امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال آزمون امروز دانشگاه آزاد-مرحله دوم برنامه ریزی شهری
سلام
موضوع را کمی زودتر ایجاد کردیم و امیدواریم درکمترین زمان سوال و جواب را در سایت قرار داده شود.
فقط گرایش برنامه ریزی شهری...
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، foroogh.r ، adibnia ، sa har ، sanaz.f
با سلام
به گفته یکی از دوستان که تو آزمون شرکت کرده بود سوال امسال مربوط به بافت فرسوده بوده
و سوال اول در خصوص صحیح و یا غلط بودن معیارهای تعریف بافت فرسوده توسط وزارت مسکن و شهرسازی؟
و بخش بعدی سوال در خصوص یک بافت فرسوده و پیشنهادات لازم بوده...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness
    (۱۳۹۲-۶-۲۲، ۰۷:۵۸ عصر)majidtalkhab نوشته است: با سلام
    به گفته یکی از دوستان که تو آزمون شرکت کرده بود سوال امسال مربوط به بافت فرسوده بوده
    و سوال اول در خصوص صحیح و یا غلط بودن معیارهای تعریف بافت فرسوده توسط وزارت مسکن و شهرسازی؟
    و بخش بعدی سوال در خصوص یک بافت فرسوده و پیشنهادات لازم بوده...
    سلام در پکیج ارسالی یکی از آزمون ها بافت فرسوده بود و مرحومه مهندس مهدیه سعید زحمت طراحی آن را برای آزمون های مرحله دوم سال قبل ایران شهرساز کشیده بودند.

پاسخ
     سپاس شده توسط Sahab ، mahnaz_1414 ، sanaz.f
    در کل به نظرم خوب بود فقط مخاسباتش همش خورده داشت که من با تقریب جساب کردم

جواباش کی میاد؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    واقعا که تو حوزه ما از ماشین حساب استفاده شد :|
    خب میگفتن ما هم میبردیم دیگه ..

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۲۳، ۱۲:۱۳ عصر)mahnaz_1414 نوشته است: واقعا که تو حوزه ما از ماشین حساب استفاده شد :|
    خب میگفتن ما هم میبردیم دیگه ..

دقیقا توی قسمتی ک من بودم سر این موضوع بحث شد.البته اخرای ازمون ک دیگه کسانی ک اورده بودن ازشون گرفته شد.ک دیگه فایده ای نداشت

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    ولی توی کلاسی که من بودم .. نه تنها نگرفتن ماشین حسابو ، بلکه خیلی شیک و مجلسی مراقب توی کلاس ماشین حسابو میچرخوند

قبول اگه میشه برد از اول بگن خب

پاسخ
    ماشین حساب برده بودن؟؟

زده بود ممنوعه که :(

نامردا

من همه رو با تقریب زدم

پاسخ
     سپاس شده توسط mahnaz_1414
    تو بعضی از کلاسای حوزه ی من هم ماشین حساب استفاده کرده بودن اما ما رو نزاشتن به خدا نامردیه عدد ها هم رند نبودن من تقریبی حساب کردم
    اما سوالا: یه سایتی رو داده بودن با نقشه های دانه بندی و سازه و کاربری
    1: شاخص های شناسایی بافت فرسوده رو خواسته بود (تو وضعیت سایت هم به ارگانیک بودن معابر اشاره کرده بودن )
    2: به نظر شما بافت فرسوده هست یا نه با دلیل
    3:تعیین مداخلات لازم
    سوال مربوط به محاسبات هم جمعیت پایه(954) و افق(1100) رو داده بودن با مساحت کاربری ها(مسکونی،بایر، خدماتی، معابر)
    4:ترسیم سازمان فضایی موجود
    5:محاسبه تقریبی نرخ رشد ، سرانه ها ، تراکم خالص و ناخالص
    6: پیشنهاد سرانه
    7: ترسیم پهنه بندی پیشنهادی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط elham90 ، Brightness ، mahnaz_1414 ، sanaz.f
    سلام دوستان
    متن سوال برنامه ریزی منطقه ای به این شرح بود:
    محدوده جدا شده ای از یک بافت شهری با نقشه های پیوست(کاربری اراضی وضع موجود، کیفیت سازه های موجود در قطعات و دانه بندی قطعات)مفروض است.
    همانگونه که در نقشه ها مشهود است عمده معابر موجود در بافت فرمی ارگانیک داشته و عرض آنها به ندرت فراتر از 6 متر است. مطلوب است:
    بخش اول: اگر معیارهای شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای تشخیص بافت فرسوده پذیرفته شود:
    1_ این معیارها را تشریح نمایید.
    2_ آیا از دیدگاه شما معیارها به منظور تشخیص فرسودگی بافت کافی است؟دلایل خود را ذکر نمایید.
    3_ آیا براساس معیارهای فوق بافت مورد بررسی فرسوده است؟تحلیل نمایید.
    بخش دوم: مطلوب است:
    4_ ترسیم سازمان فضایی موجود
    5_ تعیین رویکرد مداخله در بافت و تشریح کامل آن
    6_ ترسیم سازمان فضایی پیشنهادی
    بخش سوم:
    اگر قرار باشد با رویکردی ساختاری برنامه ای 10 ساله برای محدوده تهیه نمایید با فرض تغییر جمعیت محدوده در طرح فرادست از 954 نفر در سال پایه به 1100 نفر در سال افق طرح برسد و با توجه به جدول سطوح کاربری:
    7_ نرخ رشد تقریبی،سرانه های موجود،تراکم های ناخالص و خالص را محاسبه کنید.
    8_ سرانه های پیشنهادی و دلایل انتخاب آنها را ارايه نمایید.
    9_ ترسیم پهنه بندی پیشنهادی
    10_ گزارش توجیهی در حد 1صفحه A4 از بخش دوم و سوم سؤالات

جدول سطوح کاربری اراضی وضع موجود:
    کاربری مساحت به متر مربع
    مسکونی : 38104
    خدماتی(مجموعه خدمات و تاسیسات و فضای سبز): 8845
    بایر و فاقد کاربری: 8672
    معابر : 16587

مدت زمان آزمون: 240 دقیقه برای 5 شیت A3

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، Sahab ، Brightness ، mahnaz_1414 ، FaTyJo0oN ، saharava ، sanaz.f

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,225 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
      آخرین ارسال: dhiver1
        سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,962 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
        سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,556 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
        دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,819 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
      آخرین ارسال: gholamirayan
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,480 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,384 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
        دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,097 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر
        راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 742 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان