امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه آمادگی اسکیس دانشگاه آزاد
(۱۳۹۲-۶-۱۷، ۰۹:۳۵ صبح)mahsa1984 نوشته است: سلام
من این تمرینو انجام دادم ولی فکر میکنم خیلی ایراد داره کارم
ممنون میشم اشکالاتم رو بگین

سلام. در کل میپسندم کار تمیزه
چنتا نکته: تعادل رو توی شیتتون رعایت نمیکنید.جای خالی زیاد داره شیتاتون . نوشته هارو با فاصله زیاد از کروکیتون قرار ندید.حتمااااااا کادر قوی داشته باشید تا شیتتون به نظر بیاد و جلب توجه کنه. پایین شیتهم کادر قرار بدین تا شیتتون لبریز به نظر نیاد. فونتهای قسمتهای مختلف رو افقی قرار بدین اینکار باعث سریعتر خوندن شیتتون میشه....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۱۸، ۰۱:۲۷ عصر)forough.r نوشته است: ممنون از اینکه نظر دادین...میشه یه صورت موردی توی شیتام بگین باید چیکار کنم که تعادل رعایت شه و جای خالی چه جوری باید پر بشه؟
چون به همه موارد خواسته شده جواب دادم ...ممنونم
(۱۳۹۲-۶-۱۷، ۰۹:۳۵ صبح)mahsa1984 نوشته است: سلام
من این تمرینو انجام دادم ولی فکر میکنم خیلی ایراد داره کارم
ممنون میشم اشکالاتم رو بگین

سلام. در کل میپسندم کار تمیزه
چنتا نکته: تعادل رو توی شیتتون رعایت نمیکنید.جای خالی زیاد داره شیتاتون . نوشته هارو با فاصله زیاد از کروکیتون قرار ندید.حتمااااااا کادر قوی داشته باشید تا شیتتون به نظر بیاد و جلب توجه کنه. پایین شیتهم کادر قرار بدین تا شیتتون لبریز به نظر نیاد. فونتهای قسمتهای مختلف رو افقی قرار بدین اینکار باعث سریعتر خوندن شیتتون میشه....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مهندس urban 98 کجایین؟:(
کرکسیون شما خیلی برام ارزش داره میخوام این 3 روز باقی مانده رو نقاط ضعفم کار کنم

پاسخ
شیت شناخت (شیت 1)
در مورد فرآیند : گرافیکش خوب است اما از شناخت شروع و به طرح ختم میشود در کلیه مراحل چرخش(feedbach) وجود دارد اما از نظر مفهومی فرآیند از طرح به شناخت باز نمیگردد پس فلش ها را دو سویه کنید و به صورت خطی یا مدور بکشید
از گزینه های مطرح شده در درس 2 در سایت برای شناخت استفاده کنید و مثلا هویت و کاربری به تنهایی برای شناخت ؟؟؟ از ابعاد یا نظام ها و.... استفاده کنید
اقلیم همراه با نوشته باشد.هیچ تصویری بدون نوشته رها نشود.توضیح دهید تا شیتتان پر شود
در تحلیل سایت نوشته ها کم است
پارک را با پوشش انبوه دورگیری درختان و بصورت حجم نشان دهید
اگر رنگی کار نمیکنید حتما از رنگ خاکستری (ماژیک wg) هم استفاده کنید
محل ورودی ها و آلودگی صوتی و گره ها را هم نشان دهید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
شیت 2:
نیازی به نوشتن تیتر اصلی در همه شیت ها نیست
از هدف به سیاست رسیدید؟ استراتژی ها را هم بنویسید(اگر نیاز به توضیح داشتید بفرمایید)
کروکی ها خوب هستند اما رها شده اگر چارچوب داشته باشد شیت پر تر بنظر میرسد و خطوط کناری در ترسیمات رها شده است منظورم مثل کروکی آخر است که دو خط کناری رها شده و نیاز به چارچوب دارد
شیت 3:
در برش عرضی خط آسمان مطرح نمیشه بلکه در نما و برش طولی از خیابان مطرح میشه که به دید می آید آنچه که تحت عنوان خط آسمان نمایش داده اید هدایت جریان باد میتواند باشد در راستای عبور از سطوح بالای محله و ایجاد سیرکولاسیون در مرکز محله
نوشته ها منظم و زیر هم باشد
این همه فاصله بین پلان و نوشته خوب نیست
میتوانستید محصوریت نشان دهسد در سمت راست و نوشته ها را به پلان نزدیک کنید
مسیر بندی خوب است و میتوانستید از لوپ هایی برای حوزه های اطراف مسیر اصلی داشته باشید تا با تعداد زیاد بن بست مواجه نباشید
پلان خیلی خلوته هر آنچه که دارید در پلان نشان دهید

پاسخ
شیت 4:
نوشته ها کم است
پلان خوب است کاربری و فعالیت ها خوب است
پرسپکتیو ها نوشته داشته باشد
کفسازی بکشید
پرسپکتیو ورودی محله: جداره اش صلب است که مشکل داره دید داشته باشه(روزن)
کریدور دید خالیست حداقل یک دیوار شکست دار که مانع نفوذپذیری بصری شود بکشید
نوشته هم ندارد!!!! هر بیان تصویری همراه با نوشته باشد
شیت 5:
سکانس بندی خوبه اما هر سکانس را روی نقشه بالای سکانس ها نشان دهید.
با یک نما بجای مقطع اول و دو مقطع از کوچه و بن بست بجای خط چین ها شیت بهتر میبود.اما تعداد3 تا 4 شیت هم ترسیم کنید کافیست
زمان کارهایتان چقدر بود؟

پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۱۹، ۰۷:۱۸ عصر)URBAN 98 نوشته است: خیلی خیلی ممنونم از اینکه وقت گذاشتین
از راهنمایی هاتون بسیار استفاده کردم
راستش زمانم برای این 5 شیت حدود 5 ساعت شد البته مقداریش هم به فکر برای حل مسئله گذشت...خیلی زمانم زیاده یا این سوال پرکار بوده؟

در مورد استراتژی هم اگر یه توضیحی بفرمایید خیلی ممنون میشم

امیدوارم بتونم محبتونو جبران کنم
شیت 4:
نوشته ها کم است
پلان خوب است کاربری و فعالیت ها خوب است
پرسپکتیو ها نوشته داشته باشد
کفسازی بکشید
پرسپکتیو ورودی محله: جداره اش صلب است که مشکل داره دید داشته باشه(روزن)
کریدور دید خالیست حداقل یک دیوار شکست دار که مانع نفوذپذیری بصری شود بکشید
نوشته هم ندارد!!!! هر بیان تصویری همراه با نوشته باشد
شیت 5:
سکانس بندی خوبه اما هر سکانس را روی نقشه بالای سکانس ها نشان دهید.
با یک نما بجای مقطع اول و دو مقطع از کوچه و بن بست بجای خط چین ها شیت بهتر میبود.اما تعداد3 تا 4 شیت هم ترسیم کنید کافیست
زمان کارهایتان چقدر بود؟

پاسخ
5 ساعت زیاده.اگر سرعتتان پایین بود سر جلسه 3 شیت کامل و شامل همه موارد داشته باشید
استراتژی یا راهبرد: راههای کلان رسیدن به هدف ست
سیاست یا راهکار:ابزار رسیدن به هدف در راستای استراتژی است
در کتاب راهنمای طراحی شهری دکتر پاکزاد داخل جداول مشخص است

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان