امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک درباره نشانه های شهری
سلام لطفا چند نمونه از نشانه های شهری را برام مثال میزنید؟المان های میادین هم نوعی نشانه شهری میتونن باشن؟کمکم کنین لطفا

آخرین ارسال های من :
پاسخ
شما کتاب نشانه های شهری از انتشارات طحان رو بخونید توش نمونه های نشانه ها رو توضیح داده
موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، afsoon_esfahani
هم المان ها و هم ساختمان ها. حتی یه عنصر طبیعی مثل کوهی که از تمام نقاط شهر قابل دیدنه هم میتونه نشانه باشه.
مثلا برج میلاد و برج آزادی در تهران، برج ساعت در مکه، گنبد امامزاده ها و کلیساها و ...
نشانه ها در سطوح مختلف متفاوتن. مثلا یه مسجد در یه محله یه گنبد کوچیک داره در همون سطح محله نشانه محسوب میشه ولی در کل شهر اصلا مطرح نیست.
فصل سوم (خوانایی) از کتاب محیط های پاسخ ده رو یه نگاه بندازین.
هر المانی نمیتونه نشانه باشه. باید یه جورایی دارای ارزش و هویت باشه. و ترجیحا از نقاط مختلف شهر دیده بشه. مثل برج میلاد.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط afsoon_esfahani ، Brightness
    عنصر هویت بخش شهر تهران که به عنوان نشانه این شهر در مجامع بین المللی از دیر باز نمود یافته است ساختمان برج آزادی در میدان آزادی است و معادل سازی نشانه های شهری جز بی هویت کردن شهر نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت مضاف بر اینکه این معادل سازی با صبغه سیاسی نیز همراه باشد.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط afsoon_esfahani
      دوست عزیز گاهی نشانه ها جنبه کالبدی خاصی ندارند و فقط ذهنی اند و در خاطره جمعی اهالی و مردم نقش دارند
      البته در مورد این موضوع خیلی کم صحبت شده
      آخرین ارسال های من :

If you don't like where you are,change it! you're not a tree
      Jim Rohon
      پاسخ
       سپاس شده توسط afsoon_esfahani

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        مشاوره برنامه ریزی نقش زرح های شهری در کنترل و رشد پیرامونی شهرها moni_utopia 0 1,281 ۱۳۹۵-۱-۲۶، ۰۲:۱۵ صبح
      آخرین ارسال: moni_utopia
        کسی خلاصه کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری پاکزاد رو داره؟ karimireza 0 1,188 ۱۳۹۴-۹-۹، ۱۱:۱۶ عصر
      آخرین ارسال: karimireza
        سوال در مورد روش OWA در ترکیب لایه های GIS بابک خرم دین 0 1,770 ۱۳۹۳-۸-۱۳، ۰۸:۵۰ صبح
      آخرین ارسال: بابک خرم دین
        کمک برای پیدا کردن نمودار ساختار مدیریت شهری در ایران- کاظمیان و سعیدی رضوانی elahian 1 1,427 ۱۳۹۳-۶-۲۸، ۰۶:۳۳ عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        کسی تو همایش بین‌المللی بازاریابی اینترنتی اقتصاد و گردشگری شهری شرکت کرده؟ hamid_shahrsaz 0 2,007 ۱۳۹۳-۵-۲۴، ۱۰:۱۵ عصر
      آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
        تفاوت نشانه و نماد!! دوستان کمک کنید hesam.n 5 9,508 ۱۳۹۲-۱۰-۱۰، ۱۰:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: hesam.n
        درخواست کمک برای معرفی منبع در زمینه برنامه ریزی مشارکتی moni_utopia 6 4,530 ۱۳۹۲-۹-۳، ۰۸:۰۳ صبح
      آخرین ارسال: moni_utopia
        موضوع مقاله درباره حمل و نقل شهری hasti2211 3 2,669 ۱۳۹۲-۸-۱۳، ۰۲:۰۱ عصر
      آخرین ارسال: neorin
      Information کمک در باره ی جدول سوآت mhdh72 6 7,063 ۱۳۹۲-۷-۱۹، ۰۸:۵۹ عصر
      آخرین ارسال: ایلیا
      Tongue کمک درباره ی شهرهای جدید faeze.n 0 1,268 ۱۳۹۲-۷-۱۹، ۰۷:۰۳ عصر
      آخرین ارسال: faeze.n

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان