امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات کنکور 93 لو رفت
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۱۲:۰۰ صبح)hesam.n نوشته است:
(۱۳۹۲-۹-۱۰، ۱۰:۵۵ عصر)saeedm نوشته است: شهرسازی و معماری ایران در عصر صفوی (مکتب اصفهان) بر کدام سبک شهرسازی اروپا تاثیر گذار بود؟ 
الف ) دوران باروک            ب) عصر رنسانس          ج) سبک نوشهرگرایی        د) شهرسازی مدرن
دوران باروک : شارتاشهر صفحه 95

بله درست فرمودید 
با تشکر از مهندس حسام 
لازم به ذکره  حکومت صفویان از سال 1501 میلادی آغاز و تا سال 1722 میلادی ادامه داشت 
دوران رنسانس از 1450 آغاز و تا سال 1600 و دوران باروک در قرن 17 است
قرارگیری بخشی از کاخ حکومتی در معرض دید مردم و ساخت خیابان در نقاط جدید برای ارتباط دهی و گسترش شهر و گرایش به تزئینات در کاخ سازی و باغ سازی از تاثیرات مکتب اصفهان بر باروک است

سوال بعدی

باغشهر ابنزر هاوئرد ریشه در کدام اندیشه ها و جریان ها دارد؟
1)نیچه و آنارشیزم متقدم                           2)ژان زاک روسو و آنارشیزم متقدم
3)نیچه و جامعه شناسی کلاسیک                4)ژان ژاک روسو و جامعه شناسی کلاسیک

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام. پس من که توی نکات تاریخ بچه های ایران شهرساز خوندم ، نوشته بود دوره رنسانس:cool:! شک هم کردما البته ولی خب گفتم حتما اونا درست نوشتن! مهندسBrightness پیگیری صحت نکات باشین ممنون میشم! با تشکر از سوالای خوبتون و زحماتی که همگیتون میکشین. موفق باشین :P:idea:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۰۹:۳۵ صبح)mariii نوشته است: سلام. پس من که توی نکات تاریخ بچه های ایران شهرساز خوندم ، نوشته بود دوره رنسانس:cool:! شک هم کردما البته ولی خب گفتم حتما اونا درست نوشتن! مهندسBrightness پیگیری صحت نکات باشین ممنون میشم! با تشکر از سوالای خوبتون و زحماتی که همگیتون میکشین. موفق باشین :P:idea:
برای همین میگم که منبع هم ذکر کنید،چه توی سوالاتی که میپرسین چه توی قسمت ارسال نکات. پس همگی توی صحت نکات دقت داشته باشین،سوالات و نکات و به چالش بکشید، چرا که نه :)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۰۶:۴۲ عصر)Brightness نوشته است:
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۰۹:۳۵ صبح)mariii نوشته است: سلام. پس من که توی نکات تاریخ بچه های ایران شهرساز خوندم ، نوشته بود دوره رنسانس:cool:! شک هم کردما البته ولی خب گفتم حتما اونا درست نوشتن! مهندسBrightness پیگیری صحت نکات باشین ممنون میشم! با تشکر از سوالای خوبتون و زحماتی که همگیتون میکشین. موفق باشین :P:idea:
برای همین میگم که منبع هم ذکر کنید،چه توی سوالاتی که میپرسین چه توی قسمت ارسال نکات. پس همگی توی صحت نکات دقت داشته باشین،سوالات و نکات و به چالش بکشید، چرا که نه :)

من رفتم تحقیق کردم ، توی جزوه های موسسه ای دیدم نوشته : دوره رنسانس هم عصر با دوران صفوی بود. توو کتاب شار تا شهرم همینو خوندم. تکلیف چیه الان؟!

پاسخ
هیچی من سوالو اشتباه متوجه شدم! مشکل از من بود. پووووزش! سوال خیلی عالی بود. ممنون از مهندس حسام. گمراه کننده بود خیلی:blush:

پاسخ
Mrriiجون توی کتاب با شهرو منطقه صفحه ی 6 بر شهرسازی دوران باروک (اطریش) تاثیر داشته:heart:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۰۸:۰۸ عصر)نداانصاری نوشته است: Mrriiجون توی کتاب با شهرو منطقه صفحه ی 6 بر شهرسازی دوران باروک (اطریش) تاثیر داشته:heart:
mamnun azizam. merC. dargire az diruz fekre man sare in soal! sepas mohandes:heart:;)

پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۱۱، ۰۹:۰۷ صبح)saeedm نوشته است: باغشهر ابنزر هاوئرد ریشه در کدام اندیشه ها و جریان ها دارد؟
1)نیچه و آنارشیزم متقدم                           2)ژان زاک روسو و آنارشیزم متقدم
3)نیچه و جامعه شناسی کلاسیک                4)ژان ژاک روسو و جامعه شناسی کلاسیک

گزینه درست 2 
هاوئرد فرهنگ گرا بود و باغشهر او از لحاط روابط اقتصادی و اجتماعی برقرار در اون همچون مالکیت عمومی ریشه در تفکرات ژان ژاک روسو سویسی دارد

پاسخ
سوال بعدی: مباحث

طرح های روان بخشی در بافت های تاریخی به چه منظور ، توسط چه ارگانی و در چه سالی ابلاغ شد؟
1)تعریض خیابان های اصلی در بافت توسط پهلوی اول  1310
2) تعریض دسترسی های ضروری بافت توسط وزارت کشور 1363
3) تغییر کاربری های مغایر در بافت توسط شرکت عمران و بهسازی شهری 1368
4) ایجاد محورهای تاریخی-فرهنگی توسط شورای عالی معماری و شهرسازی ایران 1368

پاسخ
گزینه 2 . تهیه کننده ش وزارت کشور هستش و مرجع تصویب هم شورای شهرسازی استان

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جلسه سوم کارگروه طراحی شهری 93.... forough.r_mybb_import61197 108 8,831 ۱۳۹۲-۶-۱۱، ۱۱:۵۸ عصر
آخرین ارسال: mina91_mybb_import61338
  تاریخ برگزاری اولین جلسه کارگروه طراحی شهری 93 forough.r_mybb_import61197 27 4,539 ۱۳۹۲-۶-۵، ۱۰:۱۴ عصر
آخرین ارسال: forough.r_mybb_import61197
  زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد hamidataee 0 2,111 ۱۳۹۲-۶-۳، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: hamidataee

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان