امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 1.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای اولین بار مشاوره زبان ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری در ایران شهرساز
سلام
در ادامه برنامه های ایران شهرساز برای کنکور 1393 این بار سراغ یکی از دروس بسیار مهم رفتیم و مشاوره درس زبان را از امروز 26 مهر 1392 استارت میزنیم شما هر سوال مشاوره ای دارید را از خانم مهندس یوسف زاده مولف کتاب زبان عمومی زیر ذره بین و رتبه 63 کنکور 1392 بپرسید ایشان هم جواب شما را خواهند داد و از آزمون سوم ایران شهرساز ایشان طراح سوالات زبان خواهند بود.
با تشکر
.
.
.
.
.
شروع کنید....
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Sahab ، elham90 ، Brightness ، m.marziye ، FaTyJo0oN ، century21
سلام.ببخشید من دو تا سوال داشتم.
اول اینکه منابع برای خوندن زبان تخصصی چیه؟
دوم اینکه منابع زبان تخصصی برای برنامه ریزی با طراحی شهری فرق داره؟ چون من میخواستم کتاب زبان تخصصی عصر کنکاشو بگیرم،دیدم روش نوشته بود زبان تخصصی طراحی شهری ولی من برای برنامه ریزی میخونم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۷-۲۷، ۱۲:۳۵ عصر)Mehran90 نوشته است: سلام.ببخشید من دو تا سوال داشتم.
    اول اینکه منابع برای خوندن زبان تخصصی چیه؟
    دوم اینکه منابع زبان تخصصی برای برنامه ریزی با طراحی شهری فرق داره؟ چون من میخواستم کتاب زبان تخصصی عصر کنکاشو بگیرم،دیدم روش نوشته بود زبان تخصصی طراحی شهری ولی من برای برنامه ریزی میخونم.

سلام
    در مورد سوال اولتون باید بگم که هر دانشجویی برای زبان تخصصی رشته خودش یک تعداد لغات و ادبیاتی رو مورد استفاده قرار میده که همه این موارد رو هم توی متن ها، مقالات و ترجمه هایی که از کتابها می خونید در پاورقی ها و یا درون خود متن به اون اشاره میشه. من پیشنهاد می کنم شما دایره لغات و واژگان پرکاربرد در ادبیات شهرسازی تون رو با جمع آوری این لغات حین خواندن مطالب درسی دیگه و هم چنین لغات تخصصی استفاده شده در سوالات زبان تمامی passage های کنکورهای سراسری طراحی شهری و برنامه ریزی شهری از سال 85 تا 92را در یک دفترچه کامل برای خودتون تهیه کنید و هر روز 10-20 لغت رو به شکل فلش کارت مرور و حفظ کنید. قطعا این روش برای بالابردن دایره لغات تخصصی شهرسازی تون کمک شایانی می کنه.
    شما با این کار فقط دایره لغتتون رو بالا می برید و اگر پایه زبان متوسطی داشته باشید و مهارتهای پاسخگویی به سوالات ریدینگ رو هم بلد باشید بلاشک میتونید درصد قابل قبولی برای قسمت زبان تخصصی کسب کنید.
    تاکید من روی کتابهای خودتون و سوالات سالهای پیش هر دو رشته هست اما در مورد کتاب و آشنایی با متون تخصصی و شیوه سوال دادن هم می تونید از کتابهایی موجود در بازار مانند "انگلیسی برای دانشجویان رشته‌ی شهرسازی"حسین فرهادی / و برای گرامر و آشنایی و یادآوری اون از کتاب" زبان انگلیسی (از دبیرستان تا دانشگاه)" عباس فرزام استفاده کنید.
    *** توجه کنید که همه اینها موقعی مفید هست که شما زبان عمومی تون در حد خوبی باشه.یعنی من با فرض اینکه شما زبان عمومی رو در حد بسیار خوبی بلد هستین اینها رو گفتم وگرنه اول بایستی زبان عمومی تون رو تقویت کنید و برای این کار هم فقط همین مجموعه ای که به اسم کتاب "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" انتشارات نگاه دانش چاپ شده رو بخونید.
    دوم اینکه سوالات زبان عمومی (یعنی 15 تای اول) هر دو رشته طراحی شهری و برنامه ریزی از سال 86 تا 92 مثل هم هستند.
    اما در مورد زبان تخصصی در کنکور سالهای 86 و 87 و 90 و 91 این سوالات برای دو گروه متفاوت بوده و بقیه سالها سوالات زبان تخصصی هر دو گروه مشابه بودند. (علی الخصوص امسال 92) سوالات زیان تخصصی رشته طراحی شهری سال پیش (91) برای هر دو گروه داده شد. گرچه معلوم نشده که آیا می خواستن سوالات هر دو رشته رو دوباره عین هم بدن یا نه؟! پیشنهاد من اینکه شما برای مرور سوالات سالهای قبل بهتره برای هر دو رشته رو تهیه و مطالعه کنید.
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط m.marziye ، Saeedm ، Mehran90 ، mina91 ، farnoosh joon ، Brightness ، FaTyJo0oN ، century21
    با توجه به سوالی که از من بصورت پیام خصوصی پرسیده شده بود. میخواستم جواب اون رو به صورت عمومی و برای همه دوستان اینجا بذارم.
    سوال:دوستی پرسده بودن با اینکه 504 و فرهادی رو خوندم نتیحه خوبی نگرفتم .داخل هر سال ریدینگ هم خیلی سوال ها رو اشتباه جواب میدم با اینکه مفهوم اصلی رو میفهمم. الان جزوه خانه شهرساران رو برای زبان میخونم به نظرتون خوبه؟

پاسخ:جزوه خانه شهرسازان رو من دیدم متاسفانه فقط گردآوری لغات صرف بوده با معنا. و بچه ها رو فقط با مشتی از لغات بدون کاربرد در متن و حفظی درگیر می کنه. توصیه می کنم چینن جزوه هایی رو که فقط حفظ 300 400 تا لغته بذارین کنار. حتی اگر هم خودتون لغت جمع می کنید اون رو توی یک جمله یاد بگیرین. وگرنه هیچ وقت معنای اصلی اون رو که در جملات مختلف متفاوته یاد نخواهید گرفت.
    در مورد کنکور اصولا چون میانگین درصدی که همه بچه ها توی درس زبان می زنن پایینه و همه از ترس اینکه بلد نیستن و یا حتی با خوندن هم هیچ وقت یاد نخواهند گرفت سراغش نمی رن. و فک می کنن این وقت تلف کنی هست و اگر به جای اون درسای دیگه رو بالا بزنن برنده هستن. درحالیکه حتی 10-20 درصد یعنی 3-6 تا سوال هم رتبه شما رو خیلی جابه جا می کنه.این فرصت خوبی برای برنده شدنه. از همین نقط ضعف می شه استفاده کرد.
    پس اگر شما کلا زبان رو در حد 40 درصد هم بزنین خیلی خیلی عالیه!
    (البته این مسئله امسال یکم به دلیل سوالات تکراری زبان تخصصی به ضرر بعضی ها و نفع بعضی های دیگه شد) ولی مطئنا امسال و هیچ سال دیگه اینجوری نخواهد بود.
    پس توصیم اینه که زبان عمومی تون رو خوب کار کنید. و با توجه به بررسی که ما خودمون راجع بهش داشتیم لغات تکراری از سالهای قبل برای زبان عمومی خیلی میاد و شما با بالا بردن دایره لغاتتون در این زمینه راحت می تونید از پس زبان عمومی بر بیاین. (من خودم چون همچین مسئه ای رو درک کرده بودم و این احساس نیاز رو داشتم همین کتابی که چاپ شده به اسم "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" حاصل همین دغدغه و جمع آوری لغات بوده) با مراجعه به این کتاب خواهید دید که مثلا ما کلمه ای داریم مثل attribute که 15 بار طی 6 سال اخیر در همه کنکورهای همه رشته ها تکرار شده و یادگیری اون و مسلما حفظش برای شما حتی اگه یک تست باشه و 3 درصد به درصد کل تون اضافه کنه و اگه گزاف نگفته باشم شما رو به اندازه 30-40 نفر در رتبه بندی جابجا میکنه. و موضوع مهمتر اینکه ما تو این کتاب هر لغت رو در جمله استفاده کردیم تا یادگیری اون به حد اعلا برسه.
    به نظر من همه شما اول زبان عمومی تون رو تقویت کنین چون هم به دردبخورتره هم برای یادگیری پایه همه چیز لازمه. با این حساب 10 تا سوال اول زبان حل میشه.
    بعد اگر گرامر رو بلد هستید که cloze test رو هم که 5 تا سوال داره و سوالاتش در مورد سنجش گرامر شماست، گره کار رو باز می کنه. گرامر رو هم اگر بلد نیستید و یا یادتون رفته کتاب " زبان انگلیسی (از دبیرستان تا دانشگاه)" عباس فرزام رو تهیه کنید. این کتاب با اینکه حجمش بالا به نظر میرسه اما گرامر ها رو به شکل ساده و خوبی نوشته که فک می کنم فعلا کتاب خوبی در این زمینه هست.
    پس با این احتساب هم 15 تا از کل 30 سوال زبان مشکلش حله. و شما اگر بتونید از این 50% حتی نصفش رو هم بیارید عالیه. و در بعضی موارد برای بپه هایی که درسای دیگه شون رو خوب می زنن همین قدر درصد هم کفایت میکنه (اما هیچ وقت دست از تلاش نکشید و همه احتمالات رو در نظر بگیرین. نگین من حتما از 15 اول می زنم و بی خیال زبان تخصصی میشم. امکان داره هر اتفاقی بیافته. مثلا سوالات عمومی خیلی سخت باشه برای شما و حتی نتونین 1 یا 2 تا تست بزنین، امکان داره عمومی 5 تاش تکراری باشه که همه می دونن و می زنن و خیلی چیزای دیگه. پس برای هر دوتاش تلاش کنید)
    و بعد به همون ترتیبی که برای دوست قبلی مون راجع به زبان تخصصی گفتم عمل کنید.( سعی کنید لغات زبان تخصصی رو هم با کاربرد اون در جمله یاد بگیرید. تا هم معانی مختلفش رو یاد بگیرین و هم مفهوم اون رو)
    برای زبان تخصصی پیشنهاد می کنم یکم باهوشانه تر برخورد کنین با قضیه. اون اینکه توی همه سالها برای زبان تخصصی، برای هر سه تا passage که می دن یکی از سوالات معانی کلمه ای هست که زیرش خط کشیدن و یا bold کردن و از شما می خوان که معنا و یا مترادف اون رو (در جمله!!! امکان داره شما سه تا معنا برای یک لغت یاد گرفتین، اما همیشه در متون سوالی که پرسیده میشه معنای لغت توی متن هست) از 4 گزینه بعدی پیدا کینن. پس باز هم خوندن لغت و یادگیری اش برای شما باعث میشه دست کم 2-3 تا سوال هم از هر passage بزنین.
    بعد از این ، باز هم میگم اگر!!!! تکنیک جواب دادن به ریدینگ رو بلد هستین ادامه بدین وگرنه چیزی رو که بلد نیستین الکی نزنین تا نمره منفی بگیرین. در حد 45 درصد هم برای شما در حد بسیار عالی محسوب میشه.
    مطمئن باشین نتیجه خوبی خواهید گرفت.

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، alireza ، ایلیا ، m.marziye ، mina91 ، century21 ، mahsa.aezzi
    سلام
    لازم دیدم از راهنمایی های بسیار کاربردی شما تشکر بکنم. بسیاری از دوستانی که در هریک از این سه قسمت ( لغات، گرامر و ریدینگ) موفق تونستن عمل بکنن، خیلی از این مواردی که فرمودید رو اجرا کردند و نتیجه گرفتن.
    سوالی که یکی از اعضا در پیام خصوصی کرده بود این بود که ایشون در پاسخ دادن به ریدینگ ها خوب هستند، یعنی درک مطلب بالایی دارند ولی دایره لغاتشون پایینه! و گرامر هم اصلا نمیزنن
    یعنی کلا طرف 15 سوال اول نمیرن و از 15 سوال دوم، تقریبا بین 25 تا 35 درصد رو میتونن جواب بدن.
    شما پیشنهادتون چی هست؟
    و همچنین در قسمت گرامر میشه یه مقداری بیشتر توضیح بدید و اینکه کدوم بخش هاش بیشتر کارایی داره؟
    کتابی مثل Grammer in use رو چطور میبینید؟ یا کتاب گرامر تافل که به فارسی هم ترجمه شده؟
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
     سپاس شده توسط m.marziye
    (۱۳۹۲-۷-۳۰، ۰۸:۴۸ عصر)ایلیا نوشته است: سلام
    لازم دیدم از راهنمایی های بسیار کاربردی شما تشکر بکنم. بسیاری از دوستانی که در هریک از این سه قسمت ( لغات، گرامر و ریدینگ) موفق تونستن عمل بکنن، خیلی از این مواردی که فرمودید رو اجرا کردند و نتیجه گرفتن.
    سوالی که یکی از اعضا در پیام خصوصی کرده بود این بود که ایشون در پاسخ دادن به ریدینگ ها خوب هستند، یعنی درک مطلب بالایی دارند ولی دایره لغاتشون پایینه! و گرامر هم اصلا نمیزنن
    یعنی کلا طرف 15 سوال اول نمیرن و از 15 سوال دوم، تقریبا بین 25 تا 35 درصد رو میتونن جواب بدن.
    شما پیشنهادتون چی هست؟
    و همچنین در قسمت گرامر میشه یه مقداری بیشتر توضیح بدید و اینکه کدوم بخش هاش بیشتر کارایی داره؟
    کتابی مثل Grammer in use رو چطور میبینید؟ یا کتاب گرامر تافل که به فارسی هم ترجمه شده؟

سلام اولا خواهش می کنم و نیاز به تشکر نیست. تا جایی که بتونم و بلد باشم به سوالات پاسخ می دم. خودمم دوست دارم اگر جایی ایراد داشت و اشتباه بود، بهم بگین تا منم از شما دوستان یاد بگیرم.در مورد ریدینگ، اگر این دوستمون می تونن خوب سوالاتش رو پاسخ بدن به این معناست که گرامر رو هم بلد هستن. چون در ریدینگ علاوه بر درک مطلب با استفاده از ساختار جمله، مراجع، ضمایر مفعولی و فاعلی، حروف ربط هم پایه ساز و ... می شه راحت سوالات رو پاسخ داد. پس ایشون حتما گرامر رو خوب بلد هستن که ریدینگ رو جواب می دن پس ترسی از جواب دادن به سوالات cloze test هم نداشته باشن. چون اصولا این سوالات آسون تر از ریدینگ هستند.در مورد لغات! برای دنیا و آخرت شما (این اصطلاح یکی از اساتید من هست که فک می کنم همیشه به جا بود[تصویر:  1.gif]) یعنی نه فقط الان که برای کنکور می خونین بلکه برای بعد از قبولی در ارشد و حتی دکتری هم به دردتون می خوره. پس قضیه لغات رو جدی جدی جدی بگیرید. پس از همین الان شروع کنید. در مورد گرامر هم همونطور که گفتم بیشتر سوال از ضمایر مفعولی و فاعلی که به کدوم مرجع برمیگرده، حروف اضافه، جمله واره های توصیفی، حروف ربط هم پایه ساز و ... میاد. که همه اینا جزوه گرامر های پایه ای در زبان انگلیسی هستند و اکثرا در دوران دبیرستان تدربس شده. که به نظر من برای گرامر خیلی پایه همین کتاب فرزام و یک کتاب هم دیدم که کتاب"زبان عمومی کارشناسی ارشد" آرمان اشراقی هستش. گرچه این کتاب برای زشته های مدیریت هست اما فصل اولش که راجع به گرامره خیلی خوب و خلاصه توضیح داده شده، که می تونید از اون هم استفاده کنید.در مورد کتاب " Grammar in Use " هم باید بگم که کتاب خوبی هست. کتاب "English Grammar"که چاپ خود همین دیکشنری لانگمت هست هم کتاب خوبیه. کتاب" grammar for high school student "هم خوبه. اما همه اینا برای کسی خوبه که زبان رو خوب بلد باشن. چون همش به زبان اصلی چاپ شده.ترجمه کتاب گرامر تافل رو هم من به شخصه ندیدم اما اگر همه قواعد و گرامرها رو داره کتاب خوبی خواهد بود.

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، m.marziye ، alireza ، mina91 ، Brightness ، century21 ، 1374taraneh ، 1374taraneh
    سلام داوطلبین میتوانند سوالات خود را مطرح کنند...

پاسخ
    دوستان عزیز هر سوالی در مورد زبان عمومی و تخصصی دارید می تونید اینجا مطرح کنید.
    هر تست یا سوالی هم باشه مطرح کنید.
    تا کنار هم سوالات و مشکلات رو باهم حل کنیم.

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness
    up...

پاسخ
    سلام
    میخواستم بدونم کتاب 504 برای زبان عمومی کافیه؟ و برای خوندنش باید متن ها را هم بخونیم یا فقط 12 لغت اصلی هر درس کفایت میکنه؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        خبر ویژه دانلود رایگان بیش از 400 پایان نامه ایران شهرساز فقط تا 17 آبان 93 alireza 4 2,868 ۱۳۹۵-۱-۲۹، ۰۱:۱۶ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        عدم امکان ویرایش به دلایل زیر از 7 اسفند 94 در ایران شهرساز alireza 3 1,283 ۱۳۹۴-۱۲-۲۴، ۱۱:۴۹ عصر
        عذرخواهی مدیریت سایت ایران شهرساز alireza 41 15,799 ۱۳۹۴-۱۲-۱۴، ۰۴:۵۹ صبح
        تشکر از مشاوران مرحله اول در تابستان 94 و 9 ماه دانلود نامحدود تا 7 اسفند برای آنها alireza 0 642 ۱۳۹۴-۱۲-۷، ۰۲:۲۳ عصر
        اطلاعیه فعالیت مجدد در سایت با همکاری شما و کنکوری های عزیز از شنبه 10 بهمن 94 بعد از مدتی alireza 1 958 ۱۳۹۴-۱۱-۱۰، ۰۸:۳۲ عصر
        درباره بازار کار رشته طراحی شهری و برنامه ریزی چه می دانید s1s2s3 7 10,137 ۱۳۹۴-۷-۲۳، ۰۳:۰۳ عصر
      آخرین ارسال: فاطمه 1993
        شروع ثبت نام مشاوره حضوری و غیرحضوری دکترای شهرسازی برای نخستین بار و با متد جدید alireza 0 1,250 ۱۳۹۴-۷-۱۹، ۰۲:۳۱ عصر
        شروع ثبت نام 12 مرحله آزمون های آنلاین رایگان ایران شهرساز در سال 93 برای کنکور 94 alireza 25 21,825 ۱۳۹۴-۷-۱۹، ۱۲:۱۰ عصر
        ایران شهرساز در بین 1000 سایت برتر کشور==>>رنکینگ سایت ایران شهرساز در ایران ودنیا alireza 87 28,264 ۱۳۹۴-۵-۹، ۱۱:۴۵ صبح
        جستجو در ایران شهرساز با موتور گوگل+آموزش تصویری alireza 0 1,365 ۱۳۹۴-۵-۴، ۱۲:۰۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان