امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه دوم کارگروه طراحی شهری 93
سلام.
فردا راس ساعت 22 تو این تاپیک منتظرتونیم دوستان...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
تشکر از شما
تا ساعتی دیگر اطلاع رسانی خواهد شد.
اعضای کارگروه در صورت عدم فعالیت دسترسی شان قطع خواهد شد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه و با انرژی مشغول خوندن باشید.دوستانی هم که هنوز به صورت جدی شروع نکردن ایشالا ازین جلسه سوالاتشون رو مطرح میکننو شروع میکنن...

در مورد این مباحث میتونیم  امشب ساعت 10 صحبت کنیم امروز به همراه سوالاتی که شما دارین:

- اشکالات در خوندن درس زبان  به خصوص معنی کردن ریدینگها( پیشنهاد:هر هفته چنتا ریدینگ در نظر بگیریم و بخوایم بچه ها اونارو معنی کنن و مشکلاتشون رو بگن)

- شروع درس مباحث از کجا و چطوری؟

- میزان زمان مطالعه در طول روز؟؟

- با چه کتابی به مشکل برخوردین برای خوندن؟؟

-نحوه دوره کردن مباحث خوانده شده جهت تثبیت ذهنی

پاسخ
1- فکر کنم برای درس زبان باید واژگان رو بخونیم و برای تثبیتش هم باید دستور زبان انگلیسی در مورد قرار گرفتن هر واژه در جای خودش اطلاعاتی کسب کنیم و بعدش با خوندن جملات و حتی داستان کوتاه در وقتهای آزاد بتونیم مفهوم جملات و متنها رو بهتر درک کنیم.
2-برای مباحث من طبق برنامه ای که در انجمنم گذاشتم از فصل سوم شار تا شهر شروع کردم,که اطلاعاتی داره از دوره قاجار و پهلوی و پیش زمینه ای برای برنامه های عمرانی و امار و جمعیت هستش
3-بعضی وقتا جوگیر میشم شاید حدود 7 ساعت مطالعه با وقفه های هر 1 ساعت 5 دقیقه (:که خوشبختانه اصلا هم تمرکزم رو از دست نمیدم.بعضی روزام 2/3 ساعت.روزای کمتریم شده که حدود 10 ساعت
4-فعلا که هیچ کتابی
5-دور اول به صورت روزنامه خون که کل مطلب دستم بیاد.فرداش مرور میکنم و خلاصه برداری.بعد از رسیدن خلاصه ها به اون حدی که معین کردم بازم میخونمشون.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۸:۴۱ عصر)hamed نوشته است: 1- فکر کنم برای درس زبان باید واژگان رو بخونیم و برای تثبیتش هم باید دستور زبان انگلیسی در مورد قرار گرفتن هر واژه در جای خودش اطلاعاتی کسب کنیم و بعدش با خوندن جملات و حتی داستان کوتاه در وقتهای آزاد بتونیم مفهوم جملات و متنها رو بهتر درک کنیم.
2-برای مباحث من طبق برنامه ای که در انجمنم گذاشتم از فصل سوم شار تا شهر شروع کردم,که اطلاعاتی داره از دوره قاجار و پهلوی و پیش زمینه ای برای برنامه های عمرانی و امار و جمعیت هستش
3-بعضی وقتا جوگیر میشم شاید حدود 7 ساعت مطالعه با وقفه های هر 1 ساعت 5 دقیقه (:که خوشبختانه اصلا هم تمرکزم رو از دست نمیدم.بعضی روزام 2/3 ساعت.روزای کمتریم شده که حدود 10 ساعت
4-فعلا که هیچ کتابی
5-دور اول به صورت روزنامه خون که کل مطلب دستم بیاد.فرداش مرور میکنم و خلاصه برداری.بعد از رسیدن خلاصه ها به اون حدی که معین کردم بازم میخونمشون.
1- یه پیشنهادی میتونم بکنم که ازش مطمینم ولی شاید دوستان باش مخالف باشند.کلید موفقیت توی درس زبان اون 3 تا پسیج هستن در واقع 15 سوال! این قسمت که بچه ها ازش میترسن درواقع ساده ترین بخش سوالاته فقط کافی لغات رو تا حدی بلد باشین به راحتی میتونین به مفهوم ریدینگ پی ببرین اصلا لازم نیست تمام کلمات اون متن رو بلد باشین! از حالا به شدت روی معنی کردن متون تخصصی وقت بگذارید.و گرامر رو کلا فراموش کنید!البته بچه هایی که زبانشون خوب نیست چون یاد گرفتن گرامر توی این مدت زمان فشرده برای کسی که بیس قوی نداره فقط وقت تلف کردنه!با تمرین میتونین 50 درصد زبانو واسه خودتون تضمین کنید...
2.پیشنهادم برای درس مباحث: حتماااااا خلاصه مباحث شهرام جنگجو رو مطالعه کنید واونرو برای آخر سر ندارید
3- امیدوارم همیشه جو گیر باشید
5-منظورم مرور مباحثیه که طی چند هفته میخونین؟؟

پاسخ
مرور باید به این صورت باشه:
شما 4-5 هفته مباحث  و کتب جدید میخونین  بعد ازون به مدت 3 هفته حدودا حتمااااااااااااااا اون کتابهایی که خوندین رو دوره کنید و به هیچ وجه چیز جدیدی نخونین بهتون قول میدم بعد از خوندن دور دوم بالای 80 درصد مباحث توی ذهنتون ثبت میشه.و به همین ترتیب

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۸:۵۹ عصر)forough.r نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۸:۴۱ عصر)hamed نوشته است: 1- فکر کنم برای درس زبان باید واژگان رو بخونیم و برای تثبیتش هم باید دستور زبان انگلیسی در مورد قرار گرفتن هر واژه در جای خودش اطلاعاتی کسب کنیم و بعدش با خوندن جملات و حتی داستان کوتاه در وقتهای آزاد بتونیم مفهوم جملات و متنها رو بهتر درک کنیم.
4-فعلا که هیچ کتابی
1- یه پیشنهادی میتونم بکنم که ازش مطمینم ولی شاید دوستان باش مخالف باشند.کلید موفقیت توی درس زبان اون 3 تا پسیج هستن در واقع 15 سوال! این قسمت که بچه ها ازش میترسن درواقع ساده ترین بخش سوالاته فقط کافی لغات رو تا حدی بلد باشین به راحتی میتونین به مفهوم ریدینگ پی ببرین اصلا لازم نیست تمام کلمات اون متن رو بلد باشین! از حالا به شدت روی معنی کردن متون تخصصی وقت بگذارید.و گرامر رو کلا فراموش کنید!البته بچه هایی که زبانشون خوب نیست چون یاد گرفتن گرامر توی این مدت زمان فشرده برای کسی که بیس قوی نداره فقط وقت تلف کردنه!با تمرین میتونین 50 درصد زبانو واسه خودتون تضمین کنید...
2.پیشنهادم برای درس مباحث: حتماااااا خلاصه مباحث شهرام جنگجو رو مطالعه کنید واونرو برای آخر سر ندارید
2- من برای مباحث چندتا جزوه دیگه دارم که اونارو میخونم چون بیشتر آشنام باهاشون,اما اگر در نهایت وقت کنم مباحث جنگجو رو هم میگیرم.چون به نظرم یک یا دو جزوه کافیه
5-نمیدونم منظورتونو درست متوجه شدم یا نه,ولی وقتی فرداش مرور میشه و بعدش خلاصه نویسی تجربه من اینه که حدود 70 درصد مطالب رو به راحتی به یاد میارم.که برای مرورهای بیشتر,مباحثی که مرتبط به هم هستن باهم در یک عنوان خلاصه و بعدش هماهنگ مرورشون میکنم.

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۹:۰۶ عصر)hamed نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۸:۵۹ عصر)forough.r نوشته است:
4-فعلا که هیچ کتابی
2- من برای مباحث چندتا جزوه دیگه دارم که اونارو میخونم چون بیشتر آشنام باهاشون,اما اگر در نهایت وقت کنم مباحث جنگجو رو هم میگیرم.چون به نظرم یک یا دو جزوه کافیه
5-نمیدونم منظورتونو درست متوجه شدم یا نه,ولی وقتی فرداش مرور میشه و بعدش خلاصه نویسی تجربه من اینه که حدود 70 درصد مطالب رو به راحتی به یاد میارم.که برای مرورهای بیشتر,مباحثی که مرتبط به هم هستن باهم در یک عنوان خلاصه و بعدش هماهنگ مرورشون میکنم.
بله منظورم این بود حتما مباحث خونده شده رو بعد از چند هفته حتما مرور کنین به همراه خلاصه هایی که یادداشت کردین
یه پیشنهاد دیگه که شنیدم منشا علمی داره: وقتی یه کتاب رو تموم میکنین یه نبم ساعتی وقت بذارید و از اول تا آخر اون کتاب رو دوباره ورق بزنین و یه نگاه اجمالی کنین به تثبیت ذهنی کمک میکنه

پاسخ
به نظر شما با داشتن جزوه مباحث خانه شهرسازان,نیاز به خلاصه مباحث جنگجو برطرف میشه یا کتاب جگجو لازمه؟

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۹:۱۸ عصر)hamed نوشته است: به نظرم شما با داشتن جزوه مباحث خانه شهرسازان,نیاز به خلاصه مباحث جنگجو برطرف میشه یا کتاب جگجو لازمه؟
خلاصه مباحث خانه شهرسازان رو من کامل خوندم به شدت بد و ناقصه!اصلا قابل مقایسه با خلاصه جنگجو نیست!حتی پیشنهاد میکنم برای شروع مباحث عمومی از کتاب جنگجو شروع کنید و هر هفته بخشی ازون رو بخونید بسیار کتاب جامع و کاملیه و پر از نکتست.برای تاریخ هم خلاصه این کتاب رو پیشنهاد میکنم.ولی برای مبانی و تحلیل قدری ضعیفه
البته یه سوال از شهرسازی ایرانی اومده بود امسال که تنها کتابی که دیدم به این موضوع اشاره کرده بود جنگجو بود

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جلسه ششم کارگروه طراحی 93 forough.r_mybb_import61197 3 1,419 ۱۳۹۲-۸-۳، ۰۱:۱۷ صبح
آخرین ارسال: forough.r_mybb_import61197
  جلسه پنجم کارگروه طراحی شهری 93 forough.r_mybb_import61197 59 7,681 ۱۳۹۲-۷-۱۶، ۰۸:۴۲ صبح
آخرین ارسال: saminta_mybb_import61252
  عضوگیری رایگان به مدت حداکثر 48 ساعت برای کارگروه طراحی شهری مرحله اول با حضور رتبه1 alireza 38 6,246 ۱۳۹۲-۶-۳۰، ۰۷:۴۲ صبح
آخرین ارسال: tahura1580
  جلسه چهارم کارگروه طراحی 93 forough.r_mybb_import61197 94 9,040 ۱۳۹۲-۶-۲۸، ۰۲:۲۵ عصر
  تاپیک ویژه رتبه 6 طراحی شهری-برای مشاوره و آزمون کنکور 1393 alireza 5 2,410 ۱۳۹۲-۶-۲۵، ۰۵:۲۷ عصر
  جلسه سوم کارگروه طراحی شهری forough.r_mybb_import61197 5 2,006 ۱۳۹۲-۶-۸، ۰۳:۱۷ عصر
  تاریخ برگزاری دومین جلسه کارگروه طراحی 93 forough.r_mybb_import61197 27 4,254 ۱۳۹۲-۵-۲۱، ۰۹:۴۱ عصر
آخرین ارسال: adibnia
  جلسه اول کارگروه طراحی شهری 93 forough.r_mybb_import61197 58 8,243 ۱۳۹۲-۵-۲۰، ۰۳:۱۸ عصر
  معرفی مدیر جدید کارگروه مرحله اول طراحی شهری alireza 7 2,582 ۱۳۹۲-۵-۷، ۰۹:۵۴ صبح
آخرین ارسال: URBAN 98_mybb_import61188
  برنامه ویژه ایران شهرساز برای کنکور93همراه با رتبه های 1 گرایش طراحی شهری alireza 2 1,557 ۱۳۹۲-۴-۱، ۰۹:۴۱ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان