امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روند مطالعاتی درس زبان
سلام به داوطلبین عزیز
-درس زبان به شدت موثر هست توی بالا پایین کردن رتبتون بچه هایی بودن که درصد دروس دیگشون حتی میانگین 40-50 بوده اما به خاطر اینکه درصد زبانشون پایین بوده رتبشون خیلی افت کرده، پس از اول کار بتون میگم شدیدا این درس رو جدی بگیرین دوستان
-زبان رو هر روز توی برنامتون داشته باشین.ببینید زبان کنکور تنها 5 سوال گرامر داره 25 سوال دیگه که شامل وکب و ریدینگ هستش به این بستگی داره که شما لغت زیاد بلد باشین اما خوندن لغت تنها کمکی نمیکنه چون سریع فراموش میشه واسه همین حتما لغات رو داخل متن یاد بگیرین.
-برای مثال کتاب 504 رو شروع کردین و هر روز یک درس از اونرو میخونید به همراه پسیجی که داره هر 4-5 تا درسیو که میخونین حتماااااااااااااااااا دوره کنید تا توی ذهنتون ثبت بشه.
-کتاب حسین فرهادیم حتما بخونین
چون ازین متن سختتر توی کنکور نمیاد ووقتی بتونین روی این ریدینگهای تخصصی مهارت کسب کنین حتما ریدینگهای کنکورم خوب میزنین.
-یه کار مفید که کمک میکنه اینه که صبحها که میخواین شروع به درس خوندن کنین با درس زبان شروع کنین چون گاها شده چون زبان تو نظر بچه ها خیلی مهم نمیاد مثلا غروب شده و میبینید از برنامه کمی عقبید در نتیجه زبان رو از اون روز حذف میکنید و ترجیح میدین کتابتون رو تموم کنید.
-کتاب تافل هم مفیده که البته مشترکات هم زیاد داره ولی پسیجها و تستایی که به همراه درس میاد رو حتما مطالعه کنید.
-میتونید لغات تخصصی شهرسازیم که تو کتابای برخی موسسات هست یا اخر برخی کتب هست مطالعه کنید.
-کنکورهای سال گذشه رشتهای طراحی برنامه ریزی حتی جغرافیا و محیط زیست و سایر رشته هایی که به نوعی مرتبط به شهرسازی هستنو گیر بیارید و ریدینگهای اونارم کار کنید.
-امسال سوالات زبان طراحی عین سوالات برنامه ریزی بود و همونطور که میدونید نصف سوالات طراحی از سال گذشه اومده بود پس به دقت سوالات رو بخونید و توانایی معنی کردن و درک مطلبتون رو با تمرین و یاد گرفتن لغت و معنی کردن زیاد بالا ببرید.
آرزوی موفقیت برای همه تلاش کننده ها دارم....به خدا توکل کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مهندس ! من شنیدم که بهترین زمان واسه خوندن زبان شبها و طبق گفته شما هر شب هست!دلیل خاصی دارین میگین صبحها یا فقط واسه حذف نکردن اون از لیست مطالعه هر روزه اینو فرمودین؟؟؟؟
راستی در مورد زمان مناسب واسه خوندن آمار هم اگه چیزی میدونین و بگین ممنون میشم!!!!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
اگه اجازه بدین منم تجربم رو بگم:P
به نظرم هرکسی یه زمان خاصی رو بسته به عادت همیشه درس یاد میگیره ولی منم صبح ها میخوندم :)
یه چیز نسبیه بیشتر کیفیت خوندن مهمه:shy:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۱۴، ۰۶:۳۸ عصر)mahan نوشته است: مهندس ! من شنیدم که بهترین زمان واسه خوندن زبان شبها و طبق گفته شما هر شب هست!دلیل خاصی دارین میگین صبحها یا فقط واسه حذف نکردن اون از لیست مطالعه هر روزه اینو فرمودین؟؟؟؟
راستی در مورد زمان مناسب واسه خوندن آمار هم اگه چیزی میدونین و بگین ممنون میشم!!!!!!
سلام
بله به جهت اهمیت اون و حذف نکردنش از برنامتون اینرو پیشنهاد کردم، حقیقتا برنامه ایده آل واسه هر شخص نسبیه و به برنامه روزانه خودش مربوط میشه!!
در مورد درس آمار اطلاعی ندارم بهتره از مهندس اسدی سوال کنین...موفق باشین

پاسخ
up...

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان