امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه دوم کارگروه مرحله اول برنامه ریزی شهری 94-امروز ساعت 11
در پاسخ به همه دوستانی که گفتند برنامه روزانه نیاز دارند، باید بگم که حق با شماست یه برنامه مرتب روزانه باعث بهبود عملکرد میشه، ما درکتون می کنیم ولی شما حساب کنید ما باید برای تقریبا 6 ماه برنامه روزانه بدیم، حالا اگه بهمن ماه رو هم برای مرور بذاریم بیشتر از 5 ماه میشه، هر ماهم 30 روز...... فکر کنید دادن یه برنامه روزانه برای دانشجویان، فارغ التحصیلان، متاهلان و........ با شرایط بسیار متفاوت، مشکله، حالا مشکلیش به کنار وقت گیر هست و تدوینش ممکنه شما رو از برنامتون عقب بندازه، در ضمن همه منابع در دسترس همه نیستند که بشه از روشون برنامه داد، مثلا من خودم شخصا خیلی از کتابا رو نتونستم گیر بیارم با این که چندین بار به انتشاراتی های مهم کشور هم سر زدم و مجبور شدم خلاصه هاشونو بخونم.......ولی با این همه تفاسیر شما برای این که یه برنامه روزانه داشته باشید و بتونید باهاش پیش برید باید خودتون دست به کار شید ... کار سختیم نیست........ هرکدوم از شما عزیزان باید تمام کتاب ها و منابع و جزوه هایی رو که در دسترس دارید، حالا فرقی نمیکنه خریدید از دوستتون گرفتید از کتابخونه به امانت گرفتید، میارید و با یه ماشین حساب تعداد صفخاتشون رو همه باهم جمع می کنید، می تونید فقط صفحات فصل های مهمی رو که باید بخونید حساب کنید، این دیگه بستگی به وقت واراده شما داره که چقدر از منابع رو می تونید تا قبل از مرور پایانی قبل از کنکور مطالعه کنید،کتاب ها و منابعی هم که قراره در آینده نزدیک تهیه کنید در نظر بگیرید میشه تعداد صفحاتش رو پیش بینی کرد یا از تو اینترنت پیدا کرد کار سختی نیست......... فرض کنید تمام صفحات شده 5000 صفحه ، اونوقت این تعداد صفحه رو  بر تعداد روزها ( مثلا از فردا تا آخر دی ماه) تقسیم می کنید، اونوقت معلوم میشه که روزانه باید چند صفحه بخونید تا وقت کم نیارید... حالا این تعداد صفحه هام که بدست میاد یه حالت میانگین داره، چون ممکنه خوندن یه صفحه امار و حل کردن مسئله ها و حفظ کردن فرمولها به اندازه 4 صفحه تاریخ طول بکشه، ولی مشکلی نیست..... قبلا هم گفته شده آمار و زبان بهتره که روزانه و به طور مستمر و آرام آرام خونده بشه، اما مرور مداوم فراموش نشه، همون طور که مرور مداوم سایر دروس هم ضروریه.....  

یه مثال[/b] .... امروز مطالعه نصف گرامر 504 ........ تاریخ مادها و هخامنشیان از کتاب از شار تا شهر.......... 10 صفحه از فصل اول کتاب آمارطورانی....... 10 صفحه از جزوه های خلاصه موسسات  فردا ...... مطالعه باقی مانده گرامر504........ تاریخ سلوکیان و پارت ها...... 10 صفحه از فصل اول کتاب آمارطورانی....... 10 صفحه از جزوه های خلاصه موسسات  و به همین ترتیب..... بعد هر کتابی که تموم شد کتاب بعدی رو جایگزین کنید........... این فقط یه مثال بود و  شما می تونید روزانه به جای یه کتاب (به جز آمار و زبان و جزوه موسسات) دو یا حتی اگه توانایییشو داشتید و وقتشو سه کتاب بخونید....... بخاطر اینه که نمیشه یه برنامه کلی واسه همه داد...... 

یه مطلب هم فراموش نشه که میتونید با دروس مورد علاقتون شروع کنید و البته دروسی که فکر میکنید دیرتر از ذهنتون پاک میشن مثلا یکی از دوستای من میگفت تاریخ رو خیلی زود شروع کرده و ای کاش این کارو نمی کرده ممکنه یکی دیگه بگه که نه به تاریخ علاقه داره و دوست داره با اون شروع کنه و چون یه اطلاعاتی از قبل تو ذهنش هست دیرتر از یاد می بره.... بستگی به شرایط شما داره...
یه نکته دیگه.... دوستان اگه با برنامه ریزی پیش برید وقت کم نمیارید پس  سعی کنید مصداق مصراع دوم بیتی باشید که میگه رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود   رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود .... این که یه دفعه ای شروع کنید تاریخ رو تو یه هفته جمع بندی کنید بعد دو سه روز بگذره و وقت مرورم نداشته باشید بعدش احساس کنید فقط 30 درصدش یادتون مونده........... آهسته و پیوسته........البته زیادم آهسته برید خیلی دیر به خط پایان می رسید[img]/images/smilies/sheklak/4.gif[/img]........ موفق باشید........

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط E.Y.I ، alireza ، Brightness ، 327 ، نجران
هدف دیگه ای که من از برنامه ریزی توسط مشاوران داشتم این بود که اخر هفته ها با بچه هایی که طبق برنامه برنامه پیش رفتن اینجا جمع بشیم و در رابطه با سوالات و مشکلاتی که تو هفته ای که پشت سر گذاشتیم صحبت و بحث کنیم.بهرحال ممنون از راهنماییتون مهندس تیلور
ولی بازم اگه یه برنامه با شرایط معمول و انعطاف پذیر در نظر میگرفتین بهتر بود [img]images/smilies/sheklak2/ws17.gif[/img]
به نظر من همین که حداقل 4 یا 5 نفر طبق یه برنامه پیش برن یه جو دوستانه و رقابتی پیش میاد که باعث میشه بچه ها از هدف و انگیزشون دلسرد نشن [img]/images/smilies/sheklak/26.gif[/img]

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط تیلور
    [img]/images/smilies/sheklak/63.gif[/img]

پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۲۶، ۰۹:۱۷ صبح)'نجران' نوشته است: هدف دیگه ای که من از برنامه ریزی توسط مشاوران داشتم این بود که اخر هفته ها با بچه هایی که طبق برنامه برنامه پیش رفتن اینجا جمع بشیم و در رابطه با سوالات و مشکلاتی که تو هفته ای که پشت سر گذاشتیم صحبت و بحث کنیم.بهرحال ممنون از راهنماییتون مهندس تیلور
    ولی بازم اگه یه برنامه با شرایط معمول و انعطاف پذیر در نظر میگرفتین بهتر بود [img]images/smilies/sheklak2/ws17.gif[/img]
    به نظر من همین که حداقل 4 یا 5 نفر طبق یه برنامه پیش برن یه جو دوستانه و رقابتی پیش میاد که باعث میشه بچه ها از هدف و انگیزشون دلسرد نشن [img]/images/smilies/sheklak/26.gif[/img]

اینکه شما میگید جو رقابتی و دوستانه بین بچه ها بوجود بیاد و انگیزه ی خوندن هم بیشتر بشه،حرف کاملا درستی هست. الان از برنامه ی ارائه شده توسط مهندس 327، چندی از دوستان دارن پیروی میکنند . اینکه بیاید و توی تاپیک ها فعال باشید و در مورد روند مطالعه تون صحبت کنید، همت شما و همکاری داوطلبان رو میطلبه . الان از 21 نفری که برای کارگروه ثبت نام کرده، شاید تنها 4 نفرشون مثل شما در تاپیک ها ارسالی داشته باشه. امیدواریم دوستان دیگر هم بیان در مورد سوالات و مشکلات درسی شون در تاپیک ها صحبت کنند و بتونید با هم ارتباط برقرار کنید.

آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    پاسخ
     سپاس شده توسط تیلور ، leila ، نجران
    (۱۳۹۳-۵-۲۶، ۰۹:۱۷ صبح)'نجران' نوشته است: هدف دیگه ای که من از برنامه ریزی توسط مشاوران داشتم این بود که اخر هفته ها با بچه هایی که طبق برنامه برنامه پیش رفتن اینجا جمع بشیم و در رابطه با سوالات و مشکلاتی که تو هفته ای که پشت سر گذاشتیم صحبت و بحث کنیم.بهرحال ممنون از راهنماییتون مهندس تیلور

خواهش می کنم دوست عزیز......... شما با هر برنامه ای پیش برید می تونید آخر هفته ها بیاید و سوالاتتون رو مطرح کنید ... ما قبلا هم گفتیم روزی 10 تا سوالم بپرسید ما سعی می کنیم جواب بدیم... پس از این بابت نگران نباشید... دوستان منابع در دسترسشونو بذازند تا ما بهشون برنامه بدیم...... موفق باشید

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، نجران
    من منابع برنامه ریزی شهری رو میخوام...
    لطفاً لیستشو به من بدید...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۲۷، ۱۱:۱۶ عصر)'iman777' نوشته است: من منابع برنامه ریزی شهری رو میخوام...

برنامه 24 هفته را دانلود کردید و دیدید؟

آخرین ارسال های من :

پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۲۷، ۱۱:۳۵ عصر)'AliReza' نوشته است:
    (۱۳۹۳-۵-۲۷، ۱۱:۱۶ عصر)'iman777' نوشته است: من منابع برنامه ریزی شهری رو میخوام...

برنامه 24 هفته را دانلود کردید و دیدید؟

بله اما به نظرم کامل نیست...
    چون مثلاً نوشته خواندن کتاب هایی مثل تاریخ شکل شهر و... . و در آن پر است از این سه نقطه ها.
    گفتم که این برنامه بیشتر حالت تبلیغی داره...

پاسخ

سلام . منابع خدمت شما :   http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...8%A8%D8%B9

و این هم لینک دیگر معرفی منابع: http://iransketch.ir/shahrsazi/showthrea...24#pid2024

پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۲۸، ۰۸:۵۳ صبح)'Brightness' نوشته است:

سلام . منابع خدمت شما :   http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...8%A8%D8%B9

و این هم لینک دیگر معرفی منابع: http://iransketch.ir/shahrsazi/showthrea...24#pid2024

سپاس فراوان...

پاسخ
     سپاس شده توسط ela.m

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,353 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,431 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: dhiver1
      سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,000 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
      سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,591 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
      دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,852 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: gholamirayan
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,507 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,409 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      ((4))حالا درصد واقعی را بنویس!اول کلید را دانلود کن و در آخر رتبه ات را می سنجیم! alireza 471 44,738 ۱۳۹۶-۲-۲۱، ۱۰:۱۵ عصر
    آخرین ارسال: nassi
      دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,121 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان