امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه ریزی شهری و ارتقای کیفیت محیط
هم فکری دوستان به نظر شما برنامه ریزی شهری چگونه میتواند باعث ارتقای کیفیت محیط شهر بشود؟ هر کس ایده ای دارد بفرمایید مثلا برنامه ریزی شهری با بهبود زیر ساخت های شهری این یکی از کارهاست ولی راهکار شما چی هست هر کی راه حل میده راه کار اجرایی و راهبرد ها رو هم بگه ممنون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
دوستان شهرساز منتظر ایده هاتونماااااااا؟

پاسخ
هدف اصلی و نهایی برنامه ریزی همین ارتقاء محیط شهریه که شامل مولفه های زیادی میشه کلا مولفه هایی که زندگی رو برای انسان مناسب تر میکنه حالا برنامه ریزیه محیط در اولین گام مکان یابی دقیق برای شهر انجام میده دوم زیرساخت های بازم برای شهر پیش بینی میکنه سوم تامین خدمات برای اون محیط رو برنامه ریزی میکنه و هر کودوم ازینا خودش معیار های زیادی داره
- بهبود سطح مشارکت شهروندان
- معرفی سازو کارهای کارامد مدیریت شهری
- برنامه ریزی دقیق کاربری ارضی
- توجه به فضاهای پویای شهری
- فضاهای عمومی
- توجه به کنش های اجتماعی
-و...........113

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط رضوان رفیعی
من هم منتظر ایده های جالب شما هستم
آخرین ارسال های من :

پاسخ
مرسی ندا جان
فک کنم بیشترین کار یک شهرساز همون تایین ضابطه ها و تراکم و .... بقیه رو شما بگید
خودم این ایده ها تو ذهنم هست مثل بهبود زیر ساخت
گسترش سرانه فضای سبز
نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده
افزایش ایمنی
گشترش خدمات البته با ضابطه چون هر جایی نمیتونیم امکانات تزریق کنیم
حالا شما برا این چیزایی که من بلا گفتم راهبرد و راهکار دارید؟و احیانا ایده جدیدی؟

پاسخ
ندا جان حداقل شما بیا یه تعداد نظر دیگه بده من باید تا 1 ماه دیگه این مقاله رو جمع و جور کنم(خیلی غمگینم 2 به من بی سواد کمک کنید4)
اینم یه جور گدایی دیگه بابا بیایید زکات علمتون را بدید63

پاسخ
(۱۳۹۲-۹-۲۵، ۰۵:۵۲ عصر)رضوان رفیعی نوشته است: ندا جان حداقل شما بیا یه تعداد نظر دیگه بده من باید تا 1 ماه دیگه این مقاله رو جمع و جور کنم(خیلی غمگینم 2 به من بی سواد کمک کنید4)
اینم یه جور گدایی دیگه بابا بیایید زکات علمتون را بدید63

دست بردار78تو بی سواد!!!!!!!!!!!

والا این صحبتا تمرکز میخاد مام الان درگیر ارشدیم ..........چشم بزار فکر کنم45[تصویر:  105.gif]

پاسخ
ممنون ایشالا موفقیت باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط نداانصاری
سلام دوست عزیز
به نظر من:
برنامه ریزی شهری فقط کمیت، تعیین ضوابط و سرانه و .... نیست.
اول باید فک کنیم شهر چیست؟ برای کیست؟ استفاده کنننده هاش کیان؟
و در مرحله بعد بگیم که چه استفاده هایی میشه از شهر کرد.

به نظر من:
"شهروند" مهمترین رکن شهر و برنامه ریزی شهری هست؛ پس باید در ابتدا به ساکنین اصلی شهر که همون "شهروندان" هستند بها داد. منظور این که فضاهای عمومی شهری، حضور شهروند، و ....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط رضوان رفیعی
بسیاری از برنامه ریزان شهری همیشه غرق در ضوابط و سرانه ها و... میشن و به کلی فراموش میکنن که شهر یک موجود زنده است و نباید بر پایه یکسری از پیش تعیین شده ها اونو بررسی کرد به نظرم در کنار برنامه ریزی باید برای اون شهر یا... باید طراحی شهری در نظر گرفته بشه و اونها هم در کنار برنامه ها گنجونده بشه برنامه ریزی باید توانایی استفاده از طراحی رو داشته باشه نظر من اینه.....
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط 9123533029 ، رضوان رفیعی ، نداانصاری

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شماره تلفن کارشناس گروه و گروه طراحی شهری دانشگاه آزاد زنجان رو می خواستم....یا اگه ک alireza 0 1,916 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۳۱ صبح
آخرین ارسال: alireza
  پاسخ تشریحی سالهای 91/92/93 طراحی شهری alireza 2 2,881 ۱۳۹۳-۱۰-۱۶، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: saharava
  مولفه های موثر بر نقش نما و جداره ها در ارتقاء خوانایی خیابانها در منظر شهری alireza 0 1,811 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۶:۴۲ عصر
  استاندارد شعاع کاربری محله طبق استاندارد برنامه ریزی آمریکا و آلمان در یک منطقه leila 0 1,200 ۱۳۹۳-۳-۲۸، ۱۰:۳۲ عصر
آخرین ارسال: leila
  تراز طراحی شهری علوم تحقیقات godonly. 4 1,765 ۱۳۹۳-۳-۱۹، ۱۰:۲۵ عصر
  پرسشنامه مشارکت شهروندان در مدیریت شهری elahian 1 2,517 ۱۳۹۳-۳-۱۸، ۰۱:۰۹ صبح
آخرین ارسال: sasan_arzani
  من میخواستم مرحله دوم برنامه ریزی تو سازمان سنجش ثبت نام کنم اما اصلا نمی تونم پیدا ک alireza 1 1,101 ۱۳۹۳-۳-۱۵، ۰۳:۵۲ عصر
آخرین ارسال: ehsan7550
  یکی از دوستانم میخواد بدونه بین 3 گرایش "برنامه ریزی مسکن" و "مدیریت شهری" و بهسازی ن alireza 1 1,029 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۶:۲۷ عصر
آخرین ارسال: @uror@
  فرآیند برنامه ریزی سیستمی FaTyJo0oN 3 4,279 ۱۳۹۳-۳-۳، ۱۰:۲۸ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  دوستان برنامه ریزی شهری کمک کنید .....؟؟؟ kiana7822 5 2,651 ۱۳۹۲-۱۰-۱۰، ۰۲:۰۵ عصر
آخرین ارسال: امير سويزي

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان