امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمنان پایتخت جدید کشور است؟
به نظرم اصفهان بهترین انتخاب ممکن برای پایتخت شدنه . فاصله اش به همه نقاط کشور به خصوص جنوب شرق یکسانه .

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    چه فرقی میکنه هر جا باشه آلودگی هم همراش هست Ws3

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط roz.khalegh
    سلام

با این که تهرانی نیستم و در تهران هم ساکن نیستم، اما با اصل موضوع
    که همانا انتقال پایتخت است، کاملاً مخالفم . . .
    فقط هزینه های میلیارد دلاری بر کل جامعه تحمیل خواهد داشت.
    آخرین ارسال های من :

اگر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی

یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد، یا کاری کن که قابل نوشتن باشد.
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۱۰-۲۴، ۱۲:۴۵ صبح)century21 نوشته است: سلام

با این که تهرانی نیستم و در تهران هم ساکن نیستم، اما با اصل موضوع
    که همانا انتقال پایتخت است، کاملاً مخالفم . . .
    فقط هزینه های میلیارد دلاری بر کل جامعه تحمیل خواهد داشت.

موافقم آلودگی به کنار هزینه ها سرسام آوره و تورم!!!!Sigh

پاسخ
     سپاس شده توسط century21 ، roz.khalegh
    ممنون خوب بود
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
      (۱۳۹۲-۱۰-۱۵، ۱۲:۰۰ عصر)ZIGOL نوشته است: به نظرم اصفهان بهترین انتخاب ممکن برای پایتخت شدنه . فاصله اش به همه نقاط کشور به خصوص جنوب شرق یکسانه .

فقط فاصله برای انتخاب پایتخت ملاک نیست، بلکه فاصله یکی از معیارهاست، اگر قرار بر تغییر پایتخت باشه مطابق تجارب جهانی (برازیلیا، اسلام آباد و تاحدودی کامبرا) باید پایتخت در مکانی بکر و با طراحی اصولی و زیرساخت های مناسب برنامه ریزی و ظراحی بشه که البته میلیاردها دلار هزینه به همراه داره؛ ایده انتقال پایتخت از نظر من برای مشکلات تهران مناسب نیست چون ما با این کار نه تنها از جمعیت تهران کم نمیکنیم بلکه در بلند مدت یک شهر ماکروسفالی دیگه هم به ایران اضافه میکنیم.
      تنها راه برای حل این معضل تقویت بخش کشاورزی و صنعت و معدن کشور هست تا با این کار اولا مهاجرت رو به تهران متوقف کنیم (توقف مهاجرت در عمل ممکن نیست اما میشه اون رو در حد اقل اقل نگه داشت) و دوما مهاجرین وارد شده گذشته رو به بازگشت به مکان اولیه تشویق کنیم.

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط Saeedm ، Urbanist
        مساله تامین آب در اکثر شهرهای مرکزی ایران به حد بحرانی نزدیک شده
        شهرهای همدان و اصفهان در تامین آب شرب با مشکلات جدی رو به رو هستن چه رسد به سمنان و قم و یزد و ساوه و ...
        بر اساس آمار مصرف آب منطقه کلان شهری تهران چیزی حدود 1000 میلیون متر مکعب در سال هست که پیش بینی میشه تا ده سال آینده بیشتر هم خواهد شد این در حالی که پتانسیل منابع آب سطحی تهران (کرج و جاجرود و ...) رفمی در حد 650 تا 800 هست و الباقی باید از طریق منابع آب زیر زمینی تامین بشه که باعث کاهش شدید منابع آب زیر زمینی شده به طور مثال در دشت ورامین سالیانه با کاهش 2 متری سطح سفره های زیر زمینی رو به رو هستیم
        از طرفی پیوستگی شدید اقتصاد ایران با دولت باعث میشه هر شهر جدیدی که پایتخت شود با افزایش و تجمع شرکت ها رو برو میشه که این خود باعث جذابیت پایتخت از لحاظ اقتصادی
        شده و درنتیجه تهران جدیدی شکل خواهد گرفت
        به نظرم راهکار اصلی توجه به برنامه ریزی منطقه ای در ایران و تمرکز زدایی اقتصادی و سیاسی از تهران هست

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        به نظر منم این کار واقعا اشتباهه و به گفته بچه ها تکرار تجارب شکست خورده سایر کشورهاست

اما کی به حرف ما گوش میده کسی نه این مطالب رو می خونه (البته به غیر خودمون) نه به پیشنهادات نسل جوان توجه میکنه و همیشه انگ بی تجربگی بهمون زده میشه Sigh17Sigh17

آخرین ارسال های من :
        پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          کشف جدید باستان شناسان ایران، قدیم ترین خاستگاه کشاورزی جهان Saeedm 1 2,447 ۱۳۹۲-۴-۲۴، ۰۱:۵۶ عصر
        آخرین ارسال: reza1366
          تبریز رکوردار بافت فرسوده کشور ماراویا 0 1,650 ۱۳۹۱-۱۱-۲۷، ۱۱:۱۴ صبح
        آخرین ارسال: ماراویا
          جدید ترین آمار مسکن خالی در تهران ماراویا 0 1,782 ۱۳۹۱-۱۱-۲۷، ۱۱:۰۷ صبح
        آخرین ارسال: ماراویا
          انتقال پایتخت اجتناب‌ناپذیر است! yaser seraj 0 1,650 ۱۳۹۱-۱۱-۱۸، ۱۱:۰۷ عصر
        آخرین ارسال: yaser seraj
          معاون فنی بيمه ايران: هنوز ادعای مترو به اثبات نرسيده است Mohsenurbanism 0 2,244 ۱۳۹۱-۶-۱۴، ۰۳:۳۲ صبح
        آخرین ارسال: Mohsenurbanism
          تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» ایلیا 0 1,478 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۳ عصر
        آخرین ارسال: ایلیا
          تنها رمز نوسازی بافت‌های فرسوده مشارکت مردم است FaTyJo0oN 1 1,587 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۰۱:۲۷ عصر
        آخرین ارسال: ایلیا
          همراه با مازندران ، تهران ، سمنان و گلستان هم لرزیدند. FaTyJo0oN 0 1,550 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۱:۰۰ صبح
        آخرین ارسال: FaTyJo0oN
          «ساختمان‌ها» مقصر آلودگی‌ هوای پایتخت FaTyJo0oN 0 1,346 ۱۳۹۰-۱۰-۲۲، ۱۰:۱۳ صبح
        آخرین ارسال: FaTyJo0oN
          براي ورود به سامانه ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری های کشور اینجا را كليك نمایید alireza 0 7,432 ۱۳۹۰-۶-۷، ۰۱:۰۵ عصر
        آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان