امتیاز موضوع:
  • 110 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه ریزی کنکور 1391 طراحی شهری(ترم شش و پشت کنکوری بیا تو)
(۱۳۹۰-۳-۱۶، ۰۸:۵۶ عصر)javad4050 نوشته است: 1- فضا زمان معماری 2-تاریخ شکل شهر - موریس3-راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران-پاکزاد4-مبانی نظری و فرایند طراحی شهری -پاکزاد5-سیر اندیشه هادر شهر سازی 1و2و3-پاکزاد6-زیبایی شناسی در معماری-پاکزاد7-شبکه ارتباطی در طراحی شهری-قریب8-گرافیک های طراحی شهری-امیر شکیبامنش و ...9-طراحی شهری هنرنو کردن ساختار شهر-توسلی10-طراحی فضای شهری -توسلی وبنیادی11-مبانی و فنون طراحی شهری-شفیعی12-اسناد هدایت طراحی شهری -گلکار13-کندوکاوی در تعریف طراحی شهری -گلکار14-فرایند طراحی شهری -بحرینی15-طراحی شهری -بحرینی16-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران-قبادیان17-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب-قبادیان18-تاریخ معماری غرب -بانی مسعود19-فضاهای شهری در بافت تاریخی ایران-سلطانزاده20-سیمای شهر-مزینی21-طراحی فضای شهری -مدنی پور 22-آشنایی بامعماری جهان -زارعی23-از شار تا شهر-حبیبی24-آشنایی با معماری اسلامی ایران-پیر نیا25-سبک شناسی معماری ایرانی-پیر نیا26-تحقیق در معماری گذشته ایران -پیر نیا27- محیط های پاسخده-بهزاد فر28-مبادی سواد بصری-آقایی29-آفرینش نظریه معماری -عینی فر30-جلد اول و دوم جزوات جنگجو
این منابع رو ، هم از سایت ها و هم از استادامون تهیه کردم.(همشونوخریدم)اگه میشه بهم ترتیب خوندنشونو از مهم بگینmall">(مردم تااینارونوشتم عشق به طراحی دیگه کاریش نمیشه کرد)

سلام مهندس جواد عزیز

جدا خسته نباشی

ناراحت نشی عزیزم یه وقت ولی اگه بخوای همه را بخونی چی؟

ممنونم یه هدیه بهت بدم اونم شما را در کارگروه تخصصی طراحی شهری گذاشتم چون میدونم آینده خوبی در انتظارته

موفق باشید و بازم ادامه بدید شاید موتور طراحی شهری روشن بشه
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، deldar ، فرنوش ، *setare*
باهمکاری مهندسین طراحی شهری حتما موتورش روشن میشه ایشاا...:)
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، محروم ، deldar
سلام و خسته نباشید خدمت همه مهندسایی که می خوان طراحی شهری شرکت کنن!!
اینجوری نمیشه!!!! باید یه حرکت هایی این طراحی شهری ها بکنن دیگه!!!! الان برنامه ریزی شهری ها شروع کردن به یه برنامه ریزی برای کنکور، ما هم باید شروع کنیم دیگه!!!!!
من خودم کتاب طراحی فضا های شهری دکتر توسلی رو خریدم و می خوام شروع کنم به خوندنش چون یکی از اساتیدم که طراحی شهری تو دانشگاه تهران خونده پرسیدم گفت بهتره از کتاب های دکتر توسلی شروع کنم برای مطالعه !!!
اول از همه هم طراحی فضای شهری!!!!!
البته به نظر من چه از کتاب دکتر پاکزاد شروع کنید و چه از کتاب های دکتر توسلی فرقی نمی کنه!!!!!!! چون جفتش خیلی مهمه!!!!!!!!!!!!!!!
لطفاً شما هم بگید قصد دارید از چه کتابی شروع کنید!!!! اصلاً بیاید بگیم چه کتابی رو کی شروع کنیم و تا کی بخونیم !!!!!! اینطوری خوب نیست؟؟؟؟؟
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
"The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، JAVAD4050 ، alireza ، Brightness ، maj5 ، الي نيك ، artiiist
(۱۳۹۰-۳-۱۷، ۰۱:۰۰ صبح)deldar نوشته است: سلام و خسته نباشید خدمت همه مهندسایی که می خوان طراحی شهری شرکت کنن!!
اینجوری نمیشه!!!! باید یه حرکت هایی این طراحی شهری ها بکنن دیگه!!!! الان برنامه ریزی شهری ها شروع کردن به یه برنامه ریزی برای کنکور، ما هم باید شروع کنیم دیگه!!!!!
من خودم کتاب طراحی فضا های شهری دکتر توسلی رو خریدم و می خوام شروع کنم به خوندنش چون یکی از اساتیدم که طراحی شهری تو دانشگاه تهران خونده پرسیدم گفت بهتره از کتاب های دکتر توسلی شروع کنم برای مطالعه !!!
اول از همه هم طراحی فضای شهری!!!!!
البته به نظر من چه از کتاب دکتر پاکزاد شروع کنید و چه از کتاب های دکتر توسلی فرقی نمی کنه!!!!!!! چون جفتش خیلی مهمه!!!!!!!!!!!!!!!
لطفاً شما هم بگید قصد دارید از چه کتابی شروع کنید!!!! اصلاً بیاید بگیم چه کتابی رو کی شروع کنیم و تا کی بخونیم !!!!!! اینطوری خوب نیست؟؟؟؟؟

آره خیلی خوب میشه

البته من تو ارسال قبلی یه سری از منابع رو اعلام کردم اگه رو اونا مانور بدیم عالیه چون از منابع اصلی اند
از مهندسین دیگه هم خواهش میکنم که ترتیب خوندن اون منابع که 30 تاست ( من اعلام کردم) رو واسمون بگن با تشکر.
:-/

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام
من طبقه بیندی که میکنم بر اساس نظر شخصیمه و کاری بوده که خودم انجام دادم و فکر کردم اینجوری باشه بهتره شاید به درد شمام بخوره.البته الان امتحان اسکیس دارم ولی بعد از امتحان سعی میکنم اگه کمکی از دستم بربیاد دریغ نکنم 1 سری کتابای خیلی مهم هست که شما توی لیستت نداشتی و من اونا رو اضافه میکنم.و چون ضریب مباحث عمومی 3 شده بهتره جامع خونده باشی.

1. تاسیسات شهری بهزادفر2 -زیبایی شناسی در معماری پاکزاد 3مبانی نظری طراحی فضای شهری در ایران پاکزاد
4- راهنمای طراحی فضای شهری در ایران پاکزاد 5-سیر اندیشه ها 1و2و3 . 6- تاریخ شکل شهر موریس
7- تاریخ شهر نشینی در اروپا پاکزاد 8-اشنایی با معماری جهان زارع 9- سبک شناسی معماری ایران 10- کندوکاوی در تعریف طراحی شهری 11-فضای شهری در بافت تاریخی ایران سلطانزاده 12- مبانی و مفاهیم معمار ی معاصر غرب قبادیان 13-محیط پاسخده بهزادفر 14- کتابهای توسلی 15- کتابهای بحرینی 16- شبکه ارتباطی در طراحی شهری قریب
17-مبانی و فنون طراحی شفیعی18-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی قبادیان 19- اشنایی با معماری اسلامی 20- سیمای شهر21-مجموعه مقالات پاکزادجلد 1و 2
کتابایی مثل شار تا شهر یا آفرینش نظریه خیلی خیلی مهمن و از روز اولی که شروع به خوندن میکنه هر روز باید اونا رو تو برنامت داشته باشی.کتابای سبز یادت نره.تا چند وقت دیگه لیست کامل کتابا رو میفرستم همینا خیلی مهمن ولی کتابای دیگه هم باید بخونی و اینکه سیر اندیشه ها به نظر من اگه همه منابع فکر کردی میرسی کامل بخونی میتونی به وقت گذاشتن رو سیر اندیشه ها فکر کنی.همه ی کتابای توسلیرم بخون حتما -قواعد و معیار های طراحی فضای شهری - اصول و روشهای طراحی فضای شهری -طراحی فضای شهری و طراحی شهری در اقلیم گرم و خشک
مقالات گلکار و توسلیم چیزای خیلی مهمین شکیبا منش استاد ما بود کتابشم دیدم ولی کتابای مهمتری برا امتحان هستن که بخونی و اگه به عنوان شهرساز خوبه.
فعلا همینا .امیدوارم به کارت بیاد راستی کتاب مشهدیزاده هم مهمه .یادم رفت. موفق باشی:)
در مورد کتاب تاریخ بانی مسعود اگر که اشنایی با معماری جهان زارع مسلط باشی کفاییکنه و اگه اونو بخونی خیلی بهتره و کتاب بانی مسعود زیاد ضرورتی نداره چون مطالبش توی کتاب زارعم هست .ولی 1 سری چیزادقیق شده که به کار کنکور نمیاد بنابر این من فکر میکنم همون کتاب زارع بخونی خوبه.در مورد کتابای توسلیم که خیلی مهمن هر وقت بخونیشون فرقی نمیکنه چون بیان خیلی ساده و قابل فهمی داره.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، محروم ، mozafari ، Brightness ، godonly. ، banoo ، asma ، الي نيك ، artiiist
دستت درد نکنه مرسییییی:heart:
میتونین واسمون ترتیب خوندن منابع رو بگین از مهم به ...

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سلام
ترتیب خوندن کتابا به نظر من همینیه که نوشتم در مورد شار تا شهر و افرینش نظریه باید توروز کنکور دائما خونده شن چون مخصوصا شار تا شهر خیلی مهمه.ولی اگه من منظورتو متوجه نمیشدم :huh:میتونی سوالتو واضح تر مطرح کنی و من خوشحال میشم که بتونم کمکت کنم:).شماره هایی که زدم همون ترتیب خوندن کتاباس البته به نظر من.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، محروم ، JAVAD4050 ، deldar ، anise
سلام مهندس ملتفت شدم دستت درد نکنه واسه راهنما ییات
شرمندهمون کردی به خدا بازم متشکرم :heart:

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، deldar
مهندسین طراحی شهری دیگه که امتحان ارشد(تئوری) و باموفقیت گذروندنداگه دوست دارند میتونن واسه خوندن منابع بهمون کمک کنن اگه وقتشو دارین (ودوست دارین):heart:

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، deldar
با تشکر فراوان به خاطر راهنماییتونnasi jacobes . ولی واقعاً باید تاسیسات شهری بهزاد فر و زیبایی شناسی در معماری پاکزاد جزو اولین اولویت هامون باشه؟؟؟؟ یعنی کتاب های توسلی بمونه اولویت دوم؟؟؟
راستی خودتون از کی شروع کردید به خوندن؟؟
میگید برای زبان چی بخونیم بهتره؟ و ارزش زبان چقدره ؟ چون برای معماری که خیلی زیاد بود ولی وقتی درصدای طراحی شهری رو نگاه میکردم مثل اینکه اونقدرا اهمیت نداره چون اکثراً 30 ال 40درصد زده بودند!!!!!!!!!!:huh:
اینم منابعی هستن که به من معرفی کردن:
1-قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان،وزارت مسکن و شهرسازی 2- مبحث دوم و چهارم مقررات ملی ساختمان،نظامات اداری و الزامات عمومی ساختمان،وزارت مسکن و شهرسازی3-مقررات شهرسازی و معماری و طرح های توسعه و عمران ،مصوب شورای عالی شهرسازیو معماری ایران4-فرآیند طراحی شهری،حسین بحرینی5-مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری،جهانشاه پاکزاد6-سیر اندیشه در شهرسازی(جلد 1 تا3)،جهانشاه پاکزاد7-راهنمای طراحی فضا های شهری در ایران،جهانشاه پاکزااد 8-سیر اندیشه در شهرسازی،جلد اول و دوم، جهانشاه پاکزاد 9- مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب ،وحید قبادیان 10- تاریخ شکل شهر تا انقلاب صنعتی ،جیمز موریس ،راضیه رضا زاده 11- آشنایی با معماری جهان،ابراهیم زارعی 12- معماری و شهرسازی در قرن بیستم ،لادن اعتضادی 13-محیط های پاسخده ،ترجمه مصطفی بهزاد فر 14-طراحی شهر ها ،ادموند بیکن و ترجمه فرزانه طاهری 15 اصول و روش ها ی سراحی شهری و فضای مسکونی ،محمود توسلی 16-طراحی فضای شهری 1و2 ،محمود توسلی 17-اسناد هدایت طراحی شهری ،ترجمه کوروش گلکار و سلماز حسینیون 18- مبانی طرحی شهری ترجمه راضیه رضا زاده و مصطفی عباس زادگان 19- زیرساخت های شهری (کتاب اول:آبرسانی و فاضلاب) مصطفی بهزاد فر 20- راهنمای طراحی فضای شهری در ایران ،جهانشاه پاکزاد 21-ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک،محمود توسلی 22-قواعد و معیار ها ی طراحی فضا های شهری،محمود توسلی 23- کندوکاوی در تعریف طراحی شهری ،کوروش گلکار
یه مقدار با بالایی ها متفاوته!!!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، JAVAD4050 ، asma ، الي نيك ، kasrak ، anise

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,994 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
آخرین ارسال: mamamama
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,254 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: mtr6510
  سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,344 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,294 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
  دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,159 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,513 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: shivashf
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,711 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
آخرین ارسال: udesigner
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,559 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
آخرین ارسال: payam_km
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,590 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
آخرین ارسال: rikhtehgaran
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان