امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب متریال مناسب پیاده راه
چه متریال هایی را برای پیاده راه مناسب میدونین و چرا؟
اصولا چه استانداردهایی رو برای گزینش متریال پیاده راه رعایت باید کرد؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، maryam1000
از آنجا که درجه سختی استخوان انسان در حدود 2 الی 3 است و عموم سنگ های مورد استفاده در ایران ریشه کوارتزی و یا آذرین دارند که سختی آنها از 7 به بالا (گرانیت 8) دارند نقش میزان استفاده از سنگ به عنوان کفپوش در ایران میتواند موردی جهت بررسی باشد.

پاسخ
تشکر از شما مهندس shahbaz برای ایجاد میزگردها با موضوعات خوب. به نظرم برای اینکه اعضا مشارکت داشته باشن در میزگردها،شاید بهتر باشه قبلش یه مطالعه ای رو موضوع داشته باشن تا اون زمینه ی گفت و گو بوجود بیاد. نه حالا این موضوع، هر موضوعی دیگه هم به همین صورت. مثلاً در همین تاپیک، با ارسال یک نمونه مطلب در مورد پیاده راه،بیایم در مورد موضوعات و چالش های مطرح شده،به نقد مطلب بشینیم. تا نظر دیگر دوستان چی باشه!
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
سایز کفپوش ها باید دارای استانداردی خاص باشد که قابلیت ترمیم معابر را فراهم آورد و باید متناسب برای کاربر در آن در معابر باشد، نباید بیش از حد کوچک باشد که شکاف ها و ناهمواری سطح زیاد شود, و نباید بیش از حد بزرگ باشد که مقاومت کفپوش و شکل و تغییرات معبر را تحت تاثیر قرار دهد.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، Brightness ، maryam1000
ضوائد و عاج این کفپوش ها باید به اندازه مناسب باشد که هیچ سطحی در معابر سیقلی و لغزنده نباشد و البته بعضی سطوح برای نابینایان برجسته تر باشند اما در این بین نیز نباید از حدودی تجاوز شود و این ضوائد را به اختلاف سطح نزدیک کند. سطوح برجسته تر و عاج دار تر طرح کفپوش ها به گونه ای باشد که مزاحم رفت و آمد نباشد و ایجاد آزردگی در عابرین نکند استفاده از مکعب های سنگ های سخت شکسته (کیوبیک گراول) معمولا برای همه افراد ایجاد آزردگی میکند.

پاسخ
(۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۶:۳۴ عصر)Brightness نوشته است: تشکر از شما مهندس shahbaz برای ایجاد میزگردها با موضوعات خوب. به نظرم برای اینکه اعضا مشارکت داشته باشن در میزگردها،شاید بهتر باشه قبلش یه مطالعه ای رو موضوع داشته باشن تا اون زمینه ی گفت و گو بوجود بیاد. نه حالا این موضوع، هر موضوعی دیگه هم به همین صورت. مثلاً در همین تاپیک، با ارسال یک نمونه مطلب در مورد پیاده راه،بیایم در مورد موضوعات و چالش های مطرح شده،به نقد مطلب بشینیم. تا نظر دیگر دوستان چی باشه!

سعی کردم تو مطالب تا حدودی جهت بدم که همه بتونن مشارکت داشته باشن, با این حال نمونه ای از مسائل با اهمیت رو گلچین کردم که به مرور زیر هر پست میازرم.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، Brightness ، maryam1000
اعضای فعال مشارکت کنند...
آخرین ارسال های من :

پاسخ
سکوت تا کی!!
11 کاربر زیر موضوع را خوانده است:
AliReza (۱۳۹۳-۱-۲۸, ۱۱:۰۸ عصر)، mehdime007 (دیروز, ۰۸:۲۳ عصر)، unes (۱۳۹۳-۲-۱, ۰۵:۵۷ صبح)، nazaninrahimi (دیروز, ۱۲:۳۱ صبح)، roufia (امروز, ۰۴:۵۰ عصر)، sardarekord (امروز, ۱۰:۰۰ عصر)، hani12 (دیروز, ۱۲:۲۹ صبح)، atria (۱۳۹۳-۲-۱, ۱۱:۲۵ صبح)، mitra shahrsaz (۱۳۹۳-۲-۲, ۰۲:۳۴ عصر)، shiva55 (۱۳۹۳-۲-۱, ۰۷:۴۸ عصر)، atoosa sr (۱۳۹۳-۲-۱, ۰۹:۱۰ عصر)

پاسخ
سوالتون خیلی کلی هست جواب دادن به این سوال خودش یه مقاله است
آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
پاسخ
(۱۳۹۳-۲-۱۴، ۰۷:۴۷ صبح)lofra نوشته است: سوالتون خیلی کلی هست جواب دادن به این سوال خودش یه مقاله است

یه اصول ثابتی داره

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روز جهانی نابینایان و مناسب سازی محیط خانه و شهر برای نابینایان atelieahjam 0 1,755 ۱۳۹۳-۷-۲۳، ۰۷:۰۶ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  چه پیشنهاد و راه حلی برای جلوگیری از آلودگی رودخانه شهرمان دارید؟ atelieahjam 0 4,333 ۱۳۹۳-۲-۸، ۰۸:۴۷ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  کمبود پارکینگ در مشهد راه حلی دارد؟ Sahab 5 13,213 ۱۳۹۳-۲-۴، ۱۱:۰۹ عصر
آخرین ارسال: alireza
  کارت جدید ایسوس با دو چیپ Hawaii و 8GB حافظه در راه است amir4500 0 1,281 ۱۳۹۲-۱۲-۱۶، ۰۵:۱۸ صبح
آخرین ارسال: amir4500

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان