امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ داده شده: به نظرتون معماری خوبه یا بد؟
پاسخ داده شده: به نظرتون معماری خوبه یا بد؟

منم معماریم، برا لیسانس بد نیست اقلا می شه باهاش نظام مهندسی شرکت کرد ولی برا ارشد به بعد اشباع شده واقعا... دیگه شهرسازی (برنامه ریزی/طراحی/ مدیریت) یا گرایش هایی مث منظر و داخلی بهترن... درسته که علاقه و استعداد و توانایی حرف اولو می زنه ولی تو کشور ما وقتی همه هجوم میارن به سمت رشته ای حتی اثبات کردن توانایی هاتم یه کم سخت می شه چون کلی رقیب داری که ممکنه با پارتی یا هر اهرم دیگه ای از تو جلوتر باشن، پس بهتره تا حد ممکن بری دنبال کاری که هنوز از حمله ی مد (!!!) در امان مونده باشه *** البته گرایشای تکنولوژی و انرژی و مدیریت رو هم جا انداختم که اونا هم خوبن ولی پذیرش شون در حال حاضر خیلی کمه و ریسک شون وحشتناک بالاست... گرایش مرمتم انگار قراره آینده ی خوبی داشته باشه چون این رشته منحصر به بناهای سنتی نیست و مربوط به حفظ و نگهداری همه ی بناهاست و استادمون می گفت کسی که راهشو درست پیدا کنه الان از آسون ترین و پردرآمدترین گرایشاست...

http://www.porsesh.iranshahrsaz.com//ind...how=27#a27

آخرین ارسال های من :
پاسخ
من کاردانی ریاضی دارم و تصمیم گرفتم واسه کارشناسی و حتی بالاترش اگه بشه معماری رو بخونم البته دودلم ازین ور هزینه های بالاش و ازونطرفم بیکاری تو جامعه و بقول شما اشباع بودنش..حالا شما جای من باشید چیکار میکنید؟بنظرتون تصمیم درستیه؟اگه نه چه رشته ای فک میکنید بهتر باشه؟؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۱۲-۱۹، ۰۵:۴۷ عصر)'porsesh.iranshahrsaz.com' نوشته است: پاسخ داده شده: به نظرتون معماری خوبه یا بد؟

منم معماریم، برا لیسانس بد نیست اقلا می شه باهاش نظام مهندسی شرکت کرد ولی برا ارشد به بعد اشباع شده واقعا... دیگه شهرسازی (برنامه ریزی/طراحی/ مدیریت) یا گرایش هایی مث منظر و داخلی بهترن... درسته که علاقه و استعداد و توانایی حرف اولو می زنه ولی تو کشور ما وقتی همه هجوم میارن به سمت رشته ای حتی اثبات کردن توانایی هاتم یه کم سخت می شه چون کلی رقیب داری که ممکنه با پارتی یا هر اهرم دیگه ای از تو جلوتر باشن، پس بهتره تا حد ممکن بری دنبال کاری که هنوز از حمله ی مد (!!!) در امان مونده باشه *** البته گرایشای تکنولوژی و انرژی و مدیریت رو هم جا انداختم که اونا هم خوبن ولی پذیرش شون در حال حاضر خیلی کمه و ریسک شون وحشتناک بالاست... گرایش مرمتم انگار قراره آینده ی خوبی داشته باشه چون این رشته منحصر به بناهای سنتی نیست و مربوط به حفظ و نگهداری همه ی بناهاست و استادمون می گفت کسی که راهشو درست پیدا کنه الان از آسون ترین و پردرآمدترین گرایشاست...

http://www.porsesh.iranshahrsaz.com//ind...how=27#a27

با عرض سلام

دوست گرامی برای معمار شدن :
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید .
باید با هر نوع شرایطی در این راه همپا و همراه شد و از شکایت ها باید دوری کرد.
ورود به این راه به روی همه باز است ولی موفقین کسانی هستند که آن را دوست می دارند.
برای معمار شدن باید تلاش کرد و از تجربیات معماران موفق باید استفاده کرد.
معماری آنقدر شکوهمند و ارزشمند است که .........

موفق باشید

آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فصل جدید در ویرایش کتاب معماری معاصر غرب قبادیان alireza 59 16,515 ۱۳۹۴-۹-۳۰، ۱۲:۵۹ عصر
آخرین ارسال: alireza
  منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,328 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
آخرین ارسال: lind_o58
  دانشگاه علامه طباطبایی خوبه؟گرایش قبولی ام برنامه ریزی شبانه است alireza 0 1,131 ۱۳۹۴-۶-۱۵، ۱۲:۰۸ عصر
  سمینار معرفی منابع و ارایه ی برنامه ی فاز اول مطالعاتی ارشد به صورت رایگان alireza 0 1,085 ۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۳:۱۹ عصر
  مشاوره طراحی نتیجه یا فرآیند؟کدام ارجح است؟ imanbv 1 694 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۰۸:۲۲ عصر
آخرین ارسال: mojtaba.db
  در گروه کنکوری های ایران شهرساز به ساده ترین روش عضو شوید alireza 0 811 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۰۴:۵۸ عصر
  اطلاعیه شماره 1 مشاوره ایران شهرساز به کنکوری های ارشد 95 alireza 1 714 ۱۳۹۴-۴-۷، ۰۴:۳۸ عصر
  من دودلم که ارشد برنامه ریزی بخونم یا طراحی؟! از طرفی به طراحی علاقه دارم و امسالم از alireza 5 1,238 ۱۳۹۴-۴-۱، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: bahare23
  من اسکیسم بد نیس (متوسط رو به بالا ) با تمرین میتونم با رتبه ناپلئونی 731 امیدوار به قبولی باشم؟ (دوره های غیر روزانه) mahsa j 1 899 ۱۳۹۴-۲-۲۵، ۰۳:۴۹ عصر
  با رتبه حدود 250 با اسکیس چند درصد میش تههران رو اوورد؟؟؟ یا دانشگاه های دولتی؟؟؟ alireza 7 2,327 ۱۳۹۳-۱۲-۴، ۱۱:۵۲ صبح
آخرین ارسال: ویسوگ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان