امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات ازمون تحلیل تشریحی برنامه ریزی شهری -آزاد93
شهری با جمعیت فک کنم 110000 نفر(مطمئن نیستم) برای افق 1405 با مشخصات زیر میخواهیم ایجاد کنیم
از شمال به دریا /از غرب به رودخانه و مرداب /از شرق به راه آهن و آزادراه و از جنوب به ارتفاعات و جنگل محدود شده.جهت باد غالب هم از غرب به شرقه.
مطلوب ایت موارد زیر:
ترسیم موقعیت شهر جدید و پیشنهاد کارکرد و چشم انداز اصلی شهر(ضروری است رویکرد منطقه ای در چشم انداز لحاظ گردد)
2.برنامه ریزی و پیشنهاد اندازه تقریبی و سطوح اصلی شهر
3.ترسیم ایده اصلی سازمان فضایی پیشنهادی شهر بر مبنای چشم انداز پیشنهادی شهر
4.ارزیابی سازمان فضایی و اولویت بندی چگونگی توسعه شهر در سازمان پیشنهادی ارائه شده
5.ترسیم پلان تراکمی و ارتفاعی ایده ی انتخابی

بیایید بگید چیکار کردید؟من تقریبا برگه سوال رو گذاشتم کنار بعد ازینکه سازمان فضایی موجود رو رسم کردم بعد همون مراحل فرایند کار رو نوشتمو یه سری پیشنهاد دادم واسه توسعه شهر و اینکه تو کدوم جهت باشه بهتره29

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، 22shadi ، alireza ، najme
سوال راحتیه!!! من البته شرکت نکرده بودم اما منم اگه بودم تو یه شیت وضع موجود و شناخت و سوات و چشم انداز مینوشتم و تو شیت بعدی هم راهبرد ها... با آلترناتیو و اینکه تراکم کجا کم کجا زیاد باشه و جهت توسعه رو می گفتم!

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    اره به نظر.اخه من هیچ پیش زمینه ای از شهرسازی نداشتم.یه هفته کلا خوندم با یه 4 ساعت کلاس تشریحی.واسه این خیلی خیلی هیچی نمیدونم.بعد یه سوال جهت توسعه ی شهر رو کدوموری به نظرتون باید باشه؟من گفتم به سمت شرق چون بشمال جنوب که مسدوده شرق هم رودخونه است و از طرفی چون باد غالب از شرق به غربه و فلان ممکنه باعث طغیان رودخانه بشه.همه چی رو بر اساس تصورات خودم نوشتم اطلاعات شهرسازیم خیلی کم بود.دلایلم قابل قبول هست؟
    (۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۱:۴۵ عصر)22shadi نوشته است: سوال راحتیه!!! من البته شرکت نکرده بودم اما منم اگه بودم تو یه شیت وضع موجود و شناخت و سوات و چشم انداز مینوشتم و تو شیت بعدی هم راهبرد ها... با آلترناتیو و اینکه تراکم کجا کم کجا زیاد باشه و جهت توسعه رو می گفتم!

پاسخ
    سلام
    تو متن سؤال جمعیت 100000نفر گفته شده بود،سؤال خیلی آسون بود من ابتدا سایت را آنالیز کردم بعد از طریق تکنیک سوات تحلیل و بعد هم طرح ؛در ضمن جهت توسعه آتی شهر هم به سمت شرق که آزاد راه در آن محل در وضع موجود قرار دارد پیشنهاد دادم چون مشخص بود که چشم انداز شهر را بایستی "تفریحی - گردشگری با رویکرد طبیعت محور " در نظر گرفت در نتیجه نمی توان آثار طبیعی موجود در سمت شمال ،جنوب و غرب را از بین برد و بایستی جهت توسعه به سمت غرب باشد ولیکن حرایم خاصی نسبت به ساخت و ساز های در اطراف مسیر آزاد راه و خط آهن تعبیه شود.
    آخرین ارسال های من :

آسمانی بیاندیشیم وزمینی عمل کنیم.
    پاسخ
     سپاس شده توسط sara.k
    [quote='sara.k' pid='67892' dateline='1401530336']
    شهری با جمعیت100000 نفر برای افق 1405 با مشخصات زیر میخواهیم ایجاد کنیم
    از شمال به دریا /از غرب به رودخانه و مرداب /از شرق به راه آهن و آزادراه و از جنوب به ارتفاعات و جنگل محدود شده.جهت باد غالب هم از غرب به شرقه.
    مطلوب ایت موارد زیر:
    ترسیم موقعیت شهر جدید و پیشنهاد کارکرد و چشم انداز اصلی شهر(ضروری است رویکرد منطقه ای در چشم انداز لحاظ گردد)
    2.برنامه ریزی و پیشنهاد اندازه تقریبی و سطوح اصلی شهر
    3.ترسیم ایده اصلی سازمان فضایی پیشنهادی شهر بر مبنای چشم انداز پیشنهادی شهر
    4.ارزیابی سازمان فضایی و اولویت بندی چگونگی توسعه شهر در سازمان پیشنهادی ارائه شده
    5.ترسیم پلان تراکمی و ارتفاعی ایده ی انتخابی
    نظرتون دباره جواب چیه؟

پاسخ
    راستی برای قبولی در دانشگاه آزاد تهران رتبه ات بایستی به چقدر برسه؟

پاسخ
    سلام دوستان این قسمت 5سوال که گفته ترسیم پلان تراکمی و ارتفاعی به صورت پهنه ای نشون میدیم؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    مرسی.منم بیشتر به بخش گردشگریش اشاره کردم خیلی شک داشتم ولی.بعد از جمعیتی که داده بود استفاده کردید؟
    (۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۳:۱۵ عصر)24time نوشته است: سلام
    تو متن سؤال جمعیت 100000نفر گفته شده بود،سؤال خیلی آسون بود من ابتدا سایت را آنالیز کردم بعد از طریق تکنیک سوات تحلیل و بعد هم طرح ؛در ضمن جهت توسعه آتی شهر هم به سمت شرق که آزاد راه در آن محل در وضع موجود قرار دارد پیشنهاد دادم چون مشخص بود که چشم انداز شهر را بایستی "تفریحی - گردشگری با رویکرد طبیعت محور " در نظر گرفت در نتیجه نمی توان آثار طبیعی موجود در سمت شمال ،جنوب و غرب را از بین برد و بایستی جهت توسعه به سمت غرب باشد ولیکن حرایم خاصی نسبت به ساخت و ساز های در اطراف مسیر آزاد راه و خط آهن تعبیه شود.

پاسخ
    بچه ها از جمعیت عددی که داده بود استفاده کردید؟بعد اینکه همون روند تحلیل و هدف و راهبرد و اینا رو همه انجام دادید؟نقاط قوت و ضعف و فلان؟

پاسخ
    (۱۳۹۳-۳-۱۰، ۱۰:۵۹ عصر)sara.k نوشته است: بچه ها از جمعیت عددی که داده بود استفاده کردید؟بعد اینکه همون روند تحلیل و هدف و راهبرد و اینا رو همه انجام دادید؟نقاط قوت و ضعف و فلان؟

من از جمعیتش استفاده چندانی نکردم فقط تو سطوح شهر گفتم که مثلا با توجه به جمعیت ایقد درصدش مسکونی باشه و ...

روندشم همون شناخت و تحلیل رو رفتم. بعد سواتشو فقط قوت و فرصت نوشتم چون ضعف و تهدید نداشت به نظرم29

بعدشم که چشم انداز و اهداف و راهبرد و سیاست و طرح و سازمان فضایی پیشنهادی
    آخرین ارسال های من :

دلهای پاک خطا نمی کنند سادگی می کنند و امروز سادگی

پاکترین خطای دنیاست

پاسخ
     سپاس شده توسط sara.k

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      سوالات ازمون تحلیلی تشریحی برنامه ریزی شهری-ارشد دانشگاه ازاد sara.k 2 2,131 ۱۳۹۳-۳-۸، ۱۱:۱۴ عصر
    آخرین ارسال: sara.k
      لینک داغ....سوالات کنکور آزاد 1392-مرحله دوم برنامه ریزی شهری alireza 4 1,574 ۱۳۹۳-۳-۸، ۰۴:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال اسکیس ارشد آزاد طراحی شهری 1392 godonly. 0 968 ۱۳۹۳-۳-۷، ۰۹:۱۷ عصر
    آخرین ارسال: godonly.
      جایزه بزرگ برای ارسال سوالات تئوری دانشگاه آزاد 1391 برنامه ریزی شهری alireza 1 1,225 ۱۳۹۳-۳-۶، ۰۶:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      آزمون اسکیس ارشد طراحی شهری/سال 90 Brightness 0 2,393 ۱۳۹۲-۴-۲۵، ۰۹:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: Brightness
      آزمون اسکیس ارشد طراحی شهری/سال ۸۷ Brightness 0 1,279 ۱۳۹۲-۴-۲۵، ۰۹:۲۱ صبح
      آزمون اسکیس ارشد طراحی شهری/ سال 86 Brightness 0 1,354 ۱۳۹۲-۴-۲۵، ۰۹:۱۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان