امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الترناتیو چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان خسته نباشید....
ما تو طرح 3 قرار شده چهار الترناتیو بدیم و بعد براساس امتیازاتی که الترناتیوها بدست میارن الترناتیو برتر رو انتخاب کنیم ....استادمون سر کلاس در مورد الترناتیو صحبت کرد ولی متاسفانه اصلا متوجه مبحث الترناتیو نشدم.....171717171717171717171717171717172929292929292929292917
حالا ازتون خواهش میکنم که اگر هر کدومتون هر تعریفی در مورد الترناتیو دارین بگین و اگه مطالب و یا منابعی هم موجود هست بهم بگین ............
پیشاپیش از کمکتون ممنونم4141414141414141
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
تا اساتید شما رو راهنمایی کنند،فعلا این پست رو مطالعه کنیدhttp://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=15201
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، sahar19
یعنی گزینه جایگزین!
شما یه وضع موجود دارین احتمالا حالا باید چهار گزینه جایگزین طراحی کنید!

مثلا وقتی شما برای فرار از راه بندان از مسیر اصلی تردد نمیکنید و از مسیر جایگزین فرعی تردد میکنید, در واقع دارین از آلترناتیو مسیر استفاده میکنید! یعنی گزینه دیگری برای انتخاب دارین.
یا مثلا شماره مبایل را اگر شماره تلفن اصلی برای تماس در نظر بگیریم شماره خانه یا دفتر کار آن فرد شماره تماس آلترناتیو حساب میشود!

کاربرد دیگه هم که فکر نکنم مربوط به این کار شما باشه, به بعضی گزینه ها کلا میگیم آلترناتیو هستن یعنی اصلی نیستن.
مثلا آسانسور آلترناتیو هست و وجود آسانسور دلیل حذف پله نمیشه! یا آزاد راه و بزرگراه آلترناتیو هستن و باید خیابان شهری برای پیمودن همان مسیر وجود داشته باشه!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام
آلترناتیو درواقع یک ایده ی کلی هستش... یه جور گزینه ی پیشنهادی... مثلا منطقه ای دارین که از نظر دسترسی مشکل داره شما دوتا ساختار و شبکه ی راه متفاوت رو ارائه میدین برای حل این مشکل این ینی شما دوتا آلترناتیو دادین... یا مثلا دوتا سازمان فضایی متفاوت میدین و... موفق باشید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۲-۱، ۱۰:۱۷ صبح)foroogh.r نوشته است: سلام
آلترناتیو درواقع یک ایده ی کلی هستش... یه جور گزینه ی پیشنهادی... مثلا منطقه ای دارین که از نظر دسترسی مشکل داره شما دوتا ساختار و شبکه ی راه متفاوت رو ارائه میدین برای حل این مشکل این ینی شما دوتا آلترناتیو دادین... یا مثلا دوتا سازمان فضایی متفاوت میدین و... موفق باشید

ببخشید اما من متوجه تعریف شما از alternative و تفاوتی که با چیزی مثل concept idea یا مثل suggested plans داره نشدم!
میشه بیشتر توضیح بدین؟

سپاس از شما

پاسخ
 سپاس شده توسط dementor
تک به تک انگلیسی به انگلیسی معنی میکنم بعد فارسی هم میگم و بعد از ترجمه لغت نامه ای از این لغات مفهوم کاربردی این لغات رو میگم:

idea: a plan or suggestion for a possible course of action, especially one that you think of suddenly
image in your mind of what something is like or should be like

con‧cept: an idea of how something is, or how something should be done

alternative: something you can choose to do or use instead of something else
alternative as adjective [only before noun]: exp; an alternative idea, plan etc is different from the one you have and can be used instead

ایده : روش یا پیشنهادی برای محقق شدن کاری که به طور ناگهانی یه ذهن خطور میکند.
تصویری ذهنی از چگونگی چیزی یا اینکه چگونه باید باشد.

کانسپت: مفهومی از چگونگی چیزی یا اینکه چگونه باید باشد.

آلترناتیو: جایگزین, چیزی که شما میتوانید انتخاب کنید یا دیگری را به جای آن انتخاب کنید.
آلترناتیو به عنوان صفت تنها در کنار یک اسم : مثلا; ایده جایگزین, روشی است که متفاوت با روش قبلی است که شما داشتید و میتواند به جای آن استفاده شود.

مفهوم کاربردی در معماری و شهرسازی :
ایده : تصویری دهنی از این که طرح شما باید چگونه باشد.
کانسپت : بیان مفهومی یا تصویری ایده شما به گونه ای که قابل تفهیم به دیگران باشد, در معماری و شهرسازی با بیان حجمی-توصیفی کانسپت بیان میشود, در واقع وقتی شما میگین کانسپت طرح من سیب است این مفهوم را به گونه ای قابل درک به دیگری منتقل میکنید.
آلترناتیو: به طرح جایگزین میگیم, گاهی این طرح جایگزین یک طرح یا وضع موجود است, گاه با طراحی چندین طرح چند انتخاب که هر یک میتواند جایگزین دیگری شود میدهیم و امکان انتخاب را فراهم میکنیم.

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، najme ، mehdime007 ، dementor ، sahar19
(۱۳۹۳-۲-۱، ۱۱:۵۸ صبح)shahbaz نوشته است:

ببخشید اما من متوجه تعریف شما از alternative و تفاوتی که با چیزی مثل concept idea یا مثل suggested plans داره نشدم!
میشه بیشتر توضیح بدین؟

سپاس از شما

ببنید به طور کلیآلترناتیو همون کانسپت شما برای محدوده هست شاید تنها تفاوتی که داشته باشه اینه که کانسپت محصولگراست و در نهایت شما یه آبجکت نهایی خواهید داشت ولی آلترناتیو یه سری طرح و روند رو در برمیگیره واستون چنتا مثال زدم... شاید واسه همینه که از وازه آلترناتیو تو معماری زیاد استفاده نمیکنند و واژه ی کانسپت رو بکار میبرند...

پاسخ
 سپاس شده توسط sahar19 ، samgol
(۱۳۹۳-۲-۱، ۰۷:۴۹ عصر)foroogh.r نوشته است:
(۱۳۹۳-۲-۱، ۱۱:۵۸ صبح)shahbaz نوشته است:

میشه بیشتر توضیح بدین؟

سپاس از شما

ببنید به طور کلیآلترناتیو همون کانسپت شما برای محدوده هست شاید تنها تفاوتی که داشته باشه اینه که کانسپت محصولگراست و در نهایت شما یه آبجکت نهایی خواهید داشت ولی آلترناتیو یه سری طرح و روند رو در برمیگیره واستون چنتا مثال زدم... شاید واسه همینه که از وازه آلترناتیو تو معماری زیاد استفاده نمیکنند و واژه ی کانسپت رو بکار میبرند...

سپاس از شما

من صبر کردم دیدم شما جواب ندادین خودم معنی درست آلترناتیو رو نوشتم
به هر حال ممنون از پاسختون!
و ببخشید که میگم ولی قسمت اول صحبتتون اشتباه داشت برای همین پرسیدم!
در واقع جلمه مثال شما صحیح بود اما توضیحتون ناقص بود! "آلترناتیو درواقع یک ایده ی کلی هستش" غلط بود وتعریف concept idea , همینطور"یه جور گزینه ی پیشنهادی" هم غلط بود و تعریف suggested plan.
از اینجا به بعد ولی صحیح بود : "مثلا منطقه ای دارین که از نظر دسترسی مشکل داره شما دوتا ساختار و شبکه ی راه متفاوت رو ارائه میدین برای حل این مشکل این ینی شما دوتا آلترناتیو دادین... یا مثلا دوتا سازمان فضایی متفاوت میدین و... " مثال درست alternative هست!
آلترناتیو نه معنی طرح میده نه پیشنهاد نه روند نه مفهوم نه ایده و ....
معنی راحتش رو بخوام بگم همون زاپاس هست, حالا میتونه زاپاس هر چی باشه!
نام دامین این سایت رو هم چک کنید یه primary dns داره که مسیر اصلی نیم سرور هست یه alternative dns که مسیر زاپاس نیم سرور این سایت هست!

پاسخ
 سپاس شده توسط sahar19 ، samgol
ممنون از همتون منم این ترم طرح 3دارم تعاریف همتون بخصوص Urbanistخیلی خوب معنی آلترناتیو رو رسوندین خواهش میکنم بیشتر از طرح3 توضیح بدین مثلا رو چه معیارهایی گزینه های پیشنهادی میدین??? آیا تو طرح3 مهم ترین موضوع همین آلترناتیوه یا مبحث مهم تری هم که جای کار داره هست???
مچکر میشم اگه راهنماییم کنید[emoji120]

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد/کسی را تحقیر نکن شاید محبوب خدا باشد/از کمک دریغ نکن شاید کلید بهشت باشد/سر نماز اول وقت حاضرشو شاید آخرین دیدارت با خدا در زمین باشد!
آخرین ارسال های من :

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد/کسی را تحقیر نکن شاید محبوب خدا باشد/از کمک دریغ نکن شاید کلید بهشت باشد/سر نماز اول وقت حاضر شو شاید آخرین دیدارت با خدا در زمین باشدHippie4
پاسخ
 سپاس شده توسط samgol
توضیحات بسیار خوبی بود . در واقع تعریف آلتر ناتیو میتونه در رابطه با موضوع مقداری متفاوت باشه

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان