ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
با عرض سلام. دوستان من عنوان پروژه پایانی دوره کارشناسیم نقش حرفه شهرسازی در ارتقا حس شهروندگرایی در کشور بوده و الان میخوام که در مورد نقش حرفه شهرسازی (با تاکید بر برنامه ریزی شهری) در آموزش شهروندی به منظور دست یابی به شهروند مطالبه گر تحقیق کنم. به نظر خودم موضوع خیلی مهمیه. هم شهروند مطالبه گر و هم اموزش شهروندی. اما مقیاس کار خیلی بزرگه و شاید به یه پایان نامه ی ارشد زیاد جور در نیاد. اگه میشه لطفا نظر بدین و بگین که چه موضوضع هایی در این مورد میتونین پیشنهاد بدین که داخلش آموزش شهروندی نهفته باشه و بشه به عنوان یک پایان نامه انجام داد. ممنو نمیشم واقعا
آخرین ارسال های من :

هیچ اگر سایه پذیرد؛ ما همان سایه هیچیم.
 سپاس شده توسط: sanaz.f
2
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
حالا من با این همه کمکی که کردین چه کار کنم ؟ لطفا نظربدین

3
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
به نظرم این که تاکید روی برنامه ریزی شهری کار رو مشکل میکنه و نمونه ای راستش به نظرم نمیرسه شاید طراحی شهری و حتی معماری منظر قابلیت بیشتری داره
به نظر من برنامه ریزی این قابلیت رو نداره

موفق باشی عزیز
آخرین ارسال های من :

If you don't like where you are,change it! you're not a tree
Jim Rohon
4
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
(2013-11-06، 02:43 PM)imanataei نوشته است: با عرض سلام. دوستان من عنوان پروژه پایانی دوره کارشناسیم نقش حرفه شهرسازی در ارتقا حس شهروندگرایی در کشور بوده و الان میخوام که در مورد نقش حرفه شهرسازی (با تاکید بر برنامه ریزی شهری) در آموزش شهروندی به منظور دست یابی به شهروند مطالبه گر تحقیق کنم. به نظر خودم موضوع خیلی مهمیه. هم شهروند مطالبه گر و هم اموزش شهروندی. اما مقیاس کار خیلی بزرگه و شاید به یه پایان نامه ی ارشد زیاد جور در نیاد. اگه میشه لطفا نظر بدین و بگین که چه موضوضع هایی در این مورد میتونین پیشنهاد بدین که داخلش آموزش شهروندی نهفته باشه و بشه به عنوان یک پایان نامه انجام داد. ممنو نمیشم واقعاسلام دوست عزیز
من فک میکنم این موضوعی رو که خودت پیشنهاد {نقش حرفه شهرسازی (با تاکید بر برنامه ریزی شهری) در آموزش شهروندی به منظور دست یابی به شهروند مطالبه گر} دادی بهتر باشه.
البته خیلی متوجه "شهروند مطالبه گر" نشدم!!!
ولی فکر میکنم "آموزش شهروندی" واقعا عالی باشه. البته که این فقط نظر بندست.
سوالی که برام پیش اومده: چرا با اساتیدت مشورت نمیکنی؟
مطمئنن میتونن خیلی بهتر راهنماییت کنن

موفق باشی دوست عزیزم

آخرین ارسال های من :
5
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
ببین رو پروزه های nbn هم میتونی کار کنی از طریق مشارکت مردمی مردم خودشون کیفیت محیط پیرامونشون رو ارتقا میدهند حالا من یه متن کوچولو براتون میزارم همین جا باید برم پیداش کنم یعنی منظورم اینه روی این راهبرد کار کنید این یه جورایی هم مربوط میشه به اموزش شهروندی و هم مطالبه گری اون یعنی یه پیکان رفت و برگشت و نقش مدیر و اموزشگر این وسط فید بک دادن و تسهیلگری هست
امیدوارم کمکی کرده باشم راستی به تاپیک منم سر بزنید

آخرین ارسال های من :
6
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
انم یه متن که ار نت پیدا کردم یه جورایی مربوط به موضوع خودم بود، یک شیوه مدیریت شهری موفق

یکی از جالب ترین و موفقیت آمیزترین شیوه ها درزمینه مدیریت شهری که مدت ده سال است در شهر«روچستر» ایالت نیویورک در حال اجرا است، طرح ابتکاری NBN است که در واقع یک سیستم مدیریت شهری به شکل مشارکتی می باشد و در آن مردم همگام با دولت در تمامی تصمیم گیری های مربوط مشارکت می کنند. در این روش هر کس اقدام به ساماندهی محیط اطراف خود می کند و سعی دارد در تمامی اقدامات سازنده در زمینه بهبود وضعیت زندگی محل سکونت خود مشارکت کند. این سیاست عجیب که بازدهی بسیار خوبی تاکنون داشته است در اصطلاح «همسایه ها محیط اطراف در همسایگی خود را ساماندهی می کنند.» (NBN) عنوان گرفته است.
طبق این طرح ساکنان «روچستر» برای آینده شهر خود برنامه ریزی می کنند و الویت های بودجه بندی شهر خود را مشخص می کنند. در نخستین قدم شورای شهر تصمیم گرفت تا از انرژی های موجود در شهر و دانش شهروندان بهره گیرد. زمانی که در سال ۱۹۹۴ «بیل جانسون» شهردار این شهر شد یکی از اولین طرح های ابتکاری وی برنامه NBN بود. با جلب رضایت همه شهروندان برای برنامه ریزی و انجام اقدامات عمرانی، شهر به ۱۰ بخش جغرافیایی تقسیم شد.برنامه ریزان و شهروندان هر قسمت ترغیب به همکاری با یکدیگر و ارایه راهکارهای مناسب شدند که در نتیجه چندین طرح کاربردی که اجرای آن بر عهده شهروندان بود، حاصل شد.
از طرفی برای کسب اطمینان از سودمند بودن طرح های ارایه شده یک فرصت ۱۸ماهه برای آن ها در نظر گرفته می شد و بعد از آن طرح ها مورد بازبینی مجدد قرار می گرفت. شورای شهر همچنین ایده حضور مستقیم مشارکت کننده را ارایه کرد که طبق آن تنها طرح هایی مورد قبول واقع می شدند که برنامه ریزان شهری آن بتوانند شرکت یا شرکایی که فرمی برای پشتیبانی از پروژه را به امضا» برسانند، معرفی کنند و زمانی طرح به مرحله اجرا درمی آمد که شهروندان منابع سرمایه گذاری در پروژه را که در اجرای آن بتوانند کمک کنند، شناسایی کنند. از زمان اجرای طرح NBN حدود ۷۶درصد از برنامه های ارایه شده، تکمیل شده است.
البته باید به این نکته هم اشاره کرد که اجرای طرح های ارایه شده به طور کامل برعهده شهروندان نیست بلکه تلاش ها در راستای مشارکت هرچه بیشتر آنان در این زمینه و حمایت از طرح های ارایه شده توسط مردم است. کلیه بخش های NBN با یک سیستم کامپیوتر مرکزی یا به عبارتی شبکه ارتباطی شهر به یکدیگر متصل می شوند که به این طریق امکان دسترسی به اطلاعات شهری برای همگان میسر می شود. نرم افزار نقشه کشی GIS، اطلاعات برنامه ریزی سه بعدی، پست الکترونیکی مطمئن و سیستم مدیریت فایل ها از دیگر تسهیلات و امکانات موجود است. گروهی از مردم به همراه متخصصین، کار حفظ و به روز نگه داشتن شبکه را برعهده دارند.
موسسه NBN که توسط شورای شهر و کالج محلی اداره می شود به شهروندان امکانات آموزشی در زمینه مدیریت، سازماندهی جامعه و مهارت های برنامه ریزی فنی را رایگان ارایه می دهد.شهروندان «روچستر» همچنین در سیاستگذاری تخصیص بودجه در زمینه های مختلف نیز صاحب نظر هستند که این امر در واقع ابزار قدرت مردم محسوب می شود. از نخستین نتایج به دست آمده از اجرای نخستین طرح های NBNدر سال ۱۹۹۵ درک اهمیت بالا بودن کیفیت زندگی توسط مردم بود. در واقع پس از عملی شدن نخستین سیاستگذاری ها که به شکل مشارکتی انجام شد، شهروندان «روچستر» نسبت به حفظ محیط زندگی خود حساس شدند به طوری که همه سعی می کردند به نوعی در رعایت بهداشت، پیشیگیری از وقوع جرایم و هر آنچه که لازمه زندگی آرام و سالم در یک محیط شهری است نقش داشته باشند.
در نتیجه گروه های حفظ محیط زیست، پلیسی(نظارت براجرای قانون و برخورد با متخلفین) و نظارتی با مشارکت مردم تشکیل شد. با سهیم شدن مردم در برنامه ریزی های اصولی، نگرانی هایی در مورد منطقه گرایی و چگونگی تقسیم بخش های مختلف به وجود آمد که برای حل این مشکل ۱۲۰جلسه همگانی ظرف سه سال برگزار شد. البته علت این امر این بود که طبقه بندی های منطقه ای در آمریکا بر اساس آنچه طبقه بندی «اقلیدسی» نام گرفته است، انجام می شود.
در نتیجه توسعه در هر یک از مناطق محدود به یک کاربری خاص نظیر تجاری یا صنعتی بودن، می شود که البته طرح هایNBN موجب ساماندهی نقصهای موجود در این طبقه بندی ها شد. NBN امکان سرمایه گذاری های خصوصی را برای پیشبرد اهداف توسعه شهری فراهم می کند که همین امر منجر به ساخت بسیاری از مراکز رفاهی و تفریحی توسط مردم شده است. دانشگاه های «روچستر» در هر دوره تعداد بی شماری را به طور تمام وقت ثبت نام می کنند و باید گفت که بیشتر این دانشگاه ها در توسعه اقتصادی شهر و اجرای طرح هایNBN نقش بسیار مهمی دارند.
ظرف ده سال گذشتهNBNدر ارتباط مجدد مردم و دولت نقش مهمی ایفا کرده است. علاوه براین بیانگر این مطلب بوده است که دولت محلی هم می تواند در راستای اهداف مردم عمل کند به نوعی که شهروندان کنترل امور زندگی خود را در اختیار داشته باشند و بتوانند در کلیه برنامه ها مشارکت کنند. با بازنشستگی «بیل جانسون» شهردار «روچستر» و مبتکر طرحNBN در اول ژانویه سال گذشته، نیروهای جدید مصمم هستند با حفظ همان اصول در راستای اهداف NBN با مشارکت مردم قدم بردارند.

7
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
مهندس این موضوع زیادی وسیعه و خیلی سخته ژرف نگرانه بپردازی بهش.حتما فاکتورهایی ازش جدا کن و به یکی از اون ها بپرداز(بنظر موضوع جالبیه)یادتون باشه که قرار نیست شما 1 نفر همه جنبه های یک موضوع را کار کنی و آنچه برات مهمه و جالبتره را کار کن.تو پایان نامه ارشد نهایتا باید با عمق زیاد به یه موضوعی بپردازی که بلحاظ مقیاس سطح متوسطی دارد تا عمیق بررسی شود و تو دکتری به یک موضوع با سطح کوچک با عمق بسیار نگاه میشود.
موفق باشید

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: Brightness
8
RE: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی
برام جالب هست بدونم بعد 5 ماه به کجا رسیده!

آخرین ارسال های من :
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  اختراع در رشته شهرسازی masoudrom 650 2015-10-08، 07:00 PM
آخرین ارسال: masoudrom
  سوالات دکتری تخصصی رشته معماری سال های 90 94"مربوط به دانشگاه آزاد alireza 990 2015-07-24، 11:09 PM
آخرین ارسال: alireza
  درخواست رایگان سوالات دکتری دانشگاه آزاد با جواب مربوط به سال 91 تا 93 alireza 976 2014-12-05، 11:36 AM
آخرین ارسال: alireza
  هدیه 400 پایان نامه شهرسازی در عوض آموزش ahp و gis masoudrom 1,011 2014-12-01، 12:52 AM
آخرین ارسال: masoudrom
  درخواست رایگان لیست شرکت های مشاور در کرج و کار شهرسازی در کرج پیدا میشه؟ alireza 1,785 2014-10-28، 11:58 PM
آخرین ارسال: alireza
  درخواست رایگان درخواست شرح خدمات طرح های راهبردی ساختاری imanataei 2,564 2014-10-04، 04:26 PM
آخرین ارسال: atelieahjam
  گرایشهای رشته شهرسازی wara 2,091 2014-08-21، 10:44 AM
آخرین ارسال: تیلور
Information دعوت به همکاری به منظور انجام طرح پژوهشی مرتبط با شهرسازی تهران neda220 1,079 2014-06-18، 08:01 PM
آخرین ارسال: neda220
  من در حال حاضر دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستم alireza 822 2014-06-10، 11:19 PM
آخرین ارسال: alireza
  ثبت نام مرحله دوم کنکور ارشد nazi2189 2,672 2014-06-05، 03:53 PM
آخرین ارسال: ehsan7550
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 02-16 gasemij dariushbabri پرسش و پاسخ
  دانلود ارزشمند خلاصه فصل به فصل مباحث عمومی طراحی شهری 02-16 ریحانه dariushbabri مشاوره کنکور
  چگونه هوای پاکیزه داشته باشیم؟ 02-06 kazem kazem مدیریت شهری
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 01-27 somita asmasaleh اخبار طراحی شهری
  طرح جامع اهواز 01-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید 01-21 s1s2s3 fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 01-21 alireza fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  [خبر شهرسازی]  طرح های آمایش 01-20 حدیث گلی حدیث گلی تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  شهر سازی 01-20 mahroo456 mahroo456 میز گرد
  آموزش و مشاوره تخصصی با نرم افزار PLS 01-19 amindatcom alireza سایر نرم افزارها
  مشاوره برنامه ریزی  مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور ... 01-16 mahshid -jm tornado26 مشاوره کنکور
  کتاب های آمادگی کارشناسی ارشد خانه شهرسازان 01-16 davd alireza کتابخانه شهرسازی(2)
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری 01-14 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  خبر ویژه  لغو مصوبه کمسیون هم ارزی توسط هییت عمومی دیوان عدالت 01-12 maravia1979 omid623 سوالات
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل