امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه های عمران و معماری یک سوال تخصصی داشتم
من در یک ساختمان بتنی قصد داشتم بالکنی اجرا کنم که این بالکن از ترز کف پنجره یعنی یک متر بالاتر از سقف اجرا شود برای این کار اومدم از سقف یک دیوار برشی به به صورت دو شبکه میلگرد به ارتفاع یک متر یعنی تا اول پنجره اجرا کردم و سپس برای اجرای بالکن میلگرد ها را به بیرون خم کردم و بالکن را با شبکه شطرنجی اجرا کردم به نظر شما بالکن من تجمل بارگذاری را ذر این حالت دارد یا خیر
آخرین ارسال های من :

مظلوم واقع شدم همین
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
با عرض سلام

بحث سازه ایست و نظر کارشناسان عمران مقدم تر از نظر معماران در این باره خواهد بود ، محاسبات بارهای مرده و زنده روی بالکن ، ضخامت دال بتنی اجرا شده و شماره میله گردهای بکار رفته همه و همه باید در نظر گرفته شوند و بهترین نظر در این خصوص نظر کارشناسی در محل با توجه به بررسی شرایط خواهد بود .

اما از لحاظ چفت و بست و یکپارچگی سازه ی اجرا شده به نظرم اگر دیوار برشی که تا کف پنجره اجرا شده از دو سمتی که به ستون ها امتداد دارند به ستون ها متصل می شدند و تنها اتصال آن به سقف نباشد ، در این حالت دیوار برشی از سه طرف به سازه پیوند خورده و با آن بافته می شود و حالا که بالکن را اجرا کنیم انگار داریم از همان محل سقف آن را اجرا می کنیم.

این عرایض فقط یک نظر شخصی است و پایه و اساس علمی سازه ای ندارد ، بنابراین با متخصصین سازه ای بهتر است که مشورت نمائید.
با تشکر و موفق باشید

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
(۱۳۹۳-۵-۸، ۱۲:۳۶ صبح)'s1s2s3' نوشته است: من در یک ساختمان بتنی قصد داشتم بالکنی اجرا کنم که این بالکن از ترز کف پنجره یعنی یک متر بالاتر از سقف اجرا شود برای این کار اومدم از سقف یک دیوار برشی به به صورت دو شبکه میلگرد به ارتفاع یک متر یعنی تا اول پنجره اجرا کردم و سپس برای اجرای بالکن میلگرد ها را به بیرون خم کردم و بالکن را با شبکه شطرنجی اجرا کردم به نظر شما بالکن من تجمل بارگذاری را ذر این حالت دارد یا خیر

سلام باید محاسبه شود و شماره میلگرد و تعداد را نیز درج کنید.
از نظر تجربی برای بار سنگین و طول زیاد بدلیل لنگر جوابگو نخواهد بود و همچنین با توجه به باری که محاسبه نشده است ممکن است برای دیوار برشی نیز مشکل ساز شود و چون مسئولیت شما بعد از 18 ماه دائمی خواهد بود اجرای آن بدون محاسبه و همچنین تایید مراجع قانونی عقلا درست نیست.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، atelieahjam
البته بگذارید توضیح کاملتری بدم و یک خورده اصلاحش کنم
مشخصات : بالکن من بین دو ستون قرار گرفته است و دیوار برشی بین دو ستون اجرا شده است ولی از ستون ریشه ای به ان وصل نشده است فقط بتن به ستون چسبیده است من کاملتر توضیح می دم که دوستان متوجه بشن

دهنه من 5 متر است من هنگام اجرای سقف 50 میلگرد 14 به صورت دو شبکه به فاصله 20 سانتی را داخل پوتر بتنی سقف ریشه گذاری کردم سپس بتن ریزی سقف را انجام دادم در مرحله بعد بعد از چند روز نوبت به دیوار برشی رسید من این دیوار برشی را به ارتفاع 40 سانتی متر و به ضخامت 25 سانتی متر اجرا کردم سپس بعد از چند روز میلگردها را به بیرون خم کرده البته بالکن من فقط 30 سانتی متربه بیرون است و میلگردها را به بیرون خم کردم و سپس دو شبکه شطرنجی مانند دال را با میلگرد 16 انجام دادم و ان را بتن ریزی کردم اضافه می کنم باری که از اجر کاری قراره سر بتن بیاد تقریبا 700 کیلو گرم است ایا با این توضیحات بنده می توانید باز کمک کنید

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
(۱۳۹۳-۵-۸، ۰۲:۲۷ عصر)'s1s2s3' نوشته است: البته بگذارید توضیح کاملتری بدم و یک خورده اصلاحش کنم
مشخصات : بالکن من بین دو ستون قرار گرفته است و دیوار برشی بین دو ستون اجرا شده است ولی از ستون ریشه ای به ان وصل نشده است فقط بتن به ستون چسبیده است من کاملتر توضیح می دم که دوستان متوجه بشن

دهنه من 5 متر است من هنگام اجرای سقف 50 میلگرد 14 به صورت دو شبکه به فاصله 20 سانتی را داخل پوتر بتنی سقف ریشه گذاری کردم سپس بتن ریزی سقف را انجام دادم در مرحله بعد بعد از چند روز نوبت به دیوار برشی رسید من این دیوار برشی را به ارتفاع 40 سانتی متر و به ضخامت 25 سانتی متر اجرا کردم سپس بعد از چند روز میلگردها را به بیرون خم کرده البته بالکن من فقط 30 سانتی متربه بیرون است و میلگردها را به بیرون خم کردم و سپس دو شبکه شطرنجی مانند دال را با میلگرد 16 انجام دادم و ان را بتن ریزی کردم اضافه می کنم باری که از اجر کاری قراره سر بتن بیاد تقریبا 700 کیلو گرم است ایا با این توضیحات بنده می توانید باز کمک کنید

اگر می فرمائید عرض بالکن فقط 30 سانتی متر به بیرون است و روی آن آجرچینی 700 کیلویی می کنید ، در واقع قصد اجرای بالکن ندارید ، این کنسولی است که از ارتفاع کف پنجره شروع شده و تا زیر سقف امتداد پیدا می کند ، با تصویرسازی ذهنی که تا اینجا دارم به نظرم کنسول تحمل بار 700 کیلو با توزیع نیرو در طول دهانه 5 متری را خواهد داشت. اما از اینکه دیوار برشی فقط توسط بتن با ستون ها متصل شدند و اتصال سازه ای ندارند ، حتما با متخصصین امر مشورت داشته باشید و آنها راهنمایی دقیق را در محل اجرای پروژه طبق شرایط و کیفیت اجرایی برای شما شرح خواهند داد.
همچنین درباره اینکه آیا این کنسول فقط در یک طبقه اجرا شده و در طبقات زیرین یا روئین مشابه این کنسول را داریم و یا خیر ، و نحوه اتصالات سازه ای آنها  با یکدیگر همه و همه را باید در محل اجرای پروژه بررسی کرد و فقط نظر متخصصین و کارشناس در این زمینه را باید پذیرفت و نباید نظر استادکاران اجرایی و با تجربه را ملاک و معیار قرار داد ، چون نظرات استادکاران فقط از روی تجربه و ضمنی و فرضی است و پایه و اساس علمی و محاسباتی ندارد.

موفق باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۶ از اول دی/ برگزاری یک آزمون Sahab 0 509 ۱۳۹۵-۹-۲۶، ۰۱:۴۹ صبح
آخرین ارسال: Sahab
  سوپر گروه 5000 نفری فایلهای مهندسی شهرسازی و معماری در تلگرام alireza 0 14,828 ۱۳۹۵-۱-۳، ۰۵:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
Photo کنفرانس ملی معماری اسلامی،میراث شهری وتوسعه پایدار hooman1987 0 955 ۱۳۹۴-۶-۱۶، ۰۳:۲۸ صبح
آخرین ارسال: hooman1987
Photo [خبر شهرسازی] نخستین جشنواره وبلاگ های شهرسازی - 1394 hamid_shahrsaz 0 1,229 ۱۳۹۴-۵-۱، ۰۹:۳۶ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  [خبر شهرسازی] معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور: دستورالعمل مکان یابی احداث اتاق کودک و ما khansa 0 1,160 ۱۳۹۴-۲-۱۹، ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: khansa
  [خبر شهرسازی] بناهای تاریخی و قدیمی به خانه‌های اجتماعی تبدیل می‌شوند khansa 0 1,137 ۱۳۹۴-۲-۱۹، ۰۸:۰۱ صبح
  [خبر شهرسازی] نبود ایمنی 18 میلیون ساکن بافت های فرسوده را تهدید می کند khansa 0 813 ۱۳۹۴-۲-۱۹، ۰۷:۵۹ صبح
  5نقشه های اتوکد اجرایی behrad mazhari 0 1,212 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۰۱:۳۴ عصر
آخرین ارسال: behrad mazhari
  5نقشه های اتوکد اجرایی behrad mazhari 0 858 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۰۱:۲۶ عصر
آخرین ارسال: behrad mazhari
  ضوابط ساخت‌وساز بافت‌های فرسوده شهری تغییر کرد raoof 0 1,491 ۱۳۹۳-۸-۸، ۱۰:۱۹ عصر
آخرین ارسال: raoof

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان