امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افتضاحی که دانشگاه شهید بهشتی به بار آورد!!!!!!!!!!!
گویا نامه ای واسه سازمان سنجش نوشته شده از طرف دانشگاه بهشتی الان منتظر جواب سنجش هستند. دوستان اگه کسی میدونه چکار باید کرد حتما راهنمایی کنه
ممنونم ازتون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۰:۴۱ عصر)foroogh.r نوشته است: گویا نامه ای واسه سازمان سنجش نوشته شده از طرف دانشگاه بهشتی الان منتظر جواب سنجش هستند. دوستان اگه کسی میدونه چکار باید کرد حتما راهنمایی کنه
ممنونم ازتون
خوب ایشون هم به دیوان عدالت اداری مراجعه کنند
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r
تا جایی که من خبر دارم سال پیش دانشگاه شریف رسما اعلام میکنه 10 دانشگاه اول کشور تافته جدا بافته اند و پذیرش دکتری به این شکل رو قبول ندارند
تا جایی باید حق داد البته من درمورد این اشخاص خاص نظری نمیدم اما کبفیت آموزش توی سایر دانشگاه ها واقعا پایین فروغ جان خودت هم می دونی و باید حق داد که اینقدر پذیرش سخت باشه و این سختگیری الان با بی انصافی همراه شده دیدم اساتید به نامی که وقتی اسم دانشگاه دانشجو رو متوجه می شدند حتی جواب سوالش رو نمیدند
خودت استاد دانشگاه آزادی داشتی من سر کلاسش به زور بودم استاد دانشگاه بهشتی و تهران درس خونده هم داشتیم که واقعا بی نظیر بودند
قبول دارم که دانشجو خودش مهم در درجه اول اما خودت لذت داشتن استاد خوب رو چشیدی استادی که بلده کمک می کنه برای همین نمیشه راحت از بهشتی گذشت برای همین انتخاب اول میشه گفت همه بچه ها و همین عزیزان بهشتی و تهران
ما استادی که واقعا استاد باشه کم داریم توی این رشته پس زحمتمون خیلی بیشتر بچه های سایر رشته هاست باید خودمون ثابت کنیم و برای بهتر شدن دید اساتید خودمون تلاش کنیم... اینقدر ناحقی و بی انصافی توی پذیرش دانشگاه ها به نظرم برای همه مقاطع هست که گاهی کلا آدم نا امید میکنه این هم یک نمونه دیگه است
امیدوارم مشکل این دوستان حل بشه و به حقشون برسند
آخرین ارسال های من :

If you don't like where you are,change it! you're not a tree
Jim Rohon
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، shahabsaa
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۱:۲۹ عصر)mary.m نوشته است:
تا جایی که من خبر دارم سال پیش دانشگاه شریف رسما اعلام میکنه 10 دانشگاه اول کشور تافته جدا بافته اند و پذیرش دکتری به این شکل رو قبول ندارند
تا جایی باید حق داد البته من درمورد این اشخاص خاص نظری نمیدم اما کبفیت آموزش توی سایر دانشگاه ها واقعا پایین فروغ جان خودت هم می دونی و باید حق داد که اینقدر پذیرش سخت باشه و این سختگیری الان با بی انصافی همراه شده دیدم اساتید به نامی که وقتی اسم دانشگاه دانشجو رو متوجه می شدند حتی جواب سوالش رو نمیدند
خودت استاد دانشگاه آزادی داشتی من سر کلاسش به زور بودم استاد دانشگاه بهشتی و تهران درس خونده هم داشتیم که واقعا بی نظیر بودند
قبول دارم که دانشجو خودش مهم در درجه اول اما خودت لذت داشتن استاد خوب رو چشیدی استادی که بلده کمک می کنه برای همین نمیشه راحت از بهشتی گذشت برای همین انتخاب اول میشه گفت همه بچه ها و همین عزیزان بهشتی و تهران
ما استادی که واقعا استاد باشه کم داریم توی این رشته پس زحمتمون خیلی بیشتر بچه های سایر رشته هاست باید خودمون ثابت کنیم و برای بهتر شدن دید اساتید خودمون تلاش کنیم... اینقدر ناحقی و بی انصافی توی پذیرش دانشگاه ها به نظرم برای همه مقاطع هست که گاهی کلا آدم نا امید میکنه این هم یک نمونه دیگه است

آره عزیزم حرفاتو قبول دارم. سختگیریم جای خودش . بله درسته
مساله اینه این 3 نفر قبول شدن و تو دانشگاه اسمشون ثبت شده. ولی دانشگاه لج کرده و میگه درسی ارایه نمیشه. اخه اینکه نشد. لجبازی این دانشگاه با سازمان سنجش که نباید باعث مشکل بقیه بشه.... وگرنه بله این افرادم قطعا با سختگیری پذیرفته شدن و نمرشون از بقیه بالاتر بوده قطعا
مساله بازی کردن با آینده تحصیل کرده های مملکته که هر روز ادامه داره...

پاسخ
 سپاس شده توسط shahabsaa
(۱۳۹۲-۶-۱۹، ۱۲:۴۲ صبح)foroogh.r نوشته است:
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۱:۲۹ عصر)mary.m نوشته است:

آره عزیزم حرفاتو قبول دارم. سختگیریم جای خودش . بله درسته
مساله اینه این 3 نفر قبول شدن و تو دانشگاه اسمشون ثبت شده. ولی دانشگاه لج کرده و میگه درسی ارایه نمیشه. اخه اینکه نشد. لجبازی این دانشگاه با سازمان سنجش که نباید باعث مشکل بقیه بشه.... وگرنه بله این افرادم قطعا با سختگیری پذیرفته شدن و نمرشون از بقیه بالاتر بوده قطعا
مساله بازی کردن با آینده تحصیل کرده های مملکته که هر روز ادامه داره...
متوجه ام
خبر این سه دوست رو بهمون بده باز امیدوارم خبرای بعدی خوش باشه

پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۰۷:۰۶ عصر)m.mary نوشته است:
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۰۴:۱۷ عصر)NeGaR.R.S نوشته است: و خیلی جالبه که این دانشگاه که این همه ما گندش می کنیم و فک می کنیم حالا چون یه سری اساتید به نام در ایران اونجا هستن چه آش دهن سوزیه تو رنکینگ جهانی جایگاه بالایی نداره
اما به نظر من آش دهن سوزی هست برای کسی که امکان بورسیه گرفتن براش نیست و می خواد همین حا ادامه تحصیل بده...اساتید به نام داشتن چیز کمی نیست دوستانی که سختی نداشتن استاد خوب رو کشیدند شاید بهتر متوجه این موضوع بشند به هرحال اهداف افراد متفاوت و امیدوارم همه عزیزان به اهدافشون برسند

دقیقا این اساتید به نام کی هستن که ما نمیشناسیمشون؟ رنک جهانی داره اصلا این دانشگاه ؟
حالا باز شریفی که میگن حداقل میگیم تو رنک جهانی تو دانشگاه های یک و دو رقمی نیست اما دیگه تو سه رقمی هست!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
دوستان من دانشجوی بهشتی هستم و این مطالب رو کذب اعلام می کنم. نه برای این که بخوام دفاع غیر واقع بینانه انجام بدم.
متاسفانه اصلا داستان اینطور که شما می فرمایید نبوده و نیست. یکی از کسانی که قبول شدن از آشنایان بنده در دوره لیسانس بودن و من هم در جریان ماجرا هستم.
دانشگاه بهشتی خودشو تافته جدا بافته نمیدونه اما از معدود دانشگاه هایی هست که واقعا دانشگاه باقی مونده. این گفته من نیست . اگر سر کلاس دکتر پرویز پیران نشسته بودین و اینو از زبون خود ایشون می شنویدید دیگه نیازی نبود که من براتون بگم.
دانشگاه شهید بهشتی برای بچه ها به شدت وقت می گذاره و به همین دلیل هم حقیقتا گزینه مناسبی برای درس خوندن در مقطع ارشد و دکتری است. شما می تونید از دوستانی که دانشگاه تهران درس خوندن بپرسید که چقدر خود اساتید مطرح در کلاس براشون وقت می گذارن. این در حالیه که شما یک جلسه هم از کلاس مثلا دکتر کورش گلکار رو نمی تونید سراغ بگیرین که خود ایشون دو و نیم ساعت کامل بدون هیچ وقفه ای برای دانشجویان تدریس نکنن . دکتر ذکاوت هم همه درس ها رو خودشون می دن و بدون حضور خودشون کلاس تشکیل نمیشه. این در مورد همه اساتید هست. حتی دکتر پاکزاد هم امکان نداشته کلاسی داشته باشن و حضورشون حتمی نباشه. بنابراین نسبت به دانشگاههایی که اساتید عزیزی در اون ها هستن ولی به دلیل مشغله زیاد نمی تونن وقت منناسبی به بچه ها اختصاص بده و کلاس رو بیشتر به اسیست ها می سپارن، مسلما بهشتی گزینه بسیار مطرحی هست.
این ریشه همه مشکلات بود. هیئت علمی طراحی شهری، به دلیل این که همه دانشجوهاشو به طور کامل به خدمت می گیره، برای مثال واحدهای ما از واحدهای دوستانمون در دانشگاه تهران بسیار بیشتره و اعتقاد اساتید بهشتی اینه که در این دو سال بچه ها باید در خدمت آموزش دانشگاه و رشتشون باشن، نه به فکر کار در بازار آلوده کاری، و برای دانشجوهای دکتری هم وضع خیلی شدید از این اعمال میشه، برای همین هست که امسال شهید بهشتی از پذیرش دانشجو امتناع کرد. چون استادی که بتونه براشون وقت بگذاره رو نداشت. حتی دو تا از اساتید به دلیل تعدد دانشجوهایی که سنجش دانشگاه رو موظف می کنه بدون کنکور بپذیره، حاضر به گرفتن پایان نامه نشدن. چون وقتی رو که باید بتونن در اختیار دانشجو بزارن نداشتن. ایا از نظر شما بهتره که استاد پایان نامه رو قبول کنه و حقوق این امر رو دریافت کنه ولی وقتی به دانشجو اختصاص نده؟
بهشتی روی این قضیه اصرار داره که بچه ها زیر دست اساتید رشد کنند. نه باری به هر جهت. به همین دلیل هم امسال هیئت علمی در برابر خواسته نا بجای سنجش جبهه گرفت. که یعنی چی که هر سال هرسال 5 تا دکترای طراحی شهری بگیریم. ایا این عزیزان بعد 5 سال باید دکترای واقعی داشته باشن یا نه صرفا مدرک مهمه و علم مهم نیست؟ مگر یه استاد چقدر ظرفیت داره که بتونه دکترای واقعی تربیت کنه وقتی که وقت نداشته باشه و نتونه روی تعداد به خصوصی تمرکز کنه؟ ایا همه ما از شخص بی نظیری مثل دکتر غفاری عزیز با اون سن و سال توقع داریم که هرچقدر دانشجو رو سازمان سنجش خواست زیر دست ایشون بفرسته و بعد هم دکتر های بی نظیر دراین رشته داشته باشیم؟
من واقعا برای دوستانی که نتونستن بدون غرض این مسئله رو واکاوی کنند و تهمت های نابجا به این دانشگاه زدند متاسفم. دانشگاه بهشتی هم می تونست دانشجوهاشو به دنبال اساتید بدووونه و از این سو به اون سو بکشونه و برای نوشتن یه مقاله و مشورت راهی سایر دانشگاه ها کنه. اما این کار رو نمی کنه و سعی داره در برابر کار عبثی که سازمان سنجش ازش میخواد بایسته و جلوی کارخونه مدرک سازی بیهوده رو بگیره. این امر خداقوت می خاد نه تهمت .

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، U.D.SG ، shahabsaa
    دوستان آخرین خبری که از این قبولی ها هست اینه که مشکلشون رفع شده و کلاسا برگزار میشه. اما کیفیت قابل تضمین نیست. به همون دلیلی که براتون شرح دادم. صحبت دانشگاه بهشتی اینه که قبولی دکتری باید با اعلام امادگی اساتید برای پذیرش دانشجو باشه، وگرنه تنها تولید مدرک بدون محتوی خواهد بود. پذیرش دکتری باید حداکثر دو سال یه بار یا سه سال یه بار اتفاق بیافته.
    اما سازمان سنجش میل به ایجاد کارخانه مدرک سازی داره.

برای اون دوستمون که نوشتن:

دقیقا این اساتید به نام کی هستن که ما نمیشناسیمشون؟ رنک جهانی داره اصلا این دانشگاه ؟
    حالا باز شریفی که میگن حداقل میگیم تو رنک جهانی تو دانشگاه های یک و دو رقمی نیست اما دیگه تو سه رقمی هست!

اساتیدی که در دانشگاه بهشتی تدریس می کنن و جالبه که شما نمی شناسین و اینطور در مورد این دانشگاه قضاوت می کنید، استاد جهانشاه پاکزاد، دکتر کورش گلکار، دکتر کامران ذکاوت، استاد دکتر علی غفاری، استاد دکتر پرویز پیران و خانم دکتر نعمتی مهر هستن.
    رنکینگ جهانی همه رشته های دانشگاه ها رو در نظر می گیره و امتیاز میده. بنابراین همه رشته های این دانشگاه در امتیاز دهی شریک هستن. بنابراین ربطی به تک رشته نداره و موقعیت تک رشته رو بخواین بررسی کنید باید اساتید و عملکرد و بازده رو بسنجید. در رشته طراحی شهری با حضور این اساتید و به عنوان قطب علمی طراحی کشور دانشگاه بهشتی اول هست. همون طور که در رشته برنامه ریزی دانشگاه تهران اول هست و قطب علمی توسعه پایدار و برنامه ریزی است.

پاسخ
     سپاس شده توسط U.D.SG

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 94 از هفته آینده Sahab 0 1,441 ۱۳۹۳-۹-۵، ۰۲:۴۳ عصر
    آخرین ارسال: Sahab
      نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد 93 در مرحله دوم فردا اعلام می شود Sahab 1 1,471 ۱۳۹۳-۶-۲۹، ۰۲:۲۵ عصر
      خبر مهم << برگزاري كنكور سراسري مختص واحدهای پردیس برای اولین بار godonly. 4 2,079 ۱۳۹۳-۴-۲، ۰۱:۱۸ عصر
    آخرین ارسال: godonly.
      دانشگاه شهیدبهشتی شهریه پردیس‌های خودگردان را افزایش داد Sahab 1 1,524 ۱۳۹۳-۳-۲۵، ۰۶:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: godonly.
      اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکتری دانشگاه آزاد تا هفته آینده Sahab 0 1,378 ۱۳۹۳-۲-۲۶، ۱۰:۳۳ صبح
      اعتبار مالی حمایت از پایان نامه‌های دانشگاه آزاد اعلام شد/بهار93 Sahab 0 1,155 ۱۳۹۳-۱-۳۱، ۱۰:۱۲ صبح
      امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون ارشد93 دانشگاه آزاد Sahab 0 1,249 ۱۳۹۲-۱۱-۱۹، ۱۱:۲۵ صبح
      ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد alireza 1 1,409 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۲:۱۰ صبح
    آخرین ارسال: rmz.mina
      جزئیات نمره دهی به پایان نامه دانشجویان دانشگاه آزاد/ علت حذف نمره 19.5 Sahab 2 2,038 ۱۳۹۲-۱۱-۳، ۱۲:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: kiana7822
      آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد 93 دانشگاه آزاد....پایان هفته Sahab 1 1,465 ۱۳۹۲-۱۰-۳۰، ۰۴:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: زمردیان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان