امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستان برنامه ریزی شهری کمک کنید .....؟؟؟
سلام
دوستان عزیز به یک مشکل برخورد کردم

یک طرح دارم که توی اون میخوام محدوده ای رو برای بلند مرتبه سازی پیشنهاد بدم

اما رشد جمعیت در افق طرحم در واقعیت منفی میشه

حالا باید چیکار کنم _ طرح مربوط به مرکز شهره و پتانسیل پذیرش جمعیت رو داره چطور باید این موضوع رو توجیه کنم ممنونم
آخرین ارسال های من :

****  شهر من و تو مدینه ی فاضله ایست که نقطه ی ضاد از دامن آن افتاده... ****
پاسخ
سلام
  1. میخواین بلندمرتبه سازی رو توجیه کنید یا مکانی رو که در مرکز شهر در نظر گرفتین رو؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۱۰-۹، ۰۵:۰۶ عصر)هدیه. نوشته است: سلام
    1. میخواین بلندمرتبه سازی رو توجیه کنید یا مکانی رو که در مرکز شهر در نظر گرفتین رو؟

میخوام بلند مرتبه سازی رو توجیه کنم

پاسخ
    خوب ایا واقعا توجیه داره یا نه، مثلا تو یک شهر گسترده با جمعیت کم که فرهنگ آپارتمان نشینی هم ندارن زیاد توجیه پذیر نیست. اما از توجیهات بلندمرتبه سازی میشه ازاد سازی سطح، کم کردن هزینه زیرساخت ها، کاهش هزینه های ساخت و ساز، امکان استفاده همزمان از ساختمان در کاربری های متنوع مانند مسکونی تجاری یا... افزایش میزان خدمات رسانی و... رونام برد.
    اما اثرات منفی هم مثل افزایش ترکم، کاهش امنیت محیطی عدم انطباق با محیط و فرهنگ شهر، اشراف و...رو هم.به دنبال داره

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness
    افزایش سطح فضای باز و به دنبال اون داشتن محیط زیست بهتر، استفاده بیشتر و بهتر از سطح زمیناز جمله مزایای بلند مرتبه سازی هست. میتونید با داشتن یه ایده طرحتون رو توجیه کنید. اینکه چرا واقعاً میخواهید بلندمرتبه سازی کنید؟دلیل خاصی دارید؟
    آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    پاسخ
     سپاس شده توسط هدیه.
    یکی از اهداف اصلی برنامه ریزی شهری، رسیدن به وضعیتی است که انواع امکانات و فضاهای شهری به اندازه کافی و به نحوه مطلوب در دسترس شهروندان قرار گیرد و آنان با کمترین مشکل به انواع امکانات شهری دسترسی داشته باشند. حصول این امر، با ایجاد تعادل معقول و منطقی بین جمعیت و امکانات موجود، صورت می‌گیرد. عدم تعادل در پراکنش جمعیت در واحد سطح و عدم تعادل فضایی تبعاتی به همراه دارد، بطوریکه تراکم بیش از حد جمعیت در بخشی از شهر علی رغم اینکه مزایایی از قبیل افزایش تماس اجتماعی در عرصه ی زندگی شهری و همچنین تحت پوشش قرار گرفتن درصد بیشتری از جمعیت با انجام هر اقدام عمرانی، را به همراه خود دارد، اما باعث ایجاد سر و صدا و نارسایی های روانی شده و معایب دیگری از قبیل گرانی قیمت زمین و اجاره‌خانه،رشد نرخ بزه کاری و جنایت، امکان بروز مخاطرات بهداشتی، را نیز به دنبال خود خواهد داشت، در مقابل برای تراکم بسیار پائین نیز می توان معایبی از قبیل فردگرایی جمعیت و دور شدن از زندگی اجتماعی، بالارفتن هزینه خدمات‌رسانی در زمینه‌های شبکه معابر، تأسیسات زیربنایی (آب ، برق ، گاز و تلفن) و خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، هرز روی در مصرف زمین و گسترش وسیع سطوح کالبدی، را برشمرد.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      شماره تلفن کارشناس گروه و گروه طراحی شهری دانشگاه آزاد زنجان رو می خواستم....یا اگه ک alireza 0 1,916 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۳۱ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      پاسخ تشریحی سالهای 91/92/93 طراحی شهری alireza 2 2,881 ۱۳۹۳-۱۰-۱۶، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: saharava
      مولفه های موثر بر نقش نما و جداره ها در ارتقاء خوانایی خیابانها در منظر شهری alireza 0 1,811 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۶:۴۲ عصر
      استاندارد شعاع کاربری محله طبق استاندارد برنامه ریزی آمریکا و آلمان در یک منطقه leila 0 1,200 ۱۳۹۳-۳-۲۸، ۱۰:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: leila
      تراز طراحی شهری علوم تحقیقات godonly. 4 1,765 ۱۳۹۳-۳-۱۹، ۱۰:۲۵ عصر
      پرسشنامه مشارکت شهروندان در مدیریت شهری elahian 1 2,517 ۱۳۹۳-۳-۱۸، ۰۱:۰۹ صبح
    آخرین ارسال: sasan_arzani
      من میخواستم مرحله دوم برنامه ریزی تو سازمان سنجش ثبت نام کنم اما اصلا نمی تونم پیدا ک alireza 1 1,101 ۱۳۹۳-۳-۱۵، ۰۳:۵۲ عصر
    آخرین ارسال: ehsan7550
      یکی از دوستانم میخواد بدونه بین 3 گرایش "برنامه ریزی مسکن" و "مدیریت شهری" و بهسازی ن alireza 1 1,029 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۶:۲۷ عصر
    آخرین ارسال: @uror@
      فرآیند برنامه ریزی سیستمی FaTyJo0oN 3 4,279 ۱۳۹۳-۳-۳، ۱۰:۲۸ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
    Exclamation محاسبه قوس(کمک فوری) serafina 3 1,878 ۱۳۹۲-۱۱-۲، ۱۰:۲۳ صبح
    آخرین ارسال: serafina

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان