امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه، نقد تئوری های شهرسازی
Rainbow 
باسلام خدمت همه مهندسین عزیز:

فکر میکنم اگه مابتونیم نظریه های شهرسازی مثل باغ شهر(ابنزرهاوارد) واحدهای همسایگی(پری) و.........رو نقد کنیم هم دوستان با این نظریه ها بیشتر آشنا میشن وهم قدرت نقادی ونظریه پردازی بالا میره.

ابتدا نظریه کلرانس اشتاین(پری)وبه ترتیب نظرایات دیگر نظریه پردازان .....
نقاط ضعف این نظریه چیست؟
نقاط قوت؟
فرصت ها؟
در چه مناطقی میتوان از این طرح بهره برد؟
آیا خصوصیات رفتاری در این نظریه دیده شده؟
دوستان مشارکت کنند..........

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، haydariyan ، Brightness
سلام دوست عزیز ایده خوبیه ولی بنظرم بهتر که کارتون رو با تئوری های جدید شروع کنید،تئوریایی که شهرهای مارو به سمت پایدارتر شدن سوق بدن.
مثالهایی که شما ذکر کردید چیزای خیلی قدیمی و بدیهی هستن که اکثرا انقد در موردشون بحث شده که دیگه جای حرفی نمونده،بنظرم اگر با تئوری های جدید بحثتون رو شروع کنید خیلی بهتر
آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، ایلیا
من هم با مهندس موافق هستم پارادایم های گذشته دیگه الان مورد استفاده نیستن uran viilllage urban Renaissance urban web...صحبت بشه خیلی بهتر و اطلاعات ب روز تر میشه...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Brightness ، haydariyan
سلام
کار دیگه ای هم میشه کرد. ما الان بی نهایت تا !!! نظریه داریم و اینکه از کدوم شروع بشه خودش یک بحثیه
و تازه قرار هست به چه چیزی برسیم؟
میشه کار دیگه ای کرد تا علاوه بر نقد نظریات مختلف، به مطالب دیگه ای هم دست پیدا کرد.
با انتخاب یک موضوع و نقد نظرات و نظریات و تئوری ها و حتی تجارب عملی در زمینه موضوع انتخاب شده، میشه به راه کار ویژه ای رسید و حتی ایجاد جرقه برای ارائه مقاله رو فراهم کرد.
برای مثال محوری مانند حمل و نقل یا بافت تاریخی یا نظام تقسیمات شهری رو مدنظر قرار داد و موضوعات متفاوتی رو در چارچوب اون محورها دنبال کرد . در اینجا طبق محورهای مثال زده شده میشه موضوعاتی مثل توجه به حمل و نقل همگانی، باززنده سازی محلات در بافت های تاریخی ( و نه فرسوده ) ، و طراحی محله ( که از نظریات قدیم تا جدید رو میتونید عنوان کنید و معایب و مزایای هرکدوم رو به بحث بذارید ) رو انتخاب کرد. در این صورت حتی میشه به ایده و نظریه جدید رسید( گرچه این مطلب از اهمیت چندانی برخوردار نیست)
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مقاله محله های تاریخی شهری تلگرام1 0 1,528 ۱۳۹۴-۱۱-۱۸، ۰۴:۳۲ عصر
آخرین ارسال: تلگرام1
  واژه ها تعاریف حوزه شهرسازی و معماری تلگرام1 0 1,430 ۱۳۹۴-۱۰-۲۱، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: تلگرام1
  کد کاربری های شهری ati.d 2 2,872 ۱۳۹۴-۸-۱۵، ۱۲:۱۴ عصر
آخرین ارسال: محبوبه مکتبی
  مقاله شهرنشینی و شهرسازی در ایلام باستان atelieahjam 0 2,219 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۲:۰۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  مقاله طراحی مجسمه های شهری atelieahjam 0 2,445 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۲:۵۱ عصر
  مقاله طراحی و الگوهای رفتاری پیشنهادی برای بهسازی پارک های شهری atelieahjam 0 2,483 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۲:۲۳ عصر
  مقاله فرش شهری ، مقدمه ای بر شهرسازی فولدینگ atelieahjam 0 2,592 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۳۵ صبح
  مقاله فضاهای عمومی شهر فراصنعتی و نقش های در حال تغییر آنها - word atelieahjam 0 1,993 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۲۲ صبح
  مقاله معماری و شهرسازی هند 16 و 17 ميلادی atelieahjam 0 1,291 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۷:۰۴ عصر
  مقاله نظم بصری در شهرسازی سنتی ایران atelieahjam 0 1,543 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۶:۱۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان