امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در دوماه باقیمونده تا کنکور چه کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام به همه بچه های خوب ایرانشهرساز :blush:
امیدوارم تا اینجای کار رو خوب اومده باشین... نگرانی 100 % طبیعیه باور کنین حتی کساییم که خییلی خوب خوندن و قراره رتبه 1-2 بشنم استرس دارن شک نکنین... همین استرس  رو در جهت خوبش هدایت کنین تا باعث بیشتر خوندنتون بشه...

1) اگه فک میکنین 80 درصد مطالب رو خوندینو کامله دوره هاتون این دو ماه رو به خوندن خلاصه ها و زدن تستای مختلف بگذرونین و همینطور برنامه قبلی زبان... خوندن چنتا از کتابای جدید توصیه میشه

2) اگه هنوز دوره یه سری از مطالب مونده ححححححححححتما اونارو بخونید و کتاب جدید دیگه ای نخونین( نگران نباشید 70-80 درصد کنکور از همین کتابایی که تاحالا خوندین و از کتابای جدید نهایتا 5-6 سوال بیاد

3) اگه خیلی از برنامتون عقب هستین... دست نگه دارید خوندن کتابها شمارو به بنتیجه نمیرسونه چون وقت کمی دارین( دوستانی که در این گروه هستن ذکر کنن چه کتابایی رو خوندن تا بهشون بگم ازین به بعد چه کتابایی رو فقط لازمه بخونن) بقیه وقتتون رو به خوندن خلاصه ها و زبان بگذرونید..

تو این دوماه حتما گوش بزنگ کتابهای جدیدی که منتشر میشن باشین ...
هر سوالی که دارین در همین تاپیک بفرمایید..

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام مهندس.  خیلی از کتابارو خوندم مثلا  شارتاشهرو خوندم ولی یادم نیست هیجی!! معماری معصر غرب هم همینطور! سیر اندیشه 3 !!! ناامیدم ...
.کتابایی که نخوندم ( طراحی شهرها به سوی یک شکل پایدار- افرینش مراکز سرزنده -شبکه ارتباطی- تاریخ پاکزاد-سیر اندیشه 1)
بقیه رو تا جایی که تونستم خوندم و خلاصه نوشتم. و اینکه شدیدا استرس دارم و به تست ها که نگاه میکنم هیچی نمی دونم!!! واقغا نمی دونم!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۴، ۰۱:۱۱ صبح)hesam.n نوشته است: سلام مهندس.  خیلی از کتابارو خوندم مثلا  شارتاشهرو خوندم ولی یادم نیست هیجی!! معماری معصر غرب هم همینطور! سیر اندیشه 3 !!!  ناامیدم ...
.کتابایی که نخوندم ( طراحی شهرها به سوی یک شکل پایدار- افرینش مراکز سرزنده -شبکه ارتباطی- تاریخ پاکزاد-سیر اندیشه 1)
بقیه رو تا جایی که تونستم خوندم و خلاصه نوشتم. و اینکه شدیدا استرس دارم و به تست ها که نگاه میکنم هیچی نمی دونم!!! واقغا نمی دونم!!!
سلام.ببینید اگه یه کتاب رو یه بار خونده باشین یه بارم دوره کرده باشین من بهتون قو لمیدم سوال و گزینه هارو که ببینید میتونید پاسخ بدین شک نکینید... این حس و حال رو همه ما تجربه کردیم کم و بیش... حس میکنی یادت رفته و اصلا چیزی یادت نمیاد
آفرین خیلی خوب بوده روندتون از کتابای باقیمونده به نظر من سیر 1, آفرینش مرکز سرزنده رو اول و بعد شبکه ارتباطیو بخونید...البته اگه کتابای قبلیتون رو با دوره خونده باشینو کنار گذاشته باشین... خونسردیتون رو حفظ کنید..موفق باشید

پاسخ
نه متاسفانه! مرور نکردم ولی  تقریبا کل کتابو میدونم! بخاطر تست هایی که زدم ولی با این همه نکته هایی که داره که اصلا یادم نمیاد!!! کتابو که میگیرم دستم با اینکه زیرش خط کشیدم نوشتم مهم و ... ولی برام تازگی داره انگار اولین باره می بینم
همین شرایطو که میبینم از خوندن و کنکور سرد میشم!

پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۴، ۰۲:۳۸ صبح)hesam.n نوشته است: نه متاسفانه! مرور نکردم ولی  تقریبا کل کتابو میدونم! بخاطر تست هایی که زدم ولی با این همه نکته هایی که داره که اصلا یادم نمیاد!!! کتابو که میگیرم دستم با اینکه زیرش خط کشیدم نوشتم مهم و ... ولی برام تازگی داره انگار اولین باره می بینم
همین شرایطو که میبینم از خوندن و کنکور سرد میشم!
من تاکید کرده بودم خوندنتون با دوره باشه... این حسی که دارین بیشتر به همین خاطر که ثبت نهایی نشده مطالبب توی ذهنتون...
به هیچ عنوان کوتاه نیاید. تو این 2 ماه کلی تغییر میشه در رتبه اعمال کرد.
سعی کنید مطالبیو که خوندین تو این فرصت باقیمونده دوره کنید و مطلب جدید نخونید اصلا...

پاسخ
سلام مهندس منم این کتابارو خوندم شارتاشهر-شکل شهر تا اخر رنسانس.زیباشناسی-فرایند پاکزاد-فرایند طراحی بحرینی -خلاصه های سلطان زاذه-دهاقانی-60 ص گوردن کالن -خلاصه سیمای شهر-خلاصه های سیراندیشه ها از پارسه و کیمیافکر-شهر شهروندگرا- شهرومحیط و زیست-خلاصه برنامه ریزی منطقه ای زیاری-برنامه های بهزادفر-و کتاب مقررات شهری-و هویت شهر-اماااااااا صلا کتابای سبز وباشهرو منطقه-مکان عمومی-شیهه رو نخوندم به نظرتون تا اخر اذر کدومارو بخونم  ؟تستای سال گزشته ام دارم میزنم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۹-۴، ۱۲:۰۰ عصر)9305031 نوشته است: سلام مهندس منم این کتابارو خوندم شارتاشهر-شکل شهر تا اخر رنسانس.زیباشناسی-فرایند پاکزاد-فرایند طراحی بحرینی -خلاصه های سلطان زاذه-دهاقانی-60 ص گوردن کالن -خلاصه سیمای شهر-خلاصه های سیراندیشه ها از پارسه و کیمیافکر-شهر شهروندگرا- شهرومحیط و زیست-خلاصه برنامه ریزی منطقه ای زیاری-برنامه های بهزادفر-و کتاب مقررات شهری-و هویت شهر-اماااااااا صلا کتابای سبز وباشهرو منطقه-مکان عمومی-شیهه رو نخوندم به نظرتون تا اخر اذر کدومارو بخونم  ؟تستای سال گزشته ام دارم میزنم
    خیلی خوب... جلد1- 5-6 و 12 رو از گتابای سبز بخونید حتما...
    با شهر و منطقه هم همینطور... کلا مباحث کم خوندین تا اینجا
    سیمای شهر لازم نیست. شهر شهروندگزا همینطور
    به نظر من کتابای مباحث بیشتر بخونین... واسه تاریخ ع تاریخ اروپای پاکزاد رو بخونید و بعدش فقط خلاصه بخونید دیگه
    زبان فراموش نشه... تحلیل خوبه محیطهای پاسخده فراموش نشه
    کتابای توسلی واسه مبانی بخونید( هنر نو کردن و طراحی فضای شهریو بخونید)
    جای شما بودم طراحی شهری معاصر بحرینیم میخوندم

پاسخ
    یادم رفت معاصر غرب قبادی وپاسخده و فقط جلد 11 سبزم خوندم  باشه حتما میخونم بقیه کتابارو که گفتین کلا سرعت خوندنم بدک نیست خلاصه های تاریخ پاکزاد-سرشماری 90و مقاله گلکارو مولفه های کیفیتم خوندم خداروشکر:blush:

پاسخ
    سلام مهندس 
    واقعا ممنون به خاطر این تاپیک خیلی خوب

من از آخر مهر ماه شروع کردم به درس خوندن به خاطر همین خیلی عقبم :(
    تحلیل و مبانی نظری : دوتا کلاس مبانی نظری و تحلیل فضا رو موسسه میرم تا الان جزوه تحلیل و مبانی نظری همون موسسه خوندم (تحلیل چند بار مرور کردم) از کتابها فقط کتاب کندوکاوی در مفهوم طراحی شهری خوندم و خلاصه مراکز شهری سر زنده و مقاله ی شهر خلاق  (برنامه ام اینه که توی این ماه خلاصه زیبایی شناسی گروتر ، و خلاصه ی کتاب مکان های عمومی فضاهای شهری بخونم )

مباحث عمومی و سیر اندیشه ها فقط جزوه ی موسسه و خوندم و دور کردم البته هنوز 40 صفحه از سیر اندیشه ها مونده (برنامه ام اینه هفته آینده خلاصه برنامه ریزی شهری در ایران؛ غلامحسین مجتهد زاده بخونم و 40 صفحه ی باقی مونده ی سیر اندیشه)

زبان : لغت های 504 مسلط ام - دارم لغات کتاب زبان می خونم - راجع به گرامر ام برنامه ای ندارم هنوز ، اما گرامرم بد نیست (در کل زبانم بد نیست پارسال همه ی کلاسهای آیلتس رفتم)

راجع به تاریخ اما :( خیلییییییییییی عقبم تازه رسیدم اول یونان :( فقط ام دارم کتاب موسسه رو می خونم

پارسال ام رتبه ام 1000 شد اما واقعا هیچی نخونده بودم 
    درصد هام : مباحث 25   تحلیل 23   زبان 10    تاریخ 14    مبانی 10

حالا شما بگین تو این دو ماه چی کار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(

بازم ممنون ن ن ن ن ن ن ن ن ن

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۹-۵، ۱۲:۳۸ صبح)rmz.mina نوشته است: سلام مهندس 
    واقعا ممنون به خاطر این تاپیک خیلی خوب

من از آخر مهر ماه شروع کردم به درس خوندن به خاطر همین خیلی عقبم :(
    تحلیل و مبانی نظری : دوتا کلاس مبانی نظری و تحلیل فضا رو موسسه میرم تا الان جزوه تحلیل و مبانی نظری همون موسسه خوندم (تحلیل چند بار مرور کردم) از کتابها فقط کتاب کندوکاوی در مفهوم طراحی شهری خوندم و خلاصه مراکز شهری سر زنده و مقاله ی شهر خلاق  (برنامه ام اینه که توی این ماه خلاصه زیبایی شناسی گروتر ، و خلاصه ی کتاب مکان های عمومی فضاهای شهری بخونم )

مباحث عمومی و سیر اندیشه ها فقط جزوه ی موسسه و خوندم و دور کردم البته هنوز 40 صفحه از سیر اندیشه ها مونده (برنامه ام اینه هفته آینده خلاصه برنامه ریزی شهری در ایران؛ غلامحسین مجتهد زاده بخونم و 40 صفحه ی باقی مونده ی سیر اندیشه)

زبان : لغت های 504 مسلط ام - دارم لغات کتاب زبان می خونم - راجع به گرامر ام برنامه ای ندارم هنوز ، اما گرامرم بد نیست (در کل زبانم بد نیست پارسال همه ی کلاسهای آیلتس رفتم)

راجع به تاریخ اما :( خیلییییییییییی عقبم تازه رسیدم اول یونان :( فقط ام دارم کتاب موسسه رو می خونم

پارسال ام رتبه ام 1000 شد اما واقعا هیچی نخونده بودم 
    درصد هام : مباحث 25   تحلیل 23   زبان 10    تاریخ 14    مبانی 10

حالا شما بگین تو این دو ماه چی کار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(

بازم ممنون ن ن ن ن ن ن ن ن ن
    سلام وخسته نباشید..با توجه به ایتکه شما بیشتر خلاصه خوندین واقعا توصیه ای ندارم بهتون بکنم .... من تاکیدم روی کتابا هست بیشتر... ولی به صورت رندمی توی هر سال تعدادیم هستند که بدون خوندن هیچ کتابی و فقط با خوندن یک سری خلاصه رتبه های نسبتا خوبی میارن... امیدوارم شماهم جز این گروه اخر باشید :blush:
     به طور کلی تو این 2 ماه مرور روی نکات خونده شده و زدن تستهای مختلف داشته باشید...موفق باشید

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان