امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالای تستی طراحی شهری آزادهم خیلی ساده لوحانه بود مثلا اسم کتاب و نویسنده شو میخواست
سلام .بله کاملا درست میفرمایید.من وقتی سوالات رو دیدم خیلی خوشحال شدم بیشتر ازین وقت نذاشتم راستش چون هزار بارم بخونم برای کنکور نصف اینایی که اومده بود تو کنکور رو هیچوقت نمیشینم حفظ کنم.یکی از دلایلی که اینهمه تعلل کردم برای کنکور شهرسازی همین درسهای حفظیش بود.رشته های فنی خوبیش اینه که باز 4تا مساله میده به یه نحوی میتونی از اطلاعاتت استفاده کنی
(۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۱:۴۵ عصر)atelieahjam نوشته است:
(۱۳۹۳-۳-۱۰، ۱۲:۲۸ عصر)sara.k نوشته است: سلام.اقا درمورد برنامه ریزی شهری تاپیک زدین یا همینجا میتونم اول یکم ناله کنم؟:)))))) اقا خیلی بد بود من درسته کم خونده بودم ولی به نظرم احمقانه بود سوالا -با عرض معذرت از محضر اساتید گرانقدر :)))) -اول اینکه اون چه وضع ریاضی بود؟ همش سوال تشریحی و نظریه و اینا بود.یخ 10 تا سوال حل کردنی درست حسابی نداده بودن .من همش 2 تا ریاضی زدم هق هق:))) بعدش اون درس مبانی بود؟همش پرسیده بود فلان چیز تو چه سالی بهمان چیز تو چه سالی .اونم چه چیزایی؟همش چیزای مسخره و به نظر کم اهمیت که تاحالا جایی پرسیده نشده بود.اخه ازاد و چه به این سوالا؟ در کل خیلی بد بود تشریحی هم که من سوالا رو گذاشتم کنار کلا هرچی بلد بودم خودم نوشتم :)))) و دیگه اینکه بقیه وقتم رو هم یه 30/40 تا از سوالها رو نوشتم که اونور براتون تایپ میکنم.بچه های برنامه ریزی میشه بگید حالا واقعا سوالا چطور بود؟من که خیلی نخونده بودم شاید واسه این به نظرم بد بوده :"

سلام دوست گرامی

با تجربه ای که بنده از سالهای دور در زمینه شرکت در کنکور را دارم ، به عرض میرسانم که روال طراحی سوالات همیشه به همین نحو هست و اصلا برای طراحان سوال مهم نیست که داوطلب در چه سطحی از معلومات علمی هست و چه چیزی میداند و چه چیزی خوانده است ، طرح سوالاتشان بطور عمدی خارج از محدوده درسی است و هر مقدار که داوطلبان گرامی وقت بگذارند و زحمت بکشند و درس بخوانند در یک چشم بهم زدنی محو می گردد .

برای ورود به یک محیط علمی باید به سوالات غیرعلمی پاسخ بدهیم ، به همین خاطر از وقتی که یادم می آید برای شرکت در کنکورها هیچ وقت هیچ کتابی نخوانده ام ، در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده ام و برای چیزی که نتیجه آن برای من شانسی است زحمتی نکشیده ام ، همه چیز را می سپارم به اینکه گویا قصد شرکت در یک مسابقه 20 سوالی را دارم و نه قصد شرکت در یک کنکور علمی ، اگر شانس یار بود قبول خواهم شد و اگر یار نبود و قبول نشدم بلافاصله موضوع را از دنیای ذهنم پاک می کنم و افسوسی برای آن نمیخورم و با خوددرگیری های درونی از اینکه من فلان مقدار تلاش کردم و حیف شد و اگر میدانستم که اینطور می شود آن همه زحمت نمی کشیدم ، واقعا حیف شد ... و مسائلی از این قبیل که منجر به درگیری های درونی برایم شوند و موجب افسردگی و پریشان حالی و دیگر موارد سوئی که بعد از شرکت در کنکور برایم بوجود بیاید جلوگیری می کنم.

البته عرایضم کاملا یک نظر شخصی است و به کسانی هم که مثل بنده فکر نمی کنند و نظری متفاوت دارند کاملا به نظرشان احترام می گذارم ، این راهی است که خودم بنابر شرایطی که در آن هستم و از نوع سوالاتی که در کنکورها می بینم و با دنیای خودم که می سنجم سال هاست که در پیش گرفتم و به این شکل با مسئله کنکور برخورد می کنم.

یک بار هم در شهر ما ( سال 88 بود ) شخصی آمده بود که موضوع جدیدی را مطرح کرد و یک کلاس همگانی برای داوطلبان تشکیل داد و گفت شما می توانید بدون درس خواندن و تنها با شرکت و ثبت نام در کلاس های آموزشی ما شیوه ای جدید در پاسخگویی به سوالات کنکور را یاد بگیرید و در این شیوه به شما یاد می دهیم که گزینه صحیح را براحتی و در حداقل زمان پیدا کنید و با درصد بالا در کنکور قبول شوید ، و نفرات برتر کنکور هم در کلاس های ما شرکت کردند و توانستند درصد بالایی بزنند و در بهترین دانشگاهها مشغول به تحصیل شوند ، در این شیوه احتیاجی نیست که داوطلبان درس بخوانند ، فقط کافیست آن فرمولی که ما به شما می گوئیم را کمی تمرین کنید و در کنکور شرکت کنید و خیلی راحت وارد دانشگاه شوید.

البته ما که شخصا در کلاسشون شرکت و ثبت نام نکردیم ، چون اعتقادی به این موضوعات هم نداشتم ، همان سال در 4 کنکور شرکت کردم و در 3 تا شون قبول شدم و از بین اون 3 تا بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کردم و بعد تحصیلاتم را شروع کردم.
با تشکر

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
سوالات ماورایی بود..........امار بود اکثریت.............بناهای تاریخی چی می گفتن........ولی زبانش راحت بود.....بتازه سوال اسکیسو یکی باید اول مفهومشو توضیح می داد بعد حل می کردیم.......من ک اخرش نفهمیدم باید کجارو طراحی می کردی ......

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط sara.k ، atelieahjam
    خب ازاده بیشتر از این نمیشه ازش انتظار داشت

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط sara.k ، atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,850 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,185 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,324 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,272 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,147 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,496 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,682 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,533 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,547 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان