امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابع ارشد طراحی شهری به کمک همدیگه .....
با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم بگم به نظرتون خوب نیست جواب تشریحی کنکور 92 به کمک همدیگه توو سایت قرار بدیم ببینیم منابع 92 چه کتابایی بودن و منبع جدیدی اضافه شده یا هرچی...
به نظرم اگه اینکارو بکنیم هم به نفع خودمونه هم به نفع بقیه دوستان

آخرین ارسال های من :
پاسخ
منم به شخصه موافقم ولی یادمه مهندس جوشقانی و یه دوست عزیز دیگه توی یک تاپیکی نحوه حل مساله از دید خودشون رو توضیح داده بودن....من در این زمینه خیلی پرس و جو کردم گویا این مبحث ینی مرکز محله از مباحثی بوده که مهندس بحرینی سر کلاسای طرحشون به تازگی تدریس کرده بودن و گویا حدسیاتی در این خصوص زده شده بوده....ایشون خیلی پرزنته کار واسشون مهم نیست و بیشتر فرآیند کار و استفاده از یه رویکرد براشون مهم و جذابه
نکته ای که دیده میشئ این بود که سوال از ما دید انسانی نخواسته بود چیزی که بیشتر داوطلبها کار میکنن بلکه دید پرنده خواسته بود که جزو موارد مورد علاقه مهندس بحرینیه....من خودم چندان راضی نبودم چون سوال خیلی راحت و دم دستی بود و متاسفانه کسایی که حتی زحمت هم نکشیده بودن میتونستن پاسخ بدن
اصلا با این سوال نمیشه اطلاعات و تواناییهای بچه ها مورد سنجش قرار بگیره....بازی با آینده همه.........آرزوی موفقیت برای همه دوستان دارم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
در مورد سوال آزمون امسال باید این مطلب را بدونید که نوع راه حل کسانی که کار کرده بودند با کسانی که کار نکرده بودند متفاوت خواهد بود هرگز کسانیکه خوب کار نکرده باشند نمیتوانند حل مسئله را همچون کسانی داشته باشند که شبانه روز وقت گذاشته اند .در هر صورت هر سوالی به شما داده میشد به همین آسانی باید میبود در نظر شما(در این سوال هم طیفی از فضاها را از شما خواسته بودند که شبیه همان سوالات ریز میبود)
امیدوارم با درصد های بالا و اعلام آنها موفقیتان را به ما خبر دهید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۷، ۱۰:۰۷ صبح)URBAN 98 نوشته است: در مورد سوال آزمون امسال باید این مطلب را بدونید که نوع راه حل کسانی که کار کرده بودند با کسانی که کار نکرده بودند متفاوت خواهد بود هرگز کسانیکه خوب کار نکرده باشند نمیتوانند حل مسئله را همچون کسانی داشته باشند که شبانه روز وقت گذاشته اند .در هر صورت هر سوالی به شما داده میشد به همین آسانی باید میبود در نظر شما(در این سوال هم طیفی از فضاها را از شما خواسته بودند که شبیه همان سوالات ریز میبود)
سلام مهندس خسته نباشید
میشه شما به صورت کلی روش حل مساله رو توضیح بدین؟
من سوال رو در هر مرحله جوری بستم که با توجه به اینکه سوال تاکید داشت بر بافت فرسوده و اینکه زمینهای بایر زیادی وجود داره به مساله زلزله نگاهی داشته باشم.حتی توی ایده کلی مرکز محلمم ازون فضاهای خالی اطراف مرکز محله تو همین زمینه استفاده کردم.ینی گفتم میشه ازین زمینها در حالت عادی برای بازارچه دایمی توی مرکز محله و در زمان زلزله جهت اسکان زلزله زده ها استفاده کرد و ورودیهای اصلی مرکزم رو نزدیک به این دو بازارچه ک به صورت غریب گز هم بود در نظر گرفتم .چیزای دیگه ای هم که سوال خواسته بود به جای خود... نظرتون چیه؟

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۷، ۱۰:۳۲ صبح)forough.r نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۷، ۱۰:۰۷ صبح)URBAN 98 نوشته است: در مورد سوال آزمون امسال باید این مطلب را بدونید که نوع راه حل کسانی که کار کرده بودند با کسانی که کار نکرده بودند متفاوت خواهد بود هرگز کسانیکه خوب کار نکرده باشند نمیتوانند حل مسئله را همچون کسانی داشته باشند که شبانه روز وقت گذاشته اند .در هر صورت هر سوالی به شما داده میشد به همین آسانی باید میبود در نظر شما(در این سوال هم طیفی از فضاها را از شما خواسته بودند که شبیه همان سوالات ریز میبود)
سلام مهندس خسته نباشید
میشه شما به صورت کلی روش حل مساله رو توضیح بدین؟
در مورد روش حل مساله هرگز نمیتوان یک روال را تجویز کرد حتی در کلاس ها به این دلیل که تشابهات حل باعث رد داوطلبین میشود
اما قبل از کنکور عنوان کردم که ترجیحا شیت ها را به شناخت و تحلیل و طرح تقسیم کنید و مباحثی که در شناخت خواستند را در ابتدا و پس از آن طرح ها را ارائه دهید اما مهم تر از این چیدمان شیت و پر بودن شیت و از لحاظ بصری تعادل شیت است که توضیح داده ام

من سوال رو در هر مرحله جوری بستم که با توجه به اینکه سوال تاکید داشت بر بافت فرسوده و اینکه زمینهای بایر زیادی وجود داره به مساله زلزله نگاهی داشته باشم.
مباحث زلزله و استحکام و توجه به پایداری و پیاده محور بودن و انتخاب یک رویکرد متناسب و.....
حتی توی ایده کلی مرکز محلمم ازون فضاهای خالی اطراف مرکز محله تو همین زمینه استفاده کردم.ینی گفتم میشه ازین زمینها در حالت عادی برای بازارچه دایمی توی مرکز محله و در زمان زلزله جهت اسکان زلزله زده ها استفاده کرد
امیدوارم بولد شده باشد این اقدامتان که نظر مصحح را جلب کند.این کارتان خوب است
و ورودیهای اصلی مرکزم رو نزدیک به این دو بازارچه ک به صورت غریب گز هم بود در نظر گرفتم .هر دو مورد صحیح و خوب است
چیزای دیگه ای هم که سوال خواسته بود به جای خود... نظرتون چیه؟
موفق باشید

پاسخ
بچه ها .....بچه ها....... مرحله 2 پروندش بسته شد رفت !!!! اتفاقا هم سوالش خیلی خیلی راحت بود.الان دغدغه فکریمون(از نظر من) آزمون بهمن ماه هستش! که باید خیلی بیشتر روش مانور بدیم.کمتر از 6 ماه دیگه آزمونه و باید منابعی رو بخونیم که مهم ان ( به نظرم وقت کافی برای بالا بردن سطح علمی نداریم. هر چی یاد گرفتنی بوده توو4 سال یاد گرفتیم ! کم یا زیاد)
الانم حرف من اینه که بیاید منابعی رو که توو آزمون بهمن ماه 92 سولات از اون طرح شده بود یکی یکی مشخص کنیم
با تشکر از همه دوستان

پاسخ
با کارگروه مرحله اول همراه باشید که برای ازمون بهمن ماه برنامه ریزی انجام میشود توسط رتبه 1 و رتبه های برتر کنکور سال گذشته.
http://iransketch.ir/shahrsazi/showthrea...63#pid2363

پاسخ
لطفا منابع جدید هر درس را بطور جداگانه مطرح کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۱۴، ۰۸:۲۹ صبح)tahura1580 نوشته است: لطفا منابع جدید هر درس را بطور جداگانه مطرح کنید
سلام. توی قسمن منابع ارشد توی قسمت کارگروه طراحی شهری منابع مهم گفته شده و حت یبه دو درجه اول و دوم تقسیم شده عزیزم.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منابع کنکور طراحی شهری -معرفی شده توسط رتبه 6 خانم مهندس سامینتا alireza 3 2,136 ۱۳۹۳-۳-۹، ۰۹:۲۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  منابع کنکور طراحی شهری-پیشنهاد از شما zeytoon_mybb_import61181 15 4,519 ۱۳۹۲-۴-۲۳، ۱۲:۱۲ عصر
آخرین ارسال: HAMED_mybb_import61208

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان