امتیاز موضوع:
  • 92 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابع کنکورارشد برنامه ریزی شهری
در این تاپیک منافع کنکور ارشد برنامه ریزی شهری را به شما معرفی می کنم شما هم می توانید به آن منبع جدید اضافه ویا از آن حذف نمایید.
نام درس نام منبع مولف/ مترجم مهمترین فصول این منبع
زبان عمومی و تخصصی انگلیسی برای دانشجویان رشته شهرسازی حسین فرهادی کل کتاب
504 واژه تخصصی سیامک بابایی کل کتاب
مباحث عمومی شهرسازی ایران کتاب سبز راهنما شهرداری ها (جلد 5 و 11) احمد سعید نیا کل کتاب
مقررات شهرسازی و معماری و طرح های توسعه و عمران مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران دبیرخانه شورای عالی کل کتاب
سرشماری عمومی نفوس و مسکن (1385) مرکز آمار ایران گزیده نتایج سرشماری

مباني نظري برنامه ريزي شهري و منطقه اي اصول و روشهای برنامه ریزی منطقه ای کرامت ا... زیاری فصول 1 و 2 و 3
کتاب سبز راهنمای شهرداری ها (جلد 1 و 2 و 3) احمد سعیدنیا سازمان شهرداری ها
برنامه ریزی راهبردی توسعه شهر جواد مهدی زاده فصول 1 تا 5 و 10 تا 12
منابع مرجع سنجش تکمیلی گروه مولفین کل کتاب
تاریخ شهر و شهرسازی از شار تا شهر محسن جیبی کل کتاب
تاریخ شکل شهر جیمز موریس تا انتهای رنسانس+ پیوست
شهرسازی تخیلات و واقعیات فرانسواز شوای کل کتاب
مقدمه ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی حسین سلطان زاده فصول اول و دوم

آمار و ریاضیات آمار و احتمالات عادل آذر کل کتاب
ریاضیات جمشید صالحی صدقیانی کل کتاب
توضیحات:
داوطلب برای تسلط بیشتر بر پودمانهای درسی، بایستی به مطالعه دقیق منابعی که در زیر به آن اشاره شده است، نیز بپردازد. از آن جایی که مطالب موجود در این منابع، مطالب چندین درس را پوشش می دهند، نمی توان هر یک را به دروس خاصی تخصیص داد. این منابع عبارتند از؛

نام منبع مولف/ مترجم مهمترین فصول
با شهر و منطقه در ایران اسماعیل شیعه کل کتاب
برنامه ریزی شهرهای جدید کرامت ا... زیاری کل کتاب
مقدمه ای بر برنامه ریزی شهری اسماعیل شیعه کل کتاب
تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران ناصر مشهدی زاده کل کتاب
محیط های پاسخ ده ای ین بنتلی مطالعه به صورت کلی و نه جزئی
همچنین منابع زیر جزء منابع جدیدی هستند که در کنکور کارشناسی ارشد سال 89 سهم عمده ای از سؤالات را به خود اختصاص داده اند:
نام منبع مولف/ مترجم مهمترین فصول
فضاهای عمومی و خصوصی شهر علی مدنی پور کل کتاب
طرح ها و برنامه های شهرسازی مصطفی بهزاد فر کل کتاب
زیرساختارهای شهری مصطفی بهزاد فر کل کتاب

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Maryam M ، JAVAD4050 ، haydariyan ، amirhossein ، 0RKIDEH ، urbanist 88
[highlight=#ffffff]این تعداد که خیلی کم به نظر میاد نه؟خواهشا یکی از دوستانی که تازه تو کنکور سراسری قبول شده بیاد و منابع اصلی رو که خونده اعلام کنه من که خیلی گیج شدم بعضی جاها 20 تا کتاب و بعضی دیگه تا 60 تا کتاب معرفی کردن .یه لیست مرتب و مناسب اعلام کنین.ممنون فقط خواهشا سریعتر[/highlight][/size][/font]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۱:۰۶ صبح)soheil368 نوشته است: [highlight=#ffffff]این تعداد که خیلی کم به نظر میاد نه؟خواهشا یکی از دوستانی که تازه تو کنکور سراسری قبول شده بیاد و منابع اصلی رو که خونده اعلام کنه من که خیلی گیج شدم بعضی جاها 20 تا کتاب و بعضی دیگه تا 60 تا کتاب معرفی کردن .یه لیست مرتب و مناسب اعلام کنین.ممنون فقط خواهشا سریعتر[/highlight]

اینم لیست منابع که از رتبه های 7 و 9 و 21 کنکور سراسری سال 1390 در گفتگو با سایت ایران شهرساز اعلام نمودند که به نظر خیلی کامل میرسند.

بروید به این لینک:

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=9

و میتونید در 15 آزمون آنلاین رایگان هم شرکت نمایید و خودتون را محک بزنید.

http://www.azmoon.iranshahrsaz.ir

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، Lx_2395
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۱:۰۶ صبح)soheil368 نوشته است: [highlight=#ffffff]این تعداد که خیلی کم به نظر میاد نه؟خواهشا یکی از دوستانی که تازه تو کنکور سراسری قبول شده بیاد و منابع اصلی رو که خونده اعلام کنه من که خیلی گیج شدم بعضی جاها 20 تا کتاب و بعضی دیگه تا 60 تا کتاب معرفی کردن .یه لیست مرتب و مناسب اعلام کنین.ممنون فقط خواهشا سریعتر[/highlight]

سلام
طبق بررسی ای که من روی سوالات سال 88 و 89 داشتم منطق سوالات جدید به نظر میرسه به سمت مباحث نو و جدید شهرسازی داره پیش میره.مباحثی مثل حکمروایی شهری،توسعه پایدار،برنامه ریزی استراتژیک،رشد هوشمند و ... در نتیجه من منابع زیر رو پیشنهاد میکنم:
مبانی و تکنیک های برنامه ریزی شهری،زیاری
برنامه ریزی شهری،شیعه
برنامه ریزی منطقه ای،خلیل کلانتری
برنامه ریزی توسعه راهبردی شهری،مهدی زاده
مدیریت و حکمروایی خوب شهری،برک پور
طرح های توسعه شهری،برک پور
طرح ها و برنامه ها،بهزاد فر
زیرساخت های شهری،بهزادفر
آیین شهرسازی پایدار، بهزادفر
شهرسازی معاصر،ترجمه لادن اعتضادی
شهرسازی معاصر ایران،کامروا
منشور نوشهرگرایی،دانش
اهنگ صنعت،اوای شهر،شیعه
برنامه ریزی استراتژیک و کاربرد آن در شهرسازی،مرادی مسیحی
کتاب سبز شهرداری فقط جلد 11
از شار تا شهر،حبیبی
تاریخ شکل شهر،موریس
تاریخ شهر،بنه ولومقدمه ای بر شهر و شهرنشینی در ایران،سلطان زاده
جغرافیای شهری،رهنمایی
محیط زیست،بهرام سلطانی
کتاب هایی مثل با شهر و منطقه در ایران،کارگاه برنامه ریزی شهری،فرایند برنامه ریزی شهری در ایران،اقتصاد شهری،کتاب های سبز شهرداری غیر از جلد 11 ،برنامه ریزی کاربری اراضی و برنامه ریزی مسکن و برنامه ریزی ناحیه ای، نظریه های شهر و پیرامون،بر نامه ریزی شهرهای جدید و سیر اندیشه ها اصلا لازم نیست خونده بشه چون همش تو یک جلد خلاصه مباحث هست.
برای یک یا دو تا سوال طراحی شهری هم که ممکنه بیاد کتاب قرمز پاکزاد بخش های آخرش بسه.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط 0RKIDEH

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      [خبر شهرسازی] کتاب شهرهای رویایی؛ 7 ایدة شهری به عنوان شاکلة جهان kasrak 2 1,279 ۱۳۹۶-۵-۱۴، ۰۴:۰۹ عصر
    آخرین ارسال: kasrak
      منابع فوق العاده مهم کارشناسی ارشد و دکترا(جدید) meysam rezaei 4 3,809 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۳۸ صبح
      منابع کنکور ارشد شهرسازی (برنامه‌ریزی و طراحی شهری) nima 14 19,690 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۳۴ صبح
      برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری حداقل اینا رو باید حتما بخونین... ALI XxX 1 2,707 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۲۷ صبح
      دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی در 5 سال اخیر (طراحی و برنامه ریزی) Rozhan.Urbanism 1 1,753 ۱۳۹۴-۴-۲۹، ۰۱:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      درخواست رایگان منابع آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی-برنامه ریزی شهری haydariyan 1 2,098 ۱۳۹۴-۲-۷، ۰۹:۳۹ صبح
    آخرین ارسال: MHAKBARI
    Smile دانلود لیست پی دی اف منابع ارشد طراحی شهری diamond 5 5,684 ۱۳۹۳-۳-۷، ۰۷:۰۲ عصر
    آخرین ارسال: sardarekord
      جدیدترین منابع ارشدجغرافیا و برنامه ریزی شهری m.marziye 3 2,450 ۱۳۹۲-۶-۲۵، ۱۱:۴۰ عصر
    آخرین ارسال: 9123533029
      منابع کنکور ارشد طراحی شهری برای سال 1391 reza1366 7 11,308 ۱۳۹۱-۲-۸، ۰۷:۴۹ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      مشخصات کلی،برنامه درسی وسرفصل دروس دوره ارشدودکترای طراحی شهری JAVAD4050 1 2,565 ۱۳۹۰-۷-۲۸، ۱۲:۰۶ عصر
    آخرین ارسال: شیرکو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان