امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال از کارشناسان gis سایت
با درود فراوان
یک سوال دارم در مورد gis
شما فرض کنید 100 واحد مسکونی دارید و نقشه هم در ارکمپ تولید شده است. حال میخاهیم بدانیم مساحت این قطعات 100 تایی را چگونه می توان در رده بندی های مثل زیر پانصد متر، پانصد تا هزار متر مربع و هزار متر مربع و بیش تر قرار داد.. یعنی ب چه فرامینی می توانیم بفهمیم در هر دامنه یا رنح مساحت چه تعداد پلاک مسکونی قرار دارد و فراوانیشان چقدره؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
برای رنج بندی میتوانید توی بخش propertiesبعد برید توی تب symbologyبعدش برید تو بخشquantitiesسپس از بخش classifyرنج بندی مورد نظرتونو انجام بدین.امیدوارم مشکلتون حل بشه با این راه.
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط starsat
وقتی روی لایر راست کلیک می کنم و پاپرتیز اخرین گزینه انتخاب می کنم تب سیمبولوجی نمیاد... یعنی نداه ورجن 9.3

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۷، ۰۶:۲۸ عصر)starsat نوشته است: با درود فراوان
یک سوال دارم در مورد gis
شما فرض کنید 100 واحد مسکونی دارید و نقشه هم در ارکمپ تولید شده است. حال میخاهیم بدانیم مساحت این قطعات 100 تایی را چگونه می توان در رده بندی های مثل زیر پانصد متر، پانصد تا هزار متر مربع و هزار متر مربع و بیش تر قرار داد.. یعنی ب چه فرامینی می توانیم بفهمیم در هر دامنه یا رنح مساحت چه تعداد پلاک مسکونی قرار دارد و فراوانیشان چقدره؟
سلام
راحتش اینه که ابتدا یه فیلد در Attribute درست کنید به هر اسمی. در قالب text
بعد حتما هم که قبلا فیلد مساحت رو دارید دیگه ( اگه ندارید درست کنیدو مساحت رو احساب کنید.) بعد از select by attribute استفاده کنید. یعنی همزمان متراژ های مثلا بیشتر از پانصد متر و کمتر از هزارمتر و انتخاب کنید. حالا در attribute، در فیلد که درست کردید، جلوی این اسامی انتخابی بنویسید مثلا 500-1000 متر. در نهایت بعد از اتمام کار هم یه فیلد دارید که طبق اون میتونید در symbology هرکاری که دوست دارید انجام بدید.
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط starsat ، elham90
دوستان بیش تر توضیح دهید.
کارم گیر است.

پاسخ
من نمیخاهم نماد گذاری کنم...من فقط میخاهم بدانم چند تا پلاک زیر 250 متره چند تا بین 250 تا 500 و الی اخر.

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۷، ۱۰:۰۹ عصر)starsat نوشته است: دوستان بیش تر توضیح دهید.
کارم گیر است.
دقیقا کجاش گیر کردید؟ کجای توضیح نا مفهوم بود؟

پاسخ
اهان. خب اینکه خیلی راحته
شما یه راست برید توی Select by attribute
این دستور رو بزنید که ابتدا مساحت های بیشتر از 500 متر رو انتخاب کند & (یعنی and رو انتخاب کنید ) و مساحت های کمتر از 1000 رو انتخاب کن.
یعنی الان براتون مساحت های بین 500 تا هزار رو انتخاب میکنه.
حالا Attribute رو باز کنید. تو نوار پایینش نوشته که مثلا 100 تا از 3150 تا اتنخاب شده. دیگه باقیش یه ضرب و تقسیم ساده است. برای تمامی مساحت ها اینکارو بکنید

پاسخ
با دستور select by attribute خیلی راحت میتونید بفهمید که مثلا چندتا پلاک با مساحت زیر 200متر دارید..
آخرین ارسال های من :

هیس....
حرف نزن....
صدای نفس هایت را بیشتر از دروغ هایت دوست دارم....
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
خب وقتی ما این فرمان رو زدیم یک منو جدید میاد....
چطور باید اونجا عمل کنیم تا خروجی صحیح به ما بده؟

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ه تست از مصالح ساختمانی نشریه 55- کنکورمدیزیت پروژه و ساخت alireza 1 1,356 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۱:۲۶ صبح
آخرین ارسال: Fatemeh artimis
  دو سوال در مورد نقشه برداری-پیچ روی دوربین های تئودولیت هست که off و on داره alireza 0 852 ۱۳۹۴-۸-۲۸، ۰۳:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  من نرم افزار gis رو حدود دو سال پیش خریدم الان پیغام میده که منقضی شده alireza 1 1,030 ۱۳۹۳-۱۱-۳۰، ۰۸:۱۹ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟ alireza 2 1,786 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۷:۲۶ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  سوال فوری در مورد ahp و gis masoudrom 8 3,243 ۱۳۹۳-۹-۱۲، ۰۳:۳۸ عصر
آخرین ارسال: 9123533029
  درخواست رایگان سوال درباره تاثیر تفکر رئالیستی atelieahjam 5 2,367 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۰۱:۱۵ صبح
آخرین ارسال: maspory
  هدیه 400 پایان نامه شهرسازی در عوض آموزش ahp و gis masoudrom 0 1,042 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۵۲ صبح
آخرین ارسال: masoudrom
  درخواست رایگان من یه سوال دارم دوره های مختلف مورفولوژیک یعنی چه دوره هایی؟! alireza 2 1,550 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۰۹ صبح
آخرین ارسال: alireza
  د رخواست سوال ازمون نظام خرداد 93 atria 1 1,441 ۱۳۹۳-۷-۲۳، ۱۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم alireza 2 1,564 ۱۳۹۳-۳-۱۶، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: صبااا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان