امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسپیس سینتکس (Space Syntax)؛ تئوری؟ یا نرم افزار؟
سلام دوستان
وقت بخیر
کسی میدونه اسپیس سینتکس (Space Syntax)، فقط یه مدل و تکنیک هست؟ یا نرم افزار؟

"براساس خونده های جزئی خودم: یک نظریه هست، که یه سری نرم افزارهارو براش در نظر گرفتن.
و خودش به تنهایی یک نرم افزار نیست."
و سوال من:
1- میخوام بدونم، درست برداشت کردم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
2- اگه نرم افزارهای متعددی داره، چه نرم افزارهایی هستن؟
3- حدودا برای چه سطحی انجام میشه (یعنی: در سطح محله، منطقه، شهر)؟ آیا یه خیابون رو جواب میده؟
4- اگه کسی مطلب بیشتری میدونه یا نسبتا تسلط داره، توضیحی یا منبعی بیاره. ممنون میشم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، mtr6510
یه نرم افزاره بنام اسپیس سینتیکس.بله یک خیابون رو هم جواب میده.. من واسه شدت تراکم دیدم که باهاش کار شده.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط 9123533029 ، Brightness ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۵-۲۴، ۰۲:۰۰ عصر)'URBAN 98' نوشته است: یه نرم افزاره بنام اسپیس سینتیکس.بله یک خیابون رو هم جواب میده.. من واسه شدت تراکم دیدم که باهاش کار شده.

تشکر دوست عزیز.
«اما تو پاوری مبنی بر "نگاهی به تئوری اسپیس سینتک (
.ppt   نگاهی به تئوری اسپیس سینتکس و بررسی نقش آن در فرایند طراحی شهری.ppt (اندازه: 1.32 MB / تعداد دفعات دریافت: 758) )، صفحه 4، نوشته شده: "نرم افزار های کامپوتری خاص خود دارد (برای پیش بینی)" و کلا خوده اسپیس سینتکس رو یه تئوری معرفی کرده.
ولی استادم میگه این یه نرم افزار هست»
استاد خودم که خیلی قطعی حرف میزنه. و قرار شده خودم دنبالش بگردم و برای پایان نامم بکار بگیرم.
شما منبع محکمی داری، برای اینکه «اسپیس سینتکس» یه "نرم افزاره"؟ میشه لطفا منبعتون رو معرفی کنید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
با سلام

لطفا به این نشانی مراجعه نمائید و مقاله را دریافت نمائید :

بررسی قابلیت پیاده محوری و حمل و نقل انسان محور در منطقه تاریخی شهر تهران(با بهره گیری از روشSpace Syntax و GIS)

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط 9123533029 ، Brightness
(۱۳۹۳-۵-۲۴، ۱۲:۱۰ عصر)9123533029 نوشته است: سلام دوستان
وقت بخیر
کسی میدونه اسپیس سینتکس (Space Syntax)، فقط یه مدل و تکنیک هست؟ یا نرم افزار؟

"براساس خونده های جزئی خودم: یک نظریه هست، که یه سری نرم افزارهارو براش در نظر گرفتن.
و خودش به تنهایی یک نرم افزار نیست."
و سوال من:
1- میخوام بدونم، درست برداشت کردم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
2- اگه نرم افزارهای متعددی داره، چه نرم افزارهایی هستن؟
3- حدودا برای چه سطحی انجام میشه (یعنی: در سطح محله، منطقه، شهر)؟ آیا یه خیابون رو جواب میده؟
4- اگه کسی مطلب بیشتری میدونه یا نسبتا تسلط داره، توضیحی یا منبعی بیاره. ممنون میشم.

اسپیس سینتکس یک تکنیک آنالیز شهری هست. و نرم افزار مرتبط با اون نرم افزار آنالیزی دپس مپ هست.
#space_syntax #depthmap

در سطح یک شهر معمولا به کار برده میشه . برای آنالیز یک شبکه شهری استفاده میشه و اگر وضعیت یک خیابان هم مد نظر شما باشد باید محدوده وسیعتری از شهر را مورد بررسی قرار بدید تا از نتایج آنالیزها وضعیت منطقه مورد نظر به دست بیاد.

توضیحات کامل در وبسایت دانشاپ
www.daneshop.ir

همراه با دو پکیج آموزشی - درباره تکنیک چیدمان فضا و نرم افزار دپس مپ

ویدیو های آموزشی در آپارات :

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۵-۲۴، ۰۲:۰۰ عصر)URBAN 98 نوشته است: یه نرم افزاره بنام اسپیس سینتیکس.بله یک خیابون رو هم جواب میده.. من واسه شدت تراکم دیدم که باهاش کار شده.

نرم افزار نیست. متود آنالیز شهری هست. یکی از نرم افزارهای مرتبط با اون دپس مپ هست 

پاسخ
(۱۳۹۳-۵-۲۴، ۰۲:۲۹ عصر)9123533029 نوشته است:
URBAN 98\ dateline='\'1408098657' نوشته است: یه نرم افزاره بنام اسپیس سینتیکس.بله یک خیابون رو هم جواب میده.. من واسه شدت تراکم دیدم که باهاش کار شده.

تشکر دوست عزیز.
«اما تو پاوری مبنی بر "نگاهی به تئوری اسپیس سینتک ()، صفحه 4، نوشته شده: "نرم افزار های کامپوتری خاص خود دارد (برای پیش بینی)" و کلا خوده اسپیس سینتکس رو یه تئوری معرفی کرده.
ولی استادم میگه این یه نرم افزار هست»
استاد خودم که خیلی قطعی حرف میزنه. و قرار شده خودم دنبالش بگردم و برای پایان نامم بکار بگیرم.
شما منبع محکمی داری، برای اینکه «اسپیس سینتکس» یه "نرم افزاره"؟ میشه لطفا منبعتون رو معرفی کنید؟
فکر می کنم این کتابچه رایگان در وبسایت زیر به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد :

www.daneshop.ir

معرفی تکنیک آنالیزی چیدمان فضا

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اسپیس سینتکس - چیدمان فضا - شاخص ترین تکنیک آنالیز شهری mtr6510 0 669 ۱۳۹۶-۱-۱۷، ۰۵:۵۸ عصر
آخرین ارسال: mtr6510
  نرم افزار Space Syntax 9123533029 4 5,634 ۱۳۹۴-۵-۱۰، ۰۷:۰۳ عصر
آخرین ارسال: kiana7822

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان