امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مژده به داوطلبین برنامه ریزی شهری ویژه مرحله دوم 93
ممنون از تلاشتون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط line10
    سلام وخسته نباشید به همه ی دوستای کنکوری :)

سوال در مورد تعداد مقاله:
    ببینین شما سوال اول تشریحی که دارین براین مبنا هست که شما در یک صفحه بتونین کلیت و اصل موضوع رو بگین بعبارتی
    باید اصل مطلب رو بیان کنین . حالا این کلیت و تعریف درست و اصولی و کلید واژه ها رو حتی شما شاید در یک مقاله کامل و جامع پیدا کنین. پس باید مطالبی که از هرموضوع میخونین بتونین خلاصه شو در یک صفحه بیان کنین. اگر مشکل وقت دارین میتونین حتی همون 2 مقاله رو بخونین اما 2 مقاله ای که بتونین ازش حدقل یک صفحه خلاصه ی کامل رو در بیارین که مفهوم رو برسونه. موفق باشین

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط تیلور ، najme ، Brightness ، hero ، ehsan7550 ، alireza ، line10
      در مورد تسلط روی موضوعات و اینکه چطور اون رو در شیت بندی لحاظ کنین:

پیشنهاد من اینه که کلید واژه ها و راهکار و....مربوط به موضوعات رو دسته بندی کنین و داشته باشین دیگه وقتی شما کلیدواژه و مفاهیم اصلی هرموضوع رو بدونین موقع شیت بندی اینها و مفاهیم مرتبطش سریع به ذهنتون میاد و فقط کافیه بتونین اون لحظه جمله بندی کنین و در بخش مربوطه بکار ببرین.

و اینکه موضوعات زیاد و وقت گیر هست همونطور که گفتم شما قراره بخش تشریحی رو در یک صفحه کل مطلب رو برسونین.قرار نیست به حاشیه برین و اگر
      مفاهیم اصلی و کلیت و اصل موضوع رو بلد باشین مطمئنا میتونین سرجلسه در یک صفحه جمع بندی کنین.

پاسخ
       سپاس شده توسط تیلور ، najme ، Brightness ، ehsan7550 ، alireza ، صبااا ، line10
      در مورد سرعت عمل و زمان بندی:

واقعیتش سرعت عمل و زمان بندی فقط با تمرین و البته تسلط به موضوعات حل میشه. سعی کنین این مدت بیشتر تمرین کنین و البته تو زمان استاندارد کنکور کارکنین .اگر فعلا نتونستین در زمان استاندارد تمرین کنین سعی کنین هر دفعه نسبت به تمرین قبلیتون تایم رو کمتر کنین تا به زمان استاندارد کنکور برسین.

پاسخ
       سپاس شده توسط تیلور ، najme ، Brightness ، ehsan7550 ، alireza ، line10
      خیلی ممنون از راهنماییهاتون

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط roza* ، najme
      و اما در مورد الویت موضوعات:

دوستان من فکر میکنم اویت بندی نباید به این معنا باشه که شما یه سری موضوعات رو کلا کنار بذارین من نظرم بر این هست که شما از هر موضوع حتی شده یه مطلب مختصری خونده باشین خیلی میتونه کمک کنه چراکه سوال کنکور شما میشه گفت بعبارتی ترکیبی هست اگه سوال کنکور پارسال رو دیده باشین موضوع باز آفرینی بود اما فرآیند کار واسه طرح نهایی پیاده مداری رو هم مد نظر داشت پس یعنی شما باید اصول و اون مفاهیم کلیدی مرتبط با پیاده مداری رو هم بلد باشین که اون رو توی طرحتون لحاظ کنین. اما شاید حالا طبق روال سالهای قبل که روی مفاهیم مثل توسعه پایدار و سکونتگاه غیر رسمی اینا تاکید شده بود بحث طرحهای شهری، سابقه طرحهای عمرانی..،یا سابقه برنامه ریزی و مفاهیم برنامه ریزی منطقه ای اهمیتش کمتر باشه. که البته این فقط نظرء شخصیه و طبق روال سالهای قبل! اما مفاهیم نوشهرسازی و توسعه پایدار و باز آفرینی و توانمندسازی...اینارو حتما باید بلد باشین
      موفق باشین

پاسخ
       سپاس شده توسط najme ، Brightness ، تیلور ، ehsan7550 ، alireza ، leila ، Saeedm
      من توی طراحی هام مخصوصا توی بافت های فرسوده به یه مشکل برمی خورم . در مورد اینکه چقدر میتونم در بافت موجود تغییرات ایجاد کنم . مثلا چقدر اجازه تعریض داریم ؟ و ...
      باز هم از وقتی که میذارین ممنونم . :)

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      سلام مبحث بافت فرسوده تقریبا بحث گسترده ای هست که باید حتما مطالعه کنین مثلا اینکه در مرمت شهری ما براساس نحوه ی اقدام برای بافت یا براساس نگرش مداخله و یا اینکه بر طبق نظریه ها رویکردهای مختلفی داریم که باید اصول اونارو لحاظ کنیم مثلا طبق نحوه ی مداخله که ما 3شیوه ی بهسازی-نوسازی و بازسازی رو داریم ما در بهسازی به لحاظ میزان مداخله حدقل دخالت و بیشترین نگهداشت در بافت رو داریم پس تغییرات و دخالت کم میشه که اینارو باید طبق رویکرد تو کارتون پیاده کنین.مفاله دکتر حبیبی در مورد مرمت رو میتونین مطالعه کنین.
      و اینکه از طرفی ما در بافت فرسوده با دو گونه بافت مواجه ایم یکی میتونه بافت فرسوده دارای ارزش تاریخی باشه و یا بافت فاقد ارزش تاریخی که در این موارد هم ماوقتی بافت ارزشمند داریم باید به حفظ و نگهداری بافت توجه کنیم که مثلا بحث بهسازی در بافت تاریخی برای حفاظت از اثار ارزشمند و پیشگیری از تخریبش مناسب هست. این فقط یه مثال هست هونطور که گفتم باید به رویکردی که بیان شده توجه کنین و طرح و پیشنهادتون در راستای اون باشه.حالا ممکنه این رویکرد بازآفرینی باشه یا باززنده سازی یابازسازی و....
      موفق باشین

پاسخ
       سپاس شده توسط alireza ، تیلور ، najme
      با سلام میشه موضوعات و مفاهیمی که در اولویت هستند بگید و اینکه کلا باید رو چه چیزای تسلط داشته باشیم
      با سپاس

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        سلام ممنون از زحماتتون.یه سوال دارم اینکه واسه ی مرحله دوم دانشگاه آزاد که چند روز دیگست هم موضوع بافت فرسوده و آماده سازی مهمه یا ممکنه موضوعات دیگه ای بدن؟؟
        و اینکه ما باید محاسبات سرانه و مساحتو برای آماده سازی و بافت فرسوده بدون ماشین حساب انجام بدیم؟؟؟ آخه خیلی وقت گیره

آخرین ارسال های من :
        پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,192 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
        آخرین ارسال: alireza
          جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
        آخرین ارسال: dhiver1
          سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
          سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
          دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
        آخرین ارسال: gholamirayan
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,477 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,381 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
          دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,096 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر
          سوالات سراسری ارشد برنامه ریزی شهری از سال 84 تا 95 به همراه پاسخنامه alireza 0 972 ۱۳۹۶-۱-۲۷، ۱۱:۲۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان