امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه های ارزش افزای اقتصادی در بافت فرسوده؟
سلام دوستان

کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟

اینکه این پروژه ها چی هستن؟ تعریف و ...

ممنون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
من واقعیتش نمودن بافت فرسوده چی هست اصلا و این واژه از کجا اومده!
اما چیزی که بهش میگن بافت فرسوده معمولا ترکیبی از بافت تاریخی، بافت قدیمی و تعدادی از خرابه ها و بافت های ارگانیک هست.
در هر حالت این بافت ها دارای ارزش هستن, اگر خرابه باشه هر نوع استفاده از طرفیت اقتصادی زمین از نظر اقتصادی ارزش افزای هست.
در بافت های تاریخی و قدیمی هم استقرار کاربری های ارزشمند اقتصادی در این بافت ها که دارای ترافیک متناسب و بازده اقتصادی بالا باشن معمولا در بیشتر دنیا تونسته ارزش اقتصادی این بافت ها را اضافه کنه!
معمولا این بافت ها در مرکز شهر ها هستن برای همین با استقرار مشاغل خدماتی با بازده اقتصادی بالا مثل دفاتر حقوقی ، موسسات مالی و بورس, دفتر اداری شرکت ها و کارخانجات بزرگ, دفاتر فروش کالا ها, دفاتر شرکت های حمل و نقل (نه ترمینال و گاراژ) و ... و اسکان افراد طبقه های اقتصادی بالا خود به خود مرتبا در حال احیا و افزایش ارزش اقتصادیشون هستن.
معمولا از پروژه های بزرگ و جدید نوسازی در این بافت ها پرهیز میشه و صرفا سعی در احیا و بهسازی و مرمت این بافت ها هست.
نکته مشترک بین همه این بافت ها در بیشتر نقاط دنیا بالا رفتن تراکم ابنیه به صورت مرتب, کم شدن نسبت معابر به ابنیه در مرور زمان و بالا بردن کیفیت و کمیت حمل ونقل بدون بالا بردن سطح اشغال معابر در این بافت ها هست.

نمونه های خوب پروژه های ارزش افزای اقتصادی چنین بافت هایی در میلان، پاریس, استانبول, توکیو, آتن, روم, تورین و .... زیاد هست.

در ایران نمونه خوبی نمیشناسم بیشتر روند نوسازی و دقیقا حرکت خلاف جهت تمام مواردی بوده که در بالا گفتم. اما بشتر پروژه ها در شهرهای تهران, اصفهان, شیراز, تبریز و مشهد بوده که تقریبا همگی از نظر من فاجعه هستن!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط hamid_shahrsaz ، hero ، alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست رایگان تجربه خارجی در مورد کاربری مختلط imanataei 0 765 ۱۳۹۵-۵-۱، ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: imanataei
  همکاری در تکمیل پرسشنامه hellena 4 1,463 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۰۷:۱۳ عصر
آخرین ارسال: hellena
  درخواست رایگان همکاری در پرسشنامه کیفیت زندگی شهرهای استان مازنئران mahsa.aezzi 0 652 ۱۳۹۴-۱۰-۲۲، ۰۹:۵۹ صبح
آخرین ارسال: mahsa.aezzi
  درخواست رایگان درخواست اطلاعات و مقاله در مورد برند شهری، تصویر ذهنی شهروندان، city image hamid_shahrsaz 12 7,888 ۱۳۹۴-۱۰-۱۴، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: mehdi4596
  کمک در مورد آماده سازی زمین miim.nun 0 566 ۱۳۹۴-۱۰-۶، ۰۶:۴۳ عصر
آخرین ارسال: miim.nun
  خرید کتاب های شهرسازی a.esmailzadeh2000@gmail.com 2 1,659 ۱۳۹۴-۸-۱۲، ۰۲:۰۴ عصر
آخرین ارسال: amouei.akram
  مشاوره درخواست راهنمایی در مورد طراحی نمای یک ساختمان ahmad reza zare 1 1,587 ۱۳۹۴-۳-۷، ۰۶:۲۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  درخواست کمک برای تعیین لوپ در نواحی شهری EAA 1 1,535 ۱۳۹۴-۱-۱۸، ۰۶:۵۴ عصر
آخرین ارسال: elham90
  درخواست رایگان کلید ازمون های سال قبل موسسه پارسه رو میخوام لطفا raoof 0 1,269 ۱۳۹۳-۱۰-۲۹، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: raoof
  تغییر اولویت در ثبت نام دانشگاه ازاد ممکنه؟؟؟؟؟؟ raoof 0 1,574 ۱۳۹۳-۱۰-۷، ۰۸:۴۳ عصر
آخرین ارسال: raoof

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان