امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزگرد موضوع فضای شهری سواحل
(۱۳۹۳-۲-۹، ۱۰:۱۰ عصر)Brightness نوشته است: توی عکسی که صفحه قبل گذاشته بودم، یه فضای پیاده راه بود که در کنار روخونه ی شهر بیلبائو طراحی شده. با این نوع طراحی ها و دیدگاه ها، به رودخونه میگفتن محور سبز. اگه درست متوجه شده باشم.

دقیقا وجود همین محورهای سبز در حاشیه رودخانه ها بسیار اهمیت دارد ، حس گستردگی در دیدی بصری و چشم انداز به افقی باز از بهترین جلوه های شهریست که در کنار رودخانه و پیوند فضای رود با توده ی خشک بسیار آرام بخش و دلنشین خواهد بود ، انگار که بر ساحل دریا بایستیم و نظاره گر افق شویم و به آنجایی که آسمان و دریا به یکدیگر می پیوند خیره شویم و در این بی نهایت محو گردیم.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط matinHZ ، Brightness
در بحث طراحی حاشیه رود به نظرم یک حالتش طوریه که وقتی یک رود بکر و دست نخورده داریم و حالا میخواهیم براش طراحی کنیم ، طرح را متناسب با نوع طبیعتی که رود و اطرافش داره باید طرح ریزی کنیم. و از وسعت فضایی مناسب بهره مند بشیم

یه حالت دیگه زمانی هستش که رودخانه در قسمتی از شهر واقع شده و در طول سالهایی که گذشت رفته رفته به این رود و اطرافش شکل داده شده و ساختمان هایی اطرافش ساخته شده و امروز شده این رودخانه ای که در اختیار داریم .

طراحی این رودخانه ها در لبه هاش بستگی به میزان مساحت و عرضی هست که در اختیار داریم ، چون در چند متری حریم رود ساختمان سازی شده و شکل شهری منطقه اجازه نمیده که ما زیاد خلاقیت به خرج بدهیم و آنطوری که دلمون میخواد روی موضوع کار کنیم.

بنابراین یا باید بپذیریم که با حداقل ها مواجه هستیم و بر اساس محدودیت های موجود طراحی کنیم و یا باید ساختمان های اطراف را به محدوده حاشیه رودخانه اضافه کنیم و بتونیم به محورهای سبز مناسب و به معبری با عرض مناسب برای عابرین پیاده دست بیابیم.

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، haydariyan
دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید

پاسخ
(۱۳۹۳-۲-۹، ۱۱:۳۱ عصر)atelieahjam نوشته است: دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید
سلام ظاهرا با پاسخ در سایت مشکل داشتند ان شالله شب های بعد بهتر خواهد شد.
با تشکر از شما
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
(۱۳۹۳-۲-۹، ۱۱:۳۱ عصر)atelieahjam نوشته است: دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید
سلام و پوزش بابت دیشب که نتونستم بحث رو پا به پای شما بیام، بدلیل خستگی رفتم. این میزگرد تا هرزمان که دوستان نظری داشته باشند،باز خواهد بوذ و امکان ارسال وجود داره. و تشکر از حضور شما و شرکت در گفت و گو
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
دوستان امشب منتظرتون هستیم
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...n=lastpost

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازبینی باغ ایرانی بعنوان یک فضای شهری Brightness 119 30,238 ۱۳۹۴-۸-۱۵، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: akram2
  گردشگری شهری Urbanist 44 30,189 ۱۳۹۳-۷-۱۱، ۰۱:۱۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  میزگرد....خط قرمز شهرسازی چیه؟ زمردیان 15 19,190 ۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۰ عصر
آخرین ارسال: KOMAILNAZARI
Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 0 1,792 ۱۳۹۳-۲-۲۷، ۰۸:۱۵ عصر
آخرین ارسال: jani501
  میزگرد....متمایز از سایر فروم های شهرسازی زمردیان 0 2,176 ۱۳۹۲-۱۲-۱۹، ۱۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: زمردیان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان