ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
پلان تفکیکی- طرح 5 آماده سازی زمین
سلام بچه ها
پلان تفکیکی را چطوری میشه نقد کرد؟
من چند تا عکس از پلان های تفکیکی دارم می خوام ببینم برای نقدشون به چیشون باید توجه کنیم؟نقاط قوت و ضعفشونو چطوری باید استخراج کنم؟

آخرین ارسال های من :
2
RE: پلان تفکیکی- طرح 5 آماده سازی زمین
(1392-12-6، 11:42 صبح)paperstar نوشته است:  
سلام بچه ها
پلان تفکیکی را چطوری میشه نقد کرد؟
من چند تا عکس از پلان های تفکیکی دارم می خوام ببینم برای نقدشون به چیشون باید توجه کنیم؟نقاط قوت و ضعفشونو چطوری باید استخراج کنم؟

سلام
شما برای نقد پلان بایستی ابتدا نظام دسترسی رو بر اساس پهنه های عملکردی نقشه بسنجید. سلسله مراتب دسترسی، ورودی های و خروجی ها، فاصله تقاطع ها از هم، فرم هندسی معابر و راستای آنها و مسائلی از این دست.
البته باید در نظر داشت که شبکه معابر جدای از دیگر عناصر پلان نیست و همه ی مسائل و جزئیات در یک مجموعه و در ارتباط با هم بررسی کنید
عوامل اقلیمی و سازگاری طرح با آنها و همچنین تاثیر این عوامل بر ساختار طرح رو در نظر داشته باشید، مثلاً جهت تابش آفتاب، بادهای مطلوب و مزاحم، توپوگرافی و ...
کاربری ها رو بر اساس جمعیت و سطح سرانه و همچنی تراکمات ساختمانی و جمعیتی تحلیل کنید. ابعاد و اندازه قطعات تفکیکی رو بررسی کنید، مثلا در هر قطعه تراکم ساختمانی چقدر است و چه تعداد واحد مسکونی در آن ایجاد می شود؟ بعد خانوار ؟ استقرار بلوک های آپارتمانی و ویلای رو بررسی کنید.

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: AliReza ، haydariyan ، Brightness ، paperstar
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  کمک در مورد آماده سازی زمین samanfire 275 1394-10-6، 06:43 عصر
آخرین ارسال: samanfire
  شفاف سازی روند طرح سوال و ارزیابی آزمون اسکیس ارشد godonly. 1,497 1393-1-16، 06:24 عصر
آخرین ارسال: pishrurbanist
  نقش اجتماعی زمین؟ hamid_shahrsaz 711 1393-1-16، 10:14 صبح
آخرین ارسال: Urbanist
  آماده سازی زمین paperstar 485 1392-12-6، 11:39 صبح
آخرین ارسال: paperstar
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
[-]
جستجو
جستجوی گوگل