امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزگرد موضوع فضای شهری سواحل
فضای قشنگیه ولی کمبود مبلمان توش دیده میشه ....
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
می تونیم از اینجا شروع کنیم که شکل گیری شهرها در کنار آبها بوده. که امروزه کمتر بهش توجه می شه. و رودخانه ها یکی از شریان های بقای محیط زیست هستند. طراحي كريدور رود و ايجاد لبه هايي فعال و پويا، يكنواختي بافت را خنثي مي كند و فضايي سرزنده و پويا خلق خواهد كرد كه زمينه ساز بستري برای ایجاد تعامل و روح بخشیدن به شهرها.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، Brightness ، Neda.N ، haydariyan
(۱۳۹۳-۲-۹، ۰۸:۴۶ عصر)dementor نوشته است: فضای قشنگیه ولی کمبود مبلمان توش دیده میشه ....

نمونه هستند. چه فضاهایی نیاز هست به نظرتون؟چطور مبلمانی؟
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
حاشیه رودخونه ها به علت حضور اب طراوت زیادی هست کاربری هایی مثل رستوران ها بازارهای هفتگی و... رو میتونیم درون اون قراربدیم ومیتونیم از صدای اب استفاده کنیم برای افزایش کیفیت های شهری...و در شب رستوران هایی که میز و صندلی هاشونو در حاشیه قراردادن میتونن ارائه خدمات بکنن و نورپردازی هم که باید در شب داشته باشیم تا جذابیت بدیم...

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، haydariyan
تو فضاهای شهری امروزی یکی از ده فضای شهری موفق دنیا ریور واک در شهر سن آنتونیو طراحی رابرت اچ اچ هاگمن در نیمه اول قرن بیستم و سبک آرت دکو هست.
این طراحی هنوز هم یکی از طرح موفق شهری محسوب میشه و بخش اصلی اقتصاد شهر سن آتونیو یعنی توریسم تحت اثر این طرح هست.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، dementor
برای مبلمانها بستگی به اقلیم فضا داره اگه به طور مثال توی شهری بودی که اب و هواش توی تابستون حسابی گرم بود و تو زمستون حسابی سرد باید از مبلمانی استفاده کنی که توی دوتا فصل استفاده بشه مثال نیمکت های چوبی...

پاسخ
شکل گیری بلوار ملکه الیزابت (بلوار کشاورز) در شهر تهران در کرانه های آب کرج یکی از نمونه های طراحی شده نسبتا موفق تفرجگاهی ایران بود, در طرح شوشتر نو کامران دیبا هم یکی از معیار هی اصلی طراحی سیر به سمت رود و قسمت ساحلی شهر بوده , بخش بزرگی از طرح تحت تاثیر رود بوده و اتصال های نقاط به وسیله پلی به روی رود بوده, محور پیاده راه اصلی شهر شوشتر نو به سمت ساحل رود بوده!
دربند, درکه, فرحزاد, فشم و ... تفرجگاه های ییلاقی شهر تهران همگی در مسیر رودها شکل گرفتن
در اصفهان شهر کاملا تحت تاثیر رود بوده و شبکه های منشعب از رود بر همه چیز حتی قیمت املاک اثر داشته.

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، dementor ، haydariyan ، najme
میتونین نمونه ازش بزارین؟؟؟یامقاله ای چیزی؟؟؟

پاسخ
اااااا

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    ميشه ى کم توضيح بدى؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        بازبینی باغ ایرانی بعنوان یک فضای شهری Brightness 119 30,305 ۱۳۹۴-۸-۱۵، ۰۳:۵۱ عصر
      آخرین ارسال: akram2
        گردشگری شهری Urbanist 44 30,205 ۱۳۹۳-۷-۱۱، ۰۱:۱۹ عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        میزگرد....خط قرمز شهرسازی چیه؟ زمردیان 15 19,229 ۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۰ عصر
      آخرین ارسال: KOMAILNAZARI
      Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 0 1,793 ۱۳۹۳-۲-۲۷، ۰۸:۱۵ عصر
      آخرین ارسال: jani501
        میزگرد....متمایز از سایر فروم های شهرسازی زمردیان 0 2,180 ۱۳۹۲-۱۲-۱۹، ۱۱:۴۹ عصر
      آخرین ارسال: زمردیان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان