امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال از کارشناسان gis سایت
(۱۳۹۲-۵-۷، ۱۰:۵۷ عصر)starsat نوشته است:
خب وقتی ما این فرمان رو زدیم یک منو جدید میاد....
چطور باید اونجا عمل کنیم تا خروجی صحیح به ما بده؟

شما که باید از ابتدا شروع به اموزش و یادگیری کنید...این بار براتون میذارم. فرض میکنیم شما فیلدی دارید به اسم area که توش مساحت هارو حساب کرده به متر مربع. الان میخوام مساحت های بیشتر یا مساوی 500 متر و کمتر از 1000 متر رو به دست بیارم:
"Area" >=500 AND "Area" <1000
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط starsat ، elham90 ، dementor
من تشکر فراوان دارم از دوستان.
روشهای فوق جواب دادن..

فقط یک عیب دارد.
وقتی ما مثلا میخاهیم از پلاکهای مسکونی مساحت بگیریم متاسفانه ارک مپ عناصر دیگری مثل دستشویی گاراج هم انتخاب می کند یعنی اون زیر مجموعه های یک واحد مسکونی هم انتخاب می کند... حال میخاهم بدانم ما باید چه فرمانی انتخاب کنیم که فقط واحدهای مسکونی را به ما بدهد و زیر مجموعه ها را به ما ندهد.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۸، ۰۸:۳۷ صبح)starsat نوشته است: من تشکر فراوان دارم از دوستان.
روشهای فوق جواب دادن..

فقط یک عیب دارد.
وقتی ما مثلا میخاهیم از پلاکهای مسکونی مساحت بگیریم متاسفانه ارک مپ عناصر دیگری مثل دستشویی گاراج هم انتخاب می کند یعنی اون زیر مجموعه های یک واحد مسکونی هم انتخاب می کند... حال میخاهم بدانم ما باید چه فرمانی انتخاب کنیم که فقط واحدهای مسکونی را به ما بدهد و زیر مجموعه ها را به ما ندهد.

سلام
شما چند راه در پیش دارید:
1. تمامی کاربری های مسکونیتان را در حالت انتخاب درآورید و آنها را در قالب یک فایل مجزا ذخیره کنید. سپس با روشی که دوستان گفتند تعداد ساختمان ها را در فایل جدید پیدا کنید.

2. در هنگام استفاده از query یک شرط دیگر که همان انتخاب لایه مسکونی است را به سوال خود اضافه کنید.

3. در قسمت properties و گزینه Definition query یک شرط که همان انتخاب کاربری مسکونی است را وارد کنید و سپس از طریق روش ذکر شده توسط دوستان سوال خود را در مکورد مساحت مطرح کنید.

ضمنا اگر لایه های خود را بوسیله symbology دسته بندی کنید در جدول مربوطه ستونی به نام count وجود دارد که تعداد در هر دسته را به شما نمایش می دهد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط starsat
من بعد از این که گزینه classify در tab سیمبولوجی رو انتخاب می کنم یک پنجره جدید با نام classification ظاهر میشه..

خب من اگر بخاهم دسته بندی مد نظرم رو اجرا کنم باید چه کاری تو این قسمت انجام بدهم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
توی کنار پنجره جدید قسمت break valuesکلیک کنید و مقدار مورد نظرتونو وارد کنین.
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
روبروی break value علامت درصده زیرش هم نوشته 1.00000000

یعنی اینجا باید رنج تعریف کرد؟

پاسخ
..............................................up

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۸، ۰۷:۰۶ عصر)starsat نوشته است: روبروی break value علامت درصده زیرش هم نوشته 1.00000000

یعنی اینجا باید رنج تعریف کرد؟
اره بایدرنج بهش بدین.........

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ه تست از مصالح ساختمانی نشریه 55- کنکورمدیزیت پروژه و ساخت alireza 1 1,393 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۱:۲۶ صبح
آخرین ارسال: Fatemeh artimis
  دو سوال در مورد نقشه برداری-پیچ روی دوربین های تئودولیت هست که off و on داره alireza 0 885 ۱۳۹۴-۸-۲۸، ۰۳:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  من نرم افزار gis رو حدود دو سال پیش خریدم الان پیغام میده که منقضی شده alireza 1 1,061 ۱۳۹۳-۱۱-۳۰، ۰۸:۱۹ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟ alireza 2 1,801 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۷:۲۶ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  سوال فوری در مورد ahp و gis masoudrom 8 3,265 ۱۳۹۳-۹-۱۲، ۰۳:۳۸ عصر
آخرین ارسال: 9123533029
  درخواست رایگان سوال درباره تاثیر تفکر رئالیستی atelieahjam 5 2,390 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۰۱:۱۵ صبح
آخرین ارسال: maspory
  هدیه 400 پایان نامه شهرسازی در عوض آموزش ahp و gis masoudrom 0 1,049 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۵۲ صبح
آخرین ارسال: masoudrom
  درخواست رایگان من یه سوال دارم دوره های مختلف مورفولوژیک یعنی چه دوره هایی؟! alireza 2 1,559 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۰۹ صبح
آخرین ارسال: alireza
  د رخواست سوال ازمون نظام خرداد 93 atria 1 1,453 ۱۳۹۳-۷-۲۳، ۱۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم alireza 2 1,580 ۱۳۹۳-۳-۱۶، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: صبااا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان