امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت ماکت سردر قدیمی با گِل
ابزار لازم جهت ساخت :

1
.تراز : برای این مورد استفاده میشه که هر سطحی رو که خواستید بسازید(سطوح عمودی ) کمترین خطارو نسبت به (سطوح افقی) تون داشته باشه.

2
.یه جور کارتک که در نقاشی با رنگ روغن هم کاربرد داره که من برای ترکیب کردن وشل کردن گل با آب ازش استفاده کردم.

3
. این هم یه جور کارتک که ماله هم بهش میگن این وسیله هم تو نقاشی کاربرد داره که من برای کشیدن کاهگل رو سطح دیوار ماکت ازش استفاده کردم.

4
.پنس : بدلیل ریز بودن آجرها چون ابعادش 1سانت*0.5 میل *0.3 میل بود برای چیدن ورویه هم گذاشتن آجر ها ازش استفاده کردم.

5
.سمباده پوساب : در آخر کار روی آجر ها کشیدم تا تمیز ، یه رنگ ، یه سطح و صاف بشه.

6
.ورق آلومینیوم یا آتل شکسته بندی انگشت : این ورق رو برای درست کردن قالب آجرها ازش استفاده کردم.

7
.فرچه ریز ومتوسط : وقتی درپایان کار سمباده پوساب رو زدم پودر گل لایه بندهای آجر پر شده بود با این فرچه ها داخل بند ها رو تمیز کردم.

8
. چسب : بدلیل ریز بودن آجرها و اتصال اونا به هم نمی شد از ملات استفاده کنم چون مقیاس کارم رو بهم میریخت وباید ضخامت کمتری رو برای ملات انتخاب میکردم این ضخامت کم باعث میشد که ملات زود خشک بشه واتصال درست انجام نشه ،از این از چسب برای اتصال استفاده کردم.

نکته :

از سرنگ با سوزنش هم برای تزریق چسب استفاده کردم چون باعث میشه کارتمیز و بدون ایراد بشه و شما میتونید از سرنگ برای ماکت هایی که متریال اونها با مقوا ماکت و فابریانو400 گرم باشه هم استفاده کنید.

9.
من از این گِل 1 کیلو گرم اتریشی برای ساخت آجرها استفاده کردم که بسیارعالی و برای مجسمه سازی و رشته هایی که با این جور مصالح سرو کار دارن مثل دانشجویان رشته مرمت کاربرد زیادی داره.

10
.آجره رو که می بینید با قالبهایی که از آتل ساختم درست کردم.

توجه :

برای اینکه آجرها یه اندازه و با یه ضخامت باشه (متاسفانه از این قسمت یادم رفت عکس بگیرم با تری دی توضیح میدم) دو تکه مقوا با ضخامتی که دوست دارید درست کنید و گل رو وسط این دو تکه بزارید وبا وردنه که میدونید چیه و من توضیح نمی دم که جای اون هم میتونید از لیوان شیشه ای هم استفاده کنید.

گل رو که تخت کردید وفالب رو که در گل فرو بردید تا آخر تمام آجر هاتون یه اندازه در میاد اون هم بخاطر اون دو تکه مقواست و مقوا ها نمی زاره گل بیشتر تخت بشه.گل نباید زیاد شل باشه چون از قالب بیرون نمی آد.

11
.از کاه هم در ترکیب گل بدنه استفاده کردم فقط یادتون باشه که کاه های درشت رو از ریز ها جدا کنید واز ریزها استفاده کنید تا به مقیاس کارتون بخوره.

12
.بعد از هر مرحله استراحت گل رو داخل یه ظرف بزارید و درش رو خوب ببندید تا هوا نکشه و خشک نشه البته اگه خشک شد با یکم آب درست میشه .

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   ماکت سردر قدیمی با گل.pdf (اندازه: 1.8 MB / تعداد دفعات دریافت: 105)
آخرین ارسال های من :

If you don't like where you are,change it! you're not a tree
Jim Rohon
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش راندو سایت پلان m.marziye 8 3,736 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۰۷:۴۱ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  آموزش راندو میخوای بیا این مطلب را بخون alireza 3 3,541 ۱۳۹۳-۱۰-۲۰، ۰۸:۱۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود پاورپوینت ماکت در معماری atelieahjam 0 1,557 ۱۳۹۳-۷-۲، ۰۴:۵۹ عصر
  پدید آمدن تصویر یک گل با تکنیک شره رنگ atelieahjam 0 844 ۱۳۹۳-۶-۱۸، ۰۵:۵۱ عصر
  طراحی جلد آلبوم برای درس ساخت و ارائه atelieahjam 0 6,144 ۱۳۹۳-۶-۱۸، ۰۴:۰۴ عصر
  آموزش ترسیم پرسپکتیو دو نقطه ای m.marziye 0 2,790 ۱۳۹۳-۵-۱۲، ۱۱:۴۱ صبح
آخرین ارسال: m.marziye
  آموزش ترسیم پرسپکتیو یک نقطه ای m.marziye 0 2,206 ۱۳۹۳-۵-۱۲، ۱۱:۳۸ صبح
  آموزش سایه زدن در پرسپکتیو m.marziye 0 1,795 ۱۳۹۳-۵-۱۲، ۱۱:۳۴ صبح
  آموزش نحوه کشدن درخت و گیاهان m.marziye 16 3,657 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۲:۳۷ صبح
  ساخت ماکت های هنری با خلال دندان m.marziye 0 1,075 ۱۳۹۳-۴-۲۰، ۰۲:۱۴ صبح

پرش به انجمن: