امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نرم افزارهای کاربردی در بازار کار شهرسازی
سلام دوستان

لطفا کسانی که الان مشغول به کار در زمینه طراحی شهری هستند راهنمایی کنن که به ترتیب کدوم نرم افزارهای تخصصی برای یک طراح شهر نیاز هست؟؟

GIS - SKETCH UP - Photoshop - 3D MAX - RHINO - REVIT

خیلی ممنون
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Saeedm
سلام
خیلی سخته که ترتیبی بر اساس اولویت و اهمیت برای نرم افزار های طراحی قرار داد. بیشتر بستگی به اون طرحی داره که طراح شهری در انجامش نقشی رو به عهده داره. مثلا اینجا 4 تا نرم افزار مدلینگ سه بعدی نوشته شده شده که خیلی از دوستان طراح فقط یکی از اونهارو بلدن و خیلی هم موفق هستن. حتی هستن کسانی که با سکچ آپ کارهای خیلی قوی ارائه می دن حتی در حد 3dmax.
در مورد فتوشاپ فرقی نمی کنه که معمار باشی طراح شهر یا شهرساز حتما باید با این نرم افزار آشنایی داشته باشی حتی اگه در سطح مبتدی باشی.
اما در مورد نرم افزارهای GIS ، با وجود اینکه از مهمترین نرم افزار های شهرسازی و طراحی شهری میشه گفت ArcGIS , cityengine, map 3d , ... هستن و امکانات فوق العاده ای دارن اما تو شهرسازی ایران خیلی خیلی کم ازشون استفاده میشه. پس نظر دادن در مورد اهمیت آنها نمی تونه زیاد معنی دار باشه

در مجموع همه ی اینها مهم هستن اما در مورد رویت، رینو، مکس و سکچ آپ تمرکز طراح شهری فقط رو یکی از اینها باشه و سعی کنه متخصص یکیشون باشه خیلی بهتره چون معمولاً احتمالش کمه یه نفر همه ی این نرم افزار هارو بتونه یاد بگیره.

موفق باشید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، godonly. ، Saeedm ، foroogh.r
(۱۳۹۳-۴-۲، ۱۱:۰۷ صبح)pishrurbanist نوشته است: سلام
خیلی سخته که ترتیبی بر اساس اولویت و اهمیت برای نرم افزار های طراحی قرار داد. بیشتر بستگی به اون طرحی داره که طراح شهری در انجامش نقشی رو به عهده داره. مثلا اینجا 4 تا نرم افزار مدلینگ سه بعدی نوشته شده شده که خیلی از دوستان طراح فقط یکی از اونهارو بلدن و خیلی هم موفق هستن. حتی هستن کسانی که با سکچ آپ کارهای خیلی قوی ارائه می دن حتی در حد 3dmax.
در مورد فتوشاپ فرقی نمی کنه که معمار باشی طراح شهر یا شهرساز حتما باید با این نرم افزار آشنایی داشته باشی حتی اگه در سطح مبتدی باشی.
اما در مورد نرم افزارهای GIS ، با وجود اینکه از مهمترین نرم افزار های شهرسازی و طراحی شهری میشه گفت ArcGIS , cityengine, map 3d , ... هستن و امکانات فوق العاده ای دارن اما تو شهرسازی ایران خیلی خیلی کم ازشون استفاده میشه. پس نظر دادن در مورد اهمیت آنها نمی تونه زیاد معنی دار باشه

در مجموع همه ی اینها مهم هستن اما در مورد رویت، رینو، مکس و سکچ آپ تمرکز طراح شهری فقط رو یکی از اینها باشه و سعی کنه متخصص یکیشون باشه خیلی بهتره چون معمولاً احتمالش کمه یه نفر همه ی این نرم افزار هارو بتونه یاد بگیره.

موفق باشید
خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون
من الان GIS و فتوشاپ تقریبا بلدم در واقع می خواستم بدونم که از اون نرم افزارهای سه بعدی کدوم رو شروع کنم که در بازار کار کاربرد بیشتری خواهد داشت؟

پاسخ
 سپاس شده توسط pishrurbanist
خواهش می کنم
به نظرم برای طراحی های سه بعدی که پیچیده گی زیادی ندارند سکچ آپ می تونه نیاز کاربر رو تامین کنه البته در صورتی که از یه موتور رندرگیری قوی استفاده بشه اما تا جایی که من می دونم تو بازار کار تاکید بیشتر رو نرم افزار هایی مثل مکس و رویت هست تا سکچ آپ. اما متاسفانه مدلینگ مکس و رویت بیشتر برای کارهای معماری مناسب هست تا شهرسازی (به خاطر حجم بالا). البته این موضوع تا حدودی هم به مشخصات فنی سیستم مثل گرافیک RAM opengl cpu و ... بستگی داره. در مورد رینو نظری ندارم چون هنوز تو ایران نسبت به سایر نرم افزار ها کاربرهای زیادی بین معمارها و شهرسازها نداره و حقیقتاً من خودم هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم و از دوستان و همکاران نیز کسی رو نمی شناسم که با اون طراحی کنه. در کل فکر می کنم بازار کار تری دی مکس و رویت بهتر باشه.

پاسخ
 سپاس شده توسط Saeedm ، godonly.
(۱۳۹۳-۴-۲، ۰۳:۰۱ عصر)pishrurbanist نوشته است: خواهش می کنم
به نظرم برای طراحی های سه بعدی که پیچیده گی زیادی ندارند سکچ آپ می تونه نیاز کاربر رو تامین کنه البته در صورتی که از یه موتور رندرگیری قوی استفاده بشه اما تا جایی که من می دونم تو بازار کار تاکید بیشتر رو نرم افزار هایی مثل مکس و رویت هست تا سکچ آپ. اما متاسفانه مدلینگ مکس و رویت بیشتر برای کارهای معماری مناسب هست تا شهرسازی (به خاطر حجم بالا). البته این موضوع تا حدودی هم به مشخصات فنی سیستم مثل گرافیک RAM opengl cpu و ... بستگی داره. در مورد رینو نظری ندارم چون هنوز تو ایران نسبت به سایر نرم افزار ها کاربرهای زیادی بین معمارها و شهرسازها نداره و حقیقتاً من خودم هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم و از دوستان و همکاران نیز کسی رو نمی شناسم که با اون طراحی کنه. در کل فکر می کنم بازار کار تری دی مکس و رویت بهتر باشه.
بسیار بسیار ممنونم
موفق باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط pishrurbanist
الان اگه بری سر کار حتما باید کد و فتوشاپ و یه نرم افزار 3 بعدی رو بلد باشی همون اسکچاپ کار مارو راه میندازه..space syntax رو هم بت پیشنهاد میکنم بعضیها خیلی استقبال میکنن

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط pishrurbanist ، godonly.
(۱۳۹۳-۴-۲، ۰۹:۱۱ عصر)foroogh.r نوشته است: الان اگه بری سر کار حتما باید کد و فتوشاپ و یه نرم افزار 3 بعدی رو بلد باشی همون اسکچاپ کار مارو راه میندازه..space syntax رو هم بت پیشنهاد میکنم بعضیها خیلی استقبال میکنن

بسیار ممنون

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 16,970 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,846 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,500 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,404 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  ((4))حالا درصد واقعی را بنویس!اول کلید را دانلود کن و در آخر رتبه ات را می سنجیم! alireza 471 44,674 ۱۳۹۶-۲-۲۱، ۱۰:۱۵ عصر
آخرین ارسال: nassi
  راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 744 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر
  اصطلاحات کتاب تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران ( حسین سلطانزاده ؛ اسامی قدیم شهرها ) alireza 0 1,012 ۱۳۹۵-۸-۱۵، ۱۲:۴۳ صبح
  شهرنشینی در امریکا (چند نکته ی ساده از کتاب تاریخ شکل شهر) alireza 0 992 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۳ صبح
  چکیده ای از شهرسازی در دوران صفویه alireza 0 799 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۲ صبح
  سبک های شهرسازی ایران alireza 0 749 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان