امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مردودی تعدادی از داوطلبین در یک سالن با رتبه زیر 20 و 6 رتبه دو رقمی طراحی شهری
(۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۹:۴۱ صبح)new.a نوشته است:
(۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۸:۴۱ صبح)masir نوشته است: چي بگم والا..
يعني اون دوست شما كه با اسكيس بد دانشگاه خوب قبول شده هم رفته پرسيده نمره شو ؟
اين داستان نحوه ي تصحيح اوراق رو شما از كسي شنيديد؟ چون معمولا كسي با اين قطعيت اظهار نظر نمي كنه كه برگه ها چه جوري تصحيح ميشن و همه احتمال مي دن

اگه اينجوري بخوايم استدلال كنيم، من و چند تا از بچه هاي كلاسمون هم تو سالنهاي مختلف بوديم، همه هم - البته تو دانشگاههاي مختلف ولي روزانه- قبول شديم. پس عدالت برقراره..

بي عدالتي اين آزمون در اينه كه بعضي افراد بدون داشتن صلاحيت واقعي و صرفا چون توان مالي بالايي دارن ميرن كلاس هاي پر هزينه و از بهترين اساتيد استفاده مي كنن و در نهايت هم به صورت دوپينگي قبول مي شن.. البته منظورم همه كسايي كه كلاس مي رن نيست..

ذات اين آزمون بي عدالته دوست من.. اما اين حرف هاي شما نياز به مدرك و سند داره اگرنه مثال نقضش هم هست..
بهتون تبریک میگم بسیار آدمای خوش شانسی هستید.
من نمیگم اونی که درصد بالا گرفته اسکیسش بد بوده ولی آیا آدمی که کاراش در حد تو یا پایین تر از تو باشه سر اسکیس معجزه میشه 80% بالاتر از تو میشه؟
بابا 10% 20% نامردا 80% اختلاف؟؟؟
همه از کار و تلاش این بچه ها خبر داشتن حتی خیلیا و استادشون میگن شاید برگه هاشون تصحیح نشده همینجوری یه درصدی دادن. همه میگن اسکیس بی عدالتی و شانسه اگر برای ما پیش نیومده دلیل نمیشه بگیم اینطوری نیست. یه سال تلاش شبانه روزی آدمارو بی نتیجه میکنن بعدم چون با رتبه خوب قبول نشدن میگن اینا تلاش نکردن در صورتی که اصلا نمیشناسنشون. امیدوارم یه روزی برسه که اگر نمیتونیم کاری برای هم انجام بدیم حداقل همدیگرو بفهمیم و نگیم ما که رفتیم بقیه به ما چه.

من شما رو درك مي كنم و قصد ناراحت كردن شما رو نداشتم.
و عذر خواهي مي كنم از شما

من منظورم اين نبود كه چنين اتفاقي نيفتاده و به همه درست و به حق نمره داده شده.. نه حتما كسايي بودن كه حقشون ضايع شده.. و من هم به نوبه خودم از اين بابت ناراحتم و اگر كاري از دستم بر بياد دريغ نمي كنم.. حرف من سر تعميم دادن اين موارد به كل آزمون بود.. چون اگر تعداد كسايي كه اين بي عدالتي دامنگيرشون شده خيلي زياد بودن توي اين انجمن الان كلي سرو صدا بود.. اما همين موارد جزئي و استثنايي هم قطعا نبايد اتفاق بيفته..

به هر حال باز هم عذرخواهي مي كنم اگه جسارتي كردم
بدونيد كه آدم موفق هيچ وقت نبايد محكوم شرايط بشه..

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط foroogh.r ، alireza
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۶:۵۵ صبح)haydariyan نوشته است:
    (۱۳۹۲-۶-۱۱، ۱۰:۳۰ عصر)AliReza نوشته است: سلام
    متاسفانه با خبر شدیم که دو رتبه زیر 15 یکی شبانه و یکی هم روزانه به جز تهران قبول شدند و رتبه حدود 20 هم مردود شده و رتبه حدود 40 و دو رتبه حدود 50 و دو رتبه حدود 90 نیز مردود شدند و جالب اینکه همه آنها در یک سالن بودند و احتمالا مصحح آنها یکی بوده است.
    و متاسفانه رتبه یک رقمی با اسکیس 6 درصد هم شبانه یکی از دانشگاههای غیر از تهران قبول شده است.

همه اینها را گفتیم که این سوال را جواب دهید...
    (در بین شرکت کنندگان درصد 90 نیز بوده است و درصد 6 رتبه یک رقمی هم )
    احتمال داده میشود که مصحح ها یک روند را در پیش نگرفته و نحوه نمره دادن متفاوت بوده است و سازمان سنجش هم در اعتراض جوابگو نبوده است.
    سوال:
    چرا باید نحوه نمره دادن در بین مصحح ها متفاوت باشد؟آیا این عدالت است؟

سایت ایران شهرساز صحت مطالب را تایید نمی کند و اطلاعات از طریق یکی از کاربران بوده و به گفته ایشان صحیح می باشد و خودشان نیز رتبه زیر 20 مرحله اول را کسب کرده بودند.
    سلام مهندس
    تا جایی که من خبر دارم برگه ها توسط یک مصحح تصحیح نمیشه بلکه چندین نفر به هرکدوم از برگه ها نمره میدن و درنهایت میانگین گرفته میشه این حرفو از خودم نمیگم دکتر حبیبی که خودشون یکی از مصححهای گرایش برنامه ریزی شهری و ... هستن اینو گفتن

مهندس بیشترین تاثیر رو در تصحیح سوالات نظر خود طراح سوال داره به این صورت که مثلا یکی از عزیزان سوالی طرح میکنه و یه جوابی رو در چارچوب شکل گرفته توی ذهنش ارایه میده به بقیه و بعد سایر مصحیحن بر اساس اون و همینطور سلیقه و نگاه شخصی نمره میدن به برگه ها. ینی حتی اگه ج درست باشه ولی در چارچوب دلخواه فلان مصحح نباشه درصد بالایی به برگه تعلق نمیگیره. حالا مساله اینجاست که اگه کنکورهای چند سال اخیر رو ببینید متوجه میشید هرسال میاله ای طرح شده که شما بر اساس چیزایی کع یاد گرفتین نکته رو پیدا میکنین اون مشکلو رفع و طراحی میکنید. ولی سوال اسون امسال چون نکته و جنبه ی خاصی غیر از زلزله و بافت فرسوده نداشت تمامی داوطلبین به خوبی پاسخ دادن و چون شیتها و جوابها مثل هم شد توجه اساسی رفت روی شکل و قیافه شیتها 21 جالبه که خیلی از کسایی که به این دو نکته هم اشاره نکرده بودن بازم قبول شدن!!!!بدترین حالت این بود که مثلا خیلی از رتبه های 500-6-- پردیس قبول شدن تازه ناراحتم بودن .... البته سو تفاهم نشه قطعا کسایی هم بودن که به حقشون رسیدن نمونش مهندس جوشقانی عزیز که واقعا کارشون خوب بوده و خیلی خوشحال شدم ازین بابت

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۷:۲۶ صبح)masir نوشته است: اولا نمره ي اسكيس كه هنوز نيومده.. اين دوستمون از كجا مي گن كه يكي 6 شده و يكي 90

ثانيا استدلال سالن خيلي غير منطقيه و اصلا اون طور نيست كه هر سالن رو يك مصحح تصحيح كنه..
    همون طور كه دوستان گفتن چند تا مصحح همه ي برگه ها رو تصحيح مي كنن... تو امتحاناي نهايي راهنمايي زمان ما دو سه تا مصحح هر برگه رو تصحيح مي كردن، اين كه كنكوره.. حالا ممكنه هر سال مصحح ها عوض بشن و سال به سال ملاك هاي تصحيح تغيير كنه كه اين جاي بحث داره.. و موضوع مهميه ولي تو يك سال شرايط براي همه برابره

ثالثا، اين اتفاق هر سال افتاده كه عده ي معدودي با رتبه هاي خوب قبول نشن. و يا با رتبه هاي بالا دانشگاههاي خوب قبول بشن.. چيز تازه اي نيست
    ولي به طور كلي و عموما رتبه هاي بهتر مرحله اول دانشگاههاي بهتري هم قبول مي شن.. اما فراموش نكنيم كه ضريب اسكيس چهاره و خيلي ها واقعا اسكيسشون ضعيفه

رابعا، خود اين قضيه از يك نگاه ديگه باعث مي شه كسايي كه رتبه شون خيلي خوب شده، مغرور و مطمئن از قبولي نشن و كسايي كه رتبه شون زياد خوب نشده نااميد

مهندس اگه تو سازمان سنجش اشنا داشته باشی میتئنی درصدتو پی گیری کنی دقیقا یکی از دوستان من اینکارو کرد عزیز

پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۰۹:۵۶ صبح)farza نوشته است: با سلام
    یکی از اساتید ما که خودشون هم دانشجوی دکترای بهشتی اند و بسیار هم با اساتید دخیل در کنکور در ارتباط اند و هر سال هم کلاس اسکیس هم برگزار می کنند می گفتند نحوه تصحیح برگه ها به این صورته که اول همه شیت ها یه نگاه کلی میشن برای تعیین بالاترین درصد بعد بر اساس اون درصد، رنج نمره ها رو برای سه دسته ضعیف، متوسط و خوب تعیین می کنند مثلا اگر بالاترین درصد 90 باشه،0تا 30 میشن ضعیف،30 تا 60 متوسط و 60 تا 90 هم خوب و باز هم با یک نگاه اولیه شیتها تو یکی از این سه دسته قرار می گیرند که کسی که همون اول تو قسمت شیتهای ضعیف قرار گرفته بعیده که شیتش درست حسابی بررسی شه و در دسته دیگه ای قرار داده بشه و کسی هم که مثلا تو دسته خوب قرار گرفته حداقل درصد 60 رومیگیره و بنابراین یه جوری شیت ببندید که همون اول تو دسته خوبها باشید چون ممکنه تحلیلها و ... درست باشن اما اگر شیت به چشم نیاد و ضعیف تلقی بشه بعیده که دوباره جایگاهش تغییر کنه چون خیلی به سرعت تصحیح میشن شیتها و رو هر شیت بیشتر از 2،3 دقیقه وقت گذاشته نمیشه.

یه موضوع دیگه ام هست احتمالا اصطلاح شیتهای توگونی رفته رو شنیدید. ما یه نمونه شو تو دانشگاهمون داشتیم که با رتبه خوب مرحله اول جایی قبول نشده بود و با آشنا و پارتی و ... تو سنجش پیگیری کرده بود جریان و شیتشو در حالی یافت که اصلا تصحیح نشده بود و خلاصه اعتراض و ... که دیگه دانشگاه هنر اصفهان پذیرفته شد. البته این جریان واسه 2،3 سال پیشه نمیدونم هنوزم از اینجور مسائل پیش میاد یا نه ولی به نظر من که بعید نیست

دقیقا مهندس . یکی از بهترین مدسای اسکیس که خودشم توی بهترین دانشگاهها درس خونده هم میگفتن کلا 20 درصد برگه ها با دقت تصحیح میشه و دقیقا بقیه میرن تو گونی. همیشه هم به ما میگفت جوری شیت ببندید که مطمینید میرید جزو اون 20 درصد و برگتون دقیق صحیح میشه

پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۱۱:۱۲ صبح)masir نوشته است:
    اين داستان نحوه ي تصحيح اوراق رو شما از كسي شنيديد؟ چون معمولا كسي با اين قطعيت اظهار نظر نمي كنه كه برگه ها چه جوري تصحيح ميشن و همه احتمال مي دن

اگه اينجوري بخوايم استدلال كنيم، من و چند تا از بچه هاي كلاسمون هم تو سالنهاي مختلف بوديم، همه هم - البته تو دانشگاههاي مختلف ولي روزانه- قبول شديم. پس عدالت برقراره..

بي عدالتي اين آزمون در اينه كه بعضي افراد بدون داشتن صلاحيت واقعي و صرفا چون توان مالي بالايي دارن ميرن كلاس هاي پر هزينه و از بهترين اساتيد استفاده مي كنن و در نهايت هم به صورت دوپينگي قبول مي شن.. البته منظورم همه كسايي كه كلاس مي رن نيست..

ذات اين آزمون بي عدالته دوست من.. اما اين حرف هاي شما نياز به مدرك و سند داره اگرنه مثال نقضش هم هست..
    من نمیگم اونی که درصد بالا گرفته اسکیسش بد بوده ولی آیا آدمی که کاراش در حد تو یا پایین تر از تو باشه سر اسکیس معجزه میشه 80% بالاتر از تو میشه؟
    همه از کار و تلاش این بچه ها خبر داشتن حتی خیلیا و استادشون میگن شاید برگه هاشون تصحیح نشده همینجوری یه درصدی دادن. همه میگن اسکیس بی عدالتی و شانسه اگر برای ما پیش نیومده دلیل نمیشه بگیم اینطوری نیست. یه سال تلاش شبانه روزی آدمارو بی نتیجه میکنن بعدم چون با رتبه خوب قبول نشدن میگن اینا تلاش نکردن در صورتی که اصلا نمیشناسنشون. امیدوارم یه روزی برسه که اگر نمیتونیم کاری برای هم انجام بدیم حداقل همدیگرو بفهمیم و نگیم ما که رفتیم بقیه به ما چه.

من منظورم اين نبود كه چنين اتفاقي نيفتاده و به همه درست و به حق نمره داده شده.. نه حتما كسايي بودن كه حقشون ضايع شده.. و من هم به نوبه خودم از اين بابت ناراحتم و اگر كاري از دستم بر بياد دريغ نمي كنم.. حرف من سر تعميم دادن اين موارد به كل آزمون بود.. چون اگر تعداد كسايي كه اين بي عدالتي دامنگيرشون شده خيلي زياد بودن توي اين انجمن الان كلي سرو صدا بود.. اما همين موارد جزئي و استثنايي هم قطعا نبايد اتفاق بيفته..

ممنون از شما میدونم همه بچه های ایرانشهرساز با هم هستنو واسه موفقیتهای همدیگه خوشحال میشنو تو ناراحتیا با هم همدردن...
    ولی مهندس وقتی هر کس حداقا 7-8 نفر دورو ورشو میبینه که هرسال ازین اتفاقات واسشون افتاده قطعا میشه این موضوع رو به بقیه تعمیم داد. سخن گرانقد ریکی از همیشه مصححا: یه فونت خوب بلد باشین دیگه حله !!! :D
    راستی احیانا یزدی نشدین هم کلاسی شیم ؟؟؟ :D

پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۱۱:۳۵ صبح)foroogh.r نوشته است:
    (۱۳۹۲-۶-۱۲، ۱۱:۱۲ صبح)masir نوشته است:

ممنون از شما میدونم همه بچه های ایرانشهرساز با هم هستنو واسه موفقیتهای همدیگه خوشحال میشنو تو ناراحتیا با هم همدردن...
    ولی مهندس وقتی هر کس حداقا 7-8 نفر دورو ورشو میبینه که هرسال ازین اتفاقات واسشون افتاده قطعا میشه این موضوع رو به بقیه تعمیم داد. سخن گرانقد ریکی از همیشه مصححا: یه فونت خوب بلد باشین دیگه حله !!! :D
    راستی احیانا یزدی نشدین هم کلاسی شیم ؟؟؟ :D
    ببینید اینجا غوغا بشه یا نشه یا حتی بشه اثباتش کرد سازمان هیچی رو تغییر نمیده وقتی هممون اینو میدونیم غوغا کردن جز ناراحتی بیشتر چه فایده ای داره. خودتونم میدونید سازمان سنجش تا بتونه زیر بار اشتباه نمیره.برای سازمان بهتره جواب اون چند نفرو نده برای اونا که اهمیتی نداره نهایتش میگن تلاشتونو بکنید انشا... سال آینده حقتونو نمیخوریم.
    یه سال یکی از بچه هارو تو اسکیس رد کردن ولی همون شخص وقتی جان لنگ اومد ایران اسکیس برگزار کرد اول شد... اینجوریان این مصححای محترم.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط foroogh.r ، **urban designer

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,867 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
      آخرین ارسال: mamamama
        چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,207 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
      آخرین ارسال: mtr6510
        سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,329 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,276 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
        دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,149 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,500 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
      آخرین ارسال: shivashf
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,689 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
      آخرین ارسال: udesigner
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,534 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
      آخرین ارسال: payam_km
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
      آخرین ارسال: rikhtehgaran
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,550 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان