شناخت و تحلیل کار میکردیم.
شناختش میدانی بود یه پرسش نامه داشتیم که تمام آنچه باید برداشت میکردیم از قدمت و کیفیت بناها گرفته تا تاسیسات و هر چیزی که در یک محله میتونه وجود داشته باشه رو داشت.هر جلسه اطلاعاتمون رو توی نقشه های cad وارد میکردیم و با استاد کرکسیون میکردیم.در آخر یه عالمه نقشه A3 در قالب یک دفترچه تحویل دادیم که یه سری تحلیل هم کنارش نوشته بودیم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، dementor
    تو طرح یک روی سه مقیاس محدوده - حوزه پیرامون و منطقه کار میکردیم و شناخت و تحلیل میبستیم براساس نطامهایی که استاد درس میداد برداشت میدانیو پرسشنامه و این چیزا آخر ترمم که آلبوم 05 در 70 بستیم حدود 30 تا شیت بود

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط dementor ، Brightness
    طرح یک شهرسازی چیست؟
    در جواب این سوال میتونم بگم طرح 1 شهرسازی طرح شناخت وضع موجود هست که باید در سطح شهر بررسی بشه هدف این درس ایجاد مهارت در درست دیدن درست فهمیدن و بیان شهر هست توی این درس شما باید از تکنیک های پژوهشی (مشاهده،مطالعه،پرسشنامه،مصاحبه مکاتبه)استفاده میکنید تا بتونید شهر رو بیان کنید.
    شیوه کار به این شکله که شما یک شهر رو انتخاب میکنین و شروع میکنین به بررسیه تمام اطلاعات موجود در مورد شهر در حد یک طرح جامع شهری .
    فصل اول این طرح در مورد مطالعات جغرافیایی و اقلیمی هست که شما تو این فصل ابتدا تقسیمات کشوری و شهری و موقعیت و... مرتبط با شهر مورد نظر رو کامل و با دقت بررسی میکنید و نقشه های مرتبط با اون رو به صورت کامل و جامع پیدا میکنید.با مراجعه به ادارات مرتبط (مثل راه و شهر سازی و استانداری و...)بعد شما شروع به بررسی مطالعات جغرافیایی مثل توپوگرافی ،شیب زمین،وضعیت خاک،حوزه نفوذ،کاربری اراضی،پوشش گیاهی باد های غالب ،منابع ابی(زیر زمینی و جاری)فرم شهر جهت رشد و توسعه و... که برای اینکار باید به طرح های جامع و تفضیلی موجود مراجعه کنید و همه همه رو پیدا کنید و اطلاعاتتون هم باید به روز باشه.اطلاعاتی هم باید در مورد حریم شهر و محدوده و... هم باید پیدا کنید .تو بحث حوزه نفوذ باید یکی از راه های تعیین حوزه نفوذ رو انتخاب کنین مثل نقطه جدایی و ... و بررسی رو انجام بدین.بعد از اینکار میرین اطلاعات در مورد زلزله خیزی و پراکندگی کارخانجات زمین های پر و خالی مکان های گردشگری و عناصر شاخص شهر رو هم بررسی میکنین.بعد از اینکه این همه اطلاعات کسب کردن یک گوشه بشینین و یک لیوان چایی دبش بخورین بعداز خوردن چایی میتونین شروع کنین به کسب اطلاعات در مورد اقلیم که ساده اس باید به اداره هوا شناسی مراجعه کنین واطلاعات رو بگیرین مثلا حرارت رطوبت روز های افتابی سرعت باد برای نمودار گلباد و این چیزا همینا برای فصل یک میتونه کامل باشه البته باید بگم تو دانشگاه های مختلف فرق میکنه ولی اینطوری باید باشه.منتظر نظراتتون هستم.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Brightness
    ما هم در طرح یک یه شهر کوچیک رو برای شناخت برداشتیم. به هرسازمانی سررزدیم برای اطلاعات.
    از هواشناسی گرفته به صنایع و معدن در!!! اطلاعات زیاد جمع آوری کردیم. اما در انتها استاد و اسیستش گفتن که بدون هدف جمع کردن اطلاعات کار بیهوده ای میشه. پس یه موضوع دادن تا بتونیم اطلاعات رو جمع و جور کنیم. مکان یابی یه نمایشگاه ملی توی شهر بود. بر این اساس اطلاعات رو سازماندهی کردیم و توی نظامای مختلف بستیم. تحویل هم یه مجلد آ سه شناخت دادیم و ده پونزده تا شیت برای مکان یابی نمایشگاه توی آخر ترم دادیم.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      up.................

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        دانلود نمونه طرح شهرسازی یک dementor 9 6,689 ۱۳۹۳-۱۲-۲۷، ۰۸:۴۰ صبح
      آخرین ارسال: Brightness
        طرح 1 شهر لالجین marziyeh.b 0 1,397 ۱۳۹۲-۱۲-۴، ۰۶:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: marziyeh.b
        طرح شهرسازی 1 فرزانه ن 2 2,337 ۱۳۹۲-۱۱-۲۳، ۱۰:۵۲ صبح
      آخرین ارسال: ud_ee1987
        سرفصل درس طرح شهرسازی1 m.marziye 0 1,505 ۱۳۹۲-۵-۱۷، ۰۳:۴۵ عصر
      آخرین ارسال: m.marziye
        پاورپوینت پروژه اماده مربوط به مدل برنامه ریزی سوات swot hossein.elma 2 4,680 ۱۳۹۲-۴-۲۵، ۰۹:۴۹ صبح
      آخرین ارسال: hossein.elma
        راهنمای سنجش وضعیت به روش SWOT hossein.elma 0 1,737 ۱۳۹۲-۴-۲۴، ۰۵:۰۱ عصر
      آخرین ارسال: hossein.elma
        دانلود کاربرگ طرح شهرسازی 1 dementor 0 3,248 ۱۳۹۲-۴-۲۲، ۰۵:۲۷ صبح
      آخرین ارسال: dementor
        طرح 1 (شاخص های اقلیمی) kasrak 0 1,143 ۱۳۹۱-۱۰-۵، ۱۰:۲۶ عصر
      آخرین ارسال: kasrak

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان