ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
تاريخ و نحوه ثبت نام آزمون ورودي دوره هاي كارداني نظام جديدآموزشكده فني و حرفه ای1390
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ و نحوه ثبت نام و همچنين شرايط و ضوابط شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارداني نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غير دولتي – غير انتفاعي) سال
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1390 مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 19/2/90 آغاز مي شود و در پايان روز يكشنبه 25/2/90 پايان مي پذيرد.
1- شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان و مقررات وظيفه عمومي :
داوطلبان لازم است داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل باشند و برادران بايد از لحاظ مقررات وظيفه عمومي (مطابق بندهاي رديف 3-2 دفترچه راهنما) منعي نداشته باشند.
1-1- شرايط عمومي:
الف) نداشتن عناد با نظام اسلامي ايران.
توضيح: مصاديق عناد عبارتند از:
1) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
2) داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك‌هاي محارب.
3) پرداخت كمك مالي به گروهك‌هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي از آن گروهك‌ها و يا داشتن عضويت در آنها.
4) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
ب) عدم احراز فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
ج) اعتقاد به يكي از اديان مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران (اسلام، مسيحيت، يهود و زرتشتي).
2-1- شرايط اختصاصي:
الف) دارا بودن‌ گواهينامه‌ پايان‌ تحصيلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جديد در يكي‌ از رشته‌هاي شاخه‌هاي‌ فني ‌و حرفه‌اي ‌و كاردانش و يا احراز شرايط فارغ‌التحصيلي در يكي‌ از رشته‌هاي مذكور تا پايان‌ شهريور ماه‌ سال 1390 و يا ديپلم فني ‌و حرفه‌اي دوره‌ چهار ساله‌ (نظام‌قديم).
تبصره: داوطلباني كه حد نصاب نمره قبولي يكي از كدرشته‌هاي مشخص شده در اين دفترچه را كسب نمايند ولي تا پايان شهريور ماه سال 1390 موفق به دريافت گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر نشوند، مشمول يكي از وضعيت‌هاي ذيل خواهند بود:
1) در صورتي كه كد قبولي ايشان فقط در نيمسال اول پذيرش داشته باشد، قبولي ايشان ملغي و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.
2) در صورتي كه كد رشته قبولي آنها در هر دو نيمسال (اول و دوم) و يا فقط در نيمسال دوم پذيرش داشته باشد و تا پايان دي ماه سال 1390 موفق به دريافت گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر بشوند، اجازه ثبت‌نام در نيمسال دوم را خواهند يافت و در غير اينصورت قبولي آنان نيز ملغي است.
ب) برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي.
3-1- مقررات‌ وظيفه‌ عمومي:
براساس اعلام‌ رسمي‌ سازمان‌ وظيفه‌ عمومي ‌نيروي ‌انتظامي‌ داوطلبان‌ مرد لازم ‌است‌ يكي‌ از شرايط مشروحه ذيل را دارا باشند:
كد 1) داوطلبان داراي كارت‌ پايان‌ خدمت.
كد 2) داوطلبان داراي كارت‌ معافيت ‌كفالت‌، پزشكي‌ و موارد خاص.
كد 3) داوطلبان داراي كارت‌ معافيت‌ موقت‌ در مدت‌ اعتبار آن.
كد 4) پرسنل‌ شاغل‌ رسمي‌ در نيروهاي‌ نظامي‌ و انتظامي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ با ارائه‌ گواهي‌ موافقت‌ از يگان‌ مربوط.
كد 5) فارغ‌التحصيلان‌ و دانش‌آموزان‌ سال‌ آخر شاخه‌‌ فني‌ و حرفه‌اي و شاخه كاردانش‌ متولد سال 1371 و بعد از آن.
تبصره‌: افراد مشمول بند 5 لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام مي‌گردد، نسبت به معرفي و اعزام به خدمت اقدام نمايند. بديهي‌است‌ در صورت‌ پذيرفته ‌شدن‌ در آزمون‌ در هر مرحله‌اي ‌از خدمت‌ وظيفه، ترخيص‌ خواهند شد. در غير اين صورت‌ غايب‌ محسوب‌ شده‌ و پذيرش‌ آنها در آزمون‌ سال 1390 ملغي‌ مي‌گردد.
كد 6) متولدين سال‌ 1354 و قبل از آن. اين قبيل مشمولان بايد پس از اعلام قبولي و در زمان ثبت‌نام، كارت معافيت دائم (معافيت رهبري) را ارائه نمايند.
كد 7) داوطلبان نيمه دوم سال 1370 (1/7/1370 به بعد) كه به صورت حضوري گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه خود را در يكي از رشته‌هاي شاخه فني و حرفه‌اي و يا شاخه كاردانش اخذ نموده‌اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مُهر غيبت كه تاريخ اعزام آنان در نيمه دوم سال 1390 خواهد بود.
كد 8) فارغ‌التحصيلان ديپلم شاغل به خدمت در نيروهاي نظامي و انتظامي در هر مرحله از خدمت وظيفه كه باشند، به شرط نداشتن غيبت قبل از اعزام به خدمت و نداشتن سابقه تحصيل در مقطع بالاتر از ديپلم.
تبصره: برگه‌هاي اعزام به خدمت بايد فاقد غيبت بوده و مهلت قانوني اعزام با تاريخ شروع به خدمت منطبق باشد. بديهي است مشمولاني كه با غيبت اعزام شده باشند، در صورت قبولي ترخيص نخواهند شد و قبولي ايشان ملغي است.
كد 9) طلاب علوم ديني داراي معافيت تحصيلي، به شرطي كه مركز مديريت حوزه‌هاي علميه و يا شوراي مديريت حوزه علميه خراسان تأييد نمايد كه «طلبه قادر است ضمن اينكه در حوزه به تحصيل اشتغال دارد به موازات آن در دوره كارداني نيز تحصيل نمايد» با همان معافيت تحصيلي حوزه، اشتغال به تحصيل وي در دوره كارداني پيوسته آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي بلامانع است. بديهي است در هر موقع حوزه علميه معافيت تحصيلي طلبه را خاتمه يافته اعلام نمايد، مشمول ديگر نمي‌تواند به عنوان دانشجو از معافيت تحصيلي استفاده كند و بايد خود را به سازمان وظيفه عمومي محل معرفي نمايد.
تبصره: افراد مشمول بند 9 قبل از ثبت‌نام در آزمون بايد موافقتنامه مذكور را از مركز مديريت حوزه‌هاي علميه و شوراي مديريت حوزه علميه خراسان دريافت دارند و هنگام قبولي در دوره كارداني به آموزشكده فني و حرفه‌اي ارائه نمايند.
كد 10) متعهدين‌ خدمت‌ در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها كه‌ پس‌ از انجام‌ تعهد خدمت معاف مي‌باشند، در صورت ارائه‌ موافقت‌نامه‌ از بالاترين مقام ‌وزارت‌ يا سازمان‌ متبوع. بديهي است با شروع تحصيل، تعهد آنان قطع شده و پس‌ از اتمام‌ تحصيلات‌ بايد بقيه خود را در وزارتخانه‌ و يا سازمان‌ متبوع‌ به‌ اتمام‌ برسانند.
* تذكرات مهم:
1) داوطلبان در حين خدمت كه قبلاً يك بار از معافيت تحصيلي استفاده نموده‌اند، به شرطي مجاز به‌ شركت‌ در آزمون و انتخاب رشته در نيمسال اول مي‌باشند كه‌ خدمت‌ وظيفه (خدمت ضرورت) آنان‌ تا پايان‌ شهريور سال‌ 1390 (31/6/1390) به‌ اتمام‌ برسد.
تبصره: داوطلباني كه منحصراً رشته‌هاي تحصيلي نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 را انتخاب خواهند كرد، تا شروع نيمسال دوم سال تحصيلي 30/11/90، بايد خدمت دوره ضرورت آنان به پايان برسد.2) دانشجويان‌ انصرافي‌ و اخراجي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور (اعم از دولتي و غيردولتي مصوب) كه ‌از معافيت‌ تحصيلي ‌استفاده‌ كرده‌اند، لازم ‌است‌ پس ‌از انصراف‌ قطعي ‌از تحصيل‌، خود را براي ‌اعزام‌ به ‌خدمت‌، به‌ حوزه‌هاي وظيفه‌ عمومي‌ معرفي‌ و به‌ خدمت‌ اعزام‌ شوند. بديهي‌ است‌ پس‌ از انجام‌ دوران‌ خدمت‌ وظيفه‌ عمومي‌ (خدمت ‌ضرورت‌) اجازه‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌هاي‌ بعدي ‌را خواهند داشت.
تبصره: داوطلباني كه حداكثر تا پايان سال اعزام (19+ سال تولد) از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند، در صورت شركت و قبولي در آزمون به شرط نداشتن غيبت مجاز به ثبت‌نام خواهند بود.
3) شركت دانشجويان در آزمون مجدد كارداني با رعايت مقررات وزارت علوم با شرايط ذيل، بلامانع خواهد بود.
1-3) در مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال از شروع به تحصيل آنها نشده باشد.
2-3) دانشجويان مشمول مجاز به تحصيل در مقطع پايين‌تر از مقطع قبولي نخواهند بود.
3-3) در زمان شركت در آزمون و اعلام نتايج داراي معافيت تحصيلي باشند.
4) تحصيل همزمان در دو رشته يا دو دانشگاه به شرط موافقت وزارت علوم و اتمام تحصيل در سنوات مجاز از تاريخ شروع به تحصيل در دانشگاه اول از نظر سازمان وظيفه عمومي ناجا، منعي نخواهد داشت.
5) سقف سنوات تحصيل در دوره حداكثر 3 سال مي‌باشد. بديهي است دانشجوياني كه طي مدت فوق موفق به اتمام دوره تحصيل نشوند، شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
6) كليه ضوابط و مقررات وظيفه عمومي به شرح مندرج در بندهاي فوق و تبصره‌هاي آن عينأ براي كليه داوطلبان (اعم از متمركز و نيمه‌متمركز) آزمون‌ ورودي دوره كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال 1390 معتبر و لازم‌الاجرا مي‌باشد.
* يادآوري‌هاي مهم:
1- افرادي كه داراي گواهينامه دوره پيش‌دانشگاهي و يا ديپلم كامل متوسطه نظام جديد يا قديم نظري مي‌باشند، اجازه ثبت‌نام و شركت در اين آزمون را ندارند و در صورت‌ شركت متخلف شناخته شده و در هر مرحله از تحصيل ‌كه باشند، قبولي‌ آنان لغو و از ادامه تحصيل‌ آنها ممانعت بعمل آمده و ملزم به پرداخت‌ غرامت‌ خواهند بود.
2- پذيرفته‌شدگان دوره روزانه آزمون‌ كارداني‌ نظام‌ جديد آموزشكده‌هاي‌ فني‌ و حرفه‌اي‌ سال 1389 (اعم از متمركز و نيمه‌متمركز) اعم از اينكه ثبت‌نام‌ نموده و يا ثبت‌نام ننموده باشند، اجازه ثبت‌نام‌ و شركت‌ در اين‌ آزمون‌ را ندارند.
3- دانشجويان دوره‌هاي شبانه (نوبت دوم) آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي‌كنند، مي‌توانند بدون انصراف از تحصيل در اين آزمون‌ ثبت‌نام ‌و شركت‌ نمايند. بديهي است اين دسته از داوطلبان در صورت موفقيت و قبل از ثبت‌نام در كدرشته قبولي جديد، لازم است گواهي مربوط را به مركز ذيربط ارائه نمايند. لازم به توضيح است اين دسته از داوطلبان پس از انصراف قطعي اجازه بازگشت و ادامه تحصيل در كدرشته قبولي قبلي خود را نخواهند داشت.
* يادآور مي‌شود محل جديد تحصيل، سوابق‌ تحصيلي‌ محل‌ قبلي اين دسته از دانشجويان‌ را مطابق‌ ماده‌ 63 آئين‌نامه‌ آموزشي‌ مورد بررسي‌ و واحدهاي‌ درسي‌ قابل‌ قبول‌ را مشخص‌ و خواهد پذيرفت.
4- دانشجويان‌ دوره‌هاي شبانه (نوبت دوم) آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي كه از معافيت تحصيلي استفاده مي‌كنند در صورت تمايل به ثبت‌نام و شركت مجدد در اين آزمون، الزامأ بايد پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را به حوزه‌هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه اجازه ثبت‌نام و شركت در اين آزمون را خواهند داشت.
5- دانشجويان‌ اخراجي موضوع ماده 29 آيين‌نامه آموزشي نيز مانند مقررات مربوط به دانشجويان انصرافي پس‌ از تسويه‌ حساب‌ كامل‌ با مؤسسه‌ ذيربط و همچنين اداره‌ كل‌ امور دانشجويان‌ داخل ‌و صندوق‌ رفاه‌ دانشجويان‌ و در صورت‌ ‌نداشتن‌ مشكل‌ نظام‌ وظيفه‌ (براي‌ برادران) اجازه ثبت‌نام در اين آزمون را خواهند داشت. بديهي‌ است‌ اين‌ دسته‌ از داوطلبان‌ مي‌توانند كليه‌ تعهدات‌ مربوط را پس‌ از اتمام‌ تحصيلات‌ خود به‌ صورت‌ يكجا به‌ انجام‌ برسانند.
6- با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرصت‌هاي موجود بين تمامي متقاضيان، آن دسته از كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشته‌اي به اتمام رسانيده‌اند، مجاز به شركت و انتخاب دوره روزانه در اين آزمون نمي‌باشند. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند براي رشته‌هاي دوره شبانه (در صورت پذيرش) و يا مؤسسات غيرانتفاعي متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دوره روزانه بايد برابر ضوابط مربوط با پرداخت شهريه ادامه تحصيل نمايند.


2- سهميه‌ داوطلبان و ايثارگر:
هر يك‌ از داوطلبان ‌متقاضي‌ سهميه شاهد و ايثارگر مي‌توانند بر اساس‌ شرايط خود ‌در بندهاي‌ «الف‌» و «ب» ذيل‌‌، متقاضي‌ استفاده از سهميه‌ شوند.
الف‌) رزمندگاني كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ از تاريخ‌ 31/6/1359 لغايت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالي‌ يا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند، تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسيج مستضعفين) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تأييد نهايي قرار گيرد.
* تذكر مهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در بند 11 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند.
تبصره ‌1: مناطق‌ عملياتي‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ دفاع‌ تعيين‌ مي‌شود.
تبصره ‌2: مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ در جبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، حضور داوطلبانه‌ تلقي‌ نمي‌شود.
تبصره 3: بسيجيان فعال و عادي پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌شوند.
تبصره 4: فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني كه پدر، يا مادر و يا همسر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه مي‌باشند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌باشند.
تبصره 5: كد رهگيري 12 رقمي ارگان‌هاي استفاده كننده از سهميه شاهد و رزمندگان براي هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان بايد براي هر آزمون، كد رهگيري جديد از ارگان ذيربط دريافت دارند.
ب‌) جانبازان‌ 25 تا 69%‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنين فرزندان و همسران شهدا، مفقودين و اسرا و جانبازان 70% و بالاتر و خانواد شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهيد) ‌براي ‌استفاده‌ از سهميه مربوط، بايد بر اساس‌ ضوابط مندرج‌ در بند ذيل‌ اقدام‌ كنند.
- اين قبيل داوطلبان بايستي ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به نشاني:
با درج كد ملي و كد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينك مربوط كد 12 رقمي رهگيري دريافت دارند و آن را در بند 11 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد. پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سايت ايثار، در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تأييد و يا عدم تاييد سهميه خود مطلع شوند و در صورت هر گونه مشكل با شماره تلفن‌هاي مندرج در سايت ايثار (سامانه تأييد سهميه) تماس حاصل نمايند.
* تذكرات مهم:
1- داوطلبان استفاده كننده از سهميه ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و يا وزارت جهاد كشاورزي، در صورت عدم تأييد سهميه به واحدهاي تابعه شهرستان محل تشكيل پرونده ذيربط مراجعه نمايند.
2- داوطلبان استفاده كننده از سهميه‌هاي ارگان بنياد شهيد و امور ايثارگران در صورت عدم تأييد سهميه، منحصراً بايد به سايت ايثار به نشاني:
جهت رفع مشكل خود مراجعه نمايند و از مراجعه به واحدهاي ذيربط خودداري نمايند.
3- آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر، از سال 1384 به بعد در آزمون آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي پذيرفته شده‌اند، اعم از اينكه از رشته قبولي انصراف داده و يا در رشته قبولي ثبت‌نام كرده و يا نكرده باشند، براساس آيين‌نامه اجرايي قانون سهميه رزمندگان، حق استفاده مجدد از سهميه مذكور را در اين آزمون را نخواهند داشت.
3- شرايط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجي:
داوطلبان شركت‌كننده اتباع غيرايراني، بايد علاوه بر شرايط عمومي و اختصاصي اين آزمون، داراي شرايط ذيل بوده و بند 15 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، علامتگذاري و تكميل نمايند.
1- ثبت‌نام اتباع غيرايراني مقيم ايران منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر زير مي‌باشد.
1-1- گذرنامه كه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
3-1- كارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در سال 1389، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
4-1- كارت آمايش مرحله ششم صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
5-1- فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران مجاز به شركت در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال 1390 مي‌باشند.
تبصره: در هر مرحله‌اي مغايرت شرايط داوطلب با شرايط اعلام شده فوق‌الذكر، از سوي مراجع ذيصلاح تشخيص داده شود، از ادامه مراحل گزينش يا تحصيل داوطلب جلوگيري بعمل خواهد‌آمد.
2- ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان غيرايراني و اجراي روند امور كنسولي آنان بر اساس مفاد شيوه‌نامه ثبت‌نام و پذيرش شدگان غيرايراني كه به تصويب كارگروه دانشجويان غيرايراني رسيده است، انجام مي‌پذيرد.
3- داوطلبان غيرايراني ملزم به مطالعه دقيق مندرجات دفترچه‌هاي راهنماي آزمون بوده و هيچ عذري مبني بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه‌ها پذيرفته نيست.
4- چنانچه اتباع غيرايراني كه در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي اين آزمون قرار گرفته‌اند، در زمان ثبت‌نام بند 15 تقاضانامه را علامتگذاري ننموده باشند، پذيرش آنان لغو خواهد شد.
5- تحصيل همزمان اتباع غيرايراني شاغل به تحصيل در مؤسسات آموزش عالي در واحدهاي آموزشي دانشگاه‌هاي پيام‌نور، جامع علمي كاربردي و مركز جامعه المصطفي(ص) العالميه ممنوع مي‌باشد.
6- داشتن حداقل معدل ديپلم براي رشته‌هاي تحصيلي مقطع كارداني پيوسته حداقل 00/14 الزامي مي‌باشد.
7- كليه پذيرفته شدگان غيرايراني دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، موظف به پرداخت شهريه تحصيلي طبق مصوبات وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشند.
8- اتباع غيرايراني مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در مناطق ممنوعه تردد و اسكان اتباع خارجي نمي‌باشند. بديهي است در صورت پذيرش و اعلام قبولي داوطلبان غيرايراني در مناطق ممنوعه، پذيرش آنان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي آن مناطق، «كان لم يكن» تلقي مي‌گردد. توضيح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسكان براي اين داوطلبان، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
9- پذيرش اتباع غيرايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهداتي براي جمهوري اسلامي ايران شود (از جمله تعهدات استخدامي) و رشته‌هاي خاص و حساس اكيداً ممنوع مي‌باشد. توضيح و فهرست اين رشته‌ها، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
10- كليه اتباع غيرايراني متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال 1390، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
و ورود به لينك مربوطه نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 15 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، پيش‌بيني شده است درج نمايند.

4- دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه)‌ فني و حرفه‌اي‌:
بر اساس‌ ضوابط و شرايط ذيل‌ براي‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌) آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي نيز از طريق‌ آزمون‌ دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال‌ 1390 دانشجو پذيرفته‌ مي‌شود.


1-4- شرايط داوطلبان‌
الف‌) داوطلبان‌ متقاضي‌ تحصيل‌ در رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي‌، لازم‌ است‌ واجد شرايط عمومي‌ و اختصاصي‌ (شرايط مندرج‌ در صفحات‌ 1 و 2) و مقررات وظيفه‌ عمومي‌ (شرايط مندرج‌ در صفحه 2) اين‌ دفترچه‌ باشند.
ب‌) كليه‌ متقاضيان‌ ورود به‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي‌ سال‌ 1390، لازم‌ است‌ در آزمون‌ ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد‌ سال‌ 1390 ثبت‌نام‌ و برابر ضوابط در امتحانات‌ شركت‌ نمايند.
ج‌ ) كليه داوطلبان‌ مجاز به‌ انتخاب‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي،‌ مي‌باشند. اولويت انتخاب از نظر دوره روزانه يا نوبت دوم (شبانه) بستگي به نظر داوطلب دارد. لذا كليه داوطلبان لازم است در زمان انتخاب رشته در اين زمينه با دقت و با رعايت كليه جوانب امر، تصميم‌گيري نمايند.
د ) مواد امتحاني و ضرايب دروس آزمون هر يك از رشته‌هاي تحصيلي نوبت دوم (شبانه) همانند مواد امتحاني و ضرايب دروس دوره روزانه مي‌باشد.

2-4- ضوابط تحصيل‌ در دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه)
الف) دانشجويان‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه) آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، در صورت‌ تمايل‌ مي‌توانند با سپردن‌ تعهد محضري‌ به‌ منظور تعيين‌ بازپرداخت‌ بدهي‌، ازتسهيلات‌ رفاهي‌ استفاده‌ نمايند.
ب‌) دانشجويان‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌) ‌تابع‌ مقررات‌ آموزشي‌ دانشجويان‌ دوره‌ روزانه‌ خواهند بود، مگر در مواردي‌ كه‌ در آيين‌نامه‌ طرح‌ ايجاد دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌) مستثني‌ شده ‌است‌.
ج‌ ) انتقال‌ دانشجويان‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌) به‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ ممنوع‌ مي‌باشد.
تبصره: انتقال و تغيير رشته دانشجويان دوره نوبت دوم (شبانه)، منحصراً براي دوره نوبت دوم (شبانه) با رعايت ضوابط و دستورالعمل‌هاي مربوط امكان‌پذير خواهد بود.
د ) طول دوره تحصيلي در مقطع تحصيلي كارداني برابر ضوابط مربوط خواهد بود.
ه‍‌ ) مقررات دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه) گروه‌هاي آموزشي آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، تابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.
و ) برنامه‌هاي‌ آموزشي‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌‌) عيناً همان برنامه‌هاي‌ آموزشي‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ است‌.
ز ) ساعت تشكيل كلاس‌هاي دوره نوبت دوم (شبانه) با نظر آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، پذيرفته شده تعيين و اعلام مي‌شود.
ح ) پذيرفته شدن در دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه) به عنوان يك نوبت از حداكثر دو نوبت قبولي در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد، محسوب نمي‌شود.
ط) تعيين‌ سقف‌ واحدهاي‌ درسي‌ براي‌ هر نيمسال‌ تحصيلي‌ با توجه‌ به‌ ساير ضوابط و مقررات‌ در اختيار شوراي‌ آموزشي‌ آموزشكده فني و حرفه‌اي‌ ذيربط خواهد بود.
ي) از پذيرفته‌شدگان در دوره‌ نوبت دوم (شبانه) آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي مطابق جدول مندرج در دفترچه راهنما شهريه اخذ خواهد شد
5- ضوابط تحصيل‌ در مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي:‌
الف) در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديدموسسات آموزش عالي غيرانتفاعي وغيردولتي سال 1390، موسسات غيرانتفاعي - غيردولتي در 27 رشته‌امتحاني شامل : الكترونيك - كد11، الكتروتكنيك - كد12، كامپيوتر(نرم افزار) - كد14، ساخت و توليد - كد15، نقشه‌كشي عمومي - كد16، مكانيك خودرو - كد17، صنايع فلزي - كد18، تأسيسات - كد19، صنايع چوب و كاغذ - كد20، ساختمان (كارهاي عمومي ساختمان)- كد22، نقشه‌كشي معماري - كد23، نقشه‌برداري - كد24، صنايع شيميايي - كد25، متالورژي - كد27، الكترونيك و مخابرات دريايي - كد31، حسابداري بازرگاني - كد33، امور اداري - كد34، كودكياري - كد35، مديريت خانواده - كد36، طراحي و دوخت - كد37، تربيت بدني - كد38، گرافيك - كد39، هنرهاي تجسمي - كد40، امور دامي - كد43، امور زراعي وباغي - كد48، ماشين‌هاي كشاورزي - كد50، صنايع غذايي - كد51 دانشجو پذيرش خواهند نمود.
ب) نظام‌ درسي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ نظام‌ واحدي‌ و براساس‌ نظام‌ آموزشي‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ خواهد بود و به‌ فارغ‌التحصيلان‌ مدرك‌ مربوط برابر ضوابط وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ اعطا خواهد شد
ج) از پذيرفته‌شدگان براساس جدول مندرج در دفترچه راهنما شهريه‌ اخذ خواهد شد.
د) براي‌ دانشجويان‌ مرد كه‌ از نظر خدمت‌ وظيفه‌ عمومي‌ منع‌ قانوني‌ نداشته‌ باشند، معافيت‌ تحصيلي‌ صادر خواهد شد و داوطلباني‌ كه‌ هم‌اكنون‌ مشغول‌ خدمت‌ مي‌باشند در صورت‌ پذيرفته‌ شدن‌ و نداشتن‌ غيبت‌ قبل‌ از اعزام‌ به‌ خدمت‌، ترخيص‌ خواهند شد.
هـ) مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ هيچگونه‌ تعهدي‌ در قبال‌ تهيه‌ و تأمين‌ مسكن‌، خوابگاه‌ و غذاي‌ دانشجويان‌ ندارند.
و‍‌) دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ تابع‌ مقررات‌ آموزشي‌ دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ مي‌باشند، مگر در مواردي‌ كه‌ در آيين‌نامه‌ طرح‌ ايجاد مؤسسات‌ ذيربط مستثني‌ شده‌ است‌.
ز) دانشجويان‌ مي‌توانند از وام‌ تحصيلي‌ مطابق‌ با آيين‌نامه‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ و در صورت‌ تخصيص‌ بودجه‌ استفاده‌ نمايند.
ح) انتقال و تغيير رشته دانشجويان در صورت موافقت اين موسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي، منحصراً به مؤسسات غيرانتفاعي با رعايت ضوابط و آيين‌نامه‌هاي مربوط امكان‌پذير خواهد بود.
ط) داوطلباني‌ كه‌ با علامتگذاري‌ بند 24 تقاضانامه‌ ثبت‌نام‌ اينترنتي، با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 6 (همين بند) علاقه‌مندي‌ خود را به‌ شركت‌ در گزينش‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ اعلام‌ مي‌نمايند، مي‌توانند در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن، رشته‌ يا رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مورد علاقه‌ خود را از جداول كد رشته محل ها مندرج در دفترچه راهنما، استخراج و به همراه ساير كدرشته ‌محل‌هاي انتخابي در هر اولويتي كه تمايل دارند، در بند 25 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند.


6- ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون‌:
ثبت‌نام براي شركت در آزمون ورودي كارداني نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1390 از روز دوشنبه 19/2/90 آغاز و در پايان روز يكشنبه 25/2/90 پايان مي‌پذيرد و منحصراً به يكي از دو روش ذيل و از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
امكان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يكي از دو روش پرداخت اينترنتي و مراجعه به دفاتر پستي، كه در ذيل توضيح داده شده است، اقدامات لازم را بعمل آورند.
1 ـ - روش اول (پرداخت اينترنتي):
1-1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني:

2-1- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق سايت سازمان.
3-1- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 000/83 (هشتاد و سه هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
تبصره: چنانچه داوطلبي با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 5 دفترچه راهنما علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ‌ غيرانتفاعي لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 500/22 (بيست و دو هزار و پانصد) ريال ديگر نيز از همين طريق، اقدام نمايد.
4-1- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.

2- روش دوم (مراجعه به دفاتر پستي):
1-2- مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و كارت يا كارت‌هاي اعتباري به تعداد مورد نياز.
2-2- پرداخت مبلغ 000/83 (هشتاد و سه هزار) ريال بابت دريافت يك كارت اعتباري ثبت‌نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون.
تبصره 1- چنانچه داوطلبي با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 6 اين دفترچه راهنما علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي نيز باشد لازم است مبلغ 500/22 (بيست و دو هزار و پانصد) ريال به دفتر پستي پرداخت و نسبت به دريافت يك كارت اعتباري علاقمندي اقدام نمايد.
تبصره 2- مبلغ 000/7 (هفت هزار) ريال بابت هزينه توزيع دفترچه ‌راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب‌ دريافت‌ مي‌گردد.
تبصره 3- براي توزيع كارت اعتباري علاقمندي به گزينش رشته‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، فقط مبلغ 000/3 (سه هزار) ريال ديگر نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌گردد.
3-2- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
پس از مطالعه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد پيش‌نويس تقاضانامه ثبت‌نامي را تكميل و سپس با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس:
نسبت به ثبت‌نام اينترنتي اقدام نمايد. لازم به توضيح است كه دفترچه راهنماي شركت در آزمون‌ دوره‌‌هاي كارداني‌ نظام‌ جديد (آموزشكده‌هاي‌ فني‌ و حرفه‌اي‌ و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي) سال 1390 و همچنين راهنمايي ‌اقدام لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان قرار داده شده است
پس از مطالعه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد از روز دو‌شنبه 19/2/90 لغايت ساعت 24 روز يكشنبه 25/2/90 با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
نسبت به تكميل تقاضانامه الكترونيكي ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به توضيح است كه دفترچه راهنما و همچنين نحوة ورود به سايت براي ثبت‌نام و اقدامات لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان قرار داده مي شود.
7-تاريخ و زمان پرينت كارت اينترنتي و برگزاري آزمون:
الف : بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده داوطلبان از تاريخ 3/5/90 لغايت 6/5/90 با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به پرينت كارت و برگ راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام مي نمايند.
تذكر مهم: به داوطلبان اكيدا" توصيه مي شود كه كارت اعتباري خود را بهمراه كد رهگيري كه بعد از ثبت نام به داوطلب داده مي شود نزد خود نگهداري كنند تا در زمان پرينت كارت ورود به جلسه آزمون دچار مشكل نشوند.
ب – آزمون ورودي دوره هاي كارداني نظام جديد (آموزشكده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي) سال 1390 بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده ان شاءا... در صبح و بعدازظهر روز جمعه 7/5/90 برگزار خواهد شد، به ديگر سخن داوطلبان برخي از كد رشته هاي امتحاني در صبح جمعه 7/5/90 و بقيه داوطلبان در بعد از ظهر جمعه 7/5/90 در آزمون كد رشته امتحاني مربوط شركت مي كنند.
ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه واحد اطلاعات و به سوالات در اين باره از اين تاريخ لغايت 6/5/90 همه روزه (بجز ايام تعطيل ) و در وقت اداري آماده پاسخگويي به سوالات مي باشد لذا داوطلبان گرامي به منظور پاسخگويي به سوالات خود مي توانند فقط با شماره تلفن هاي 88923595 تا 88923599 تماس و يا با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني
در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
آخرین ارسال های من :

موفقیت در گرو تلاش است
 همکاری در فروش فایل و پروژه های شما:
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  جزییات و تغییرات آزمون دکتری 94 Sahab 1,200 2014-12-05، 03:34 PM
آخرین ارسال: Sahab
  آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 94 از هفته آینده Sahab 1,464 2014-11-26، 02:43 PM
آخرین ارسال: Sahab
  نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد 93 در مرحله دوم فردا اعلام می شود Sahab 1,479 2014-09-20، 02:25 PM
آخرین ارسال: Sahab
  اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکتری دانشگاه آزاد تا هفته آینده Sahab 1,412 2014-05-16، 10:33 AM
آخرین ارسال: Sahab
  نتایج آزمون دکتری اعلام شد haydariyan 1,085 2014-04-20، 01:35 PM
آخرین ارسال: haydariyan
  نتایج آزمون دکتری 93 یکشنبه اعلام می‌شود Sahab 2,730 2014-04-20، 01:34 PM
آخرین ارسال: haydariyan
  اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 93 در نیمه دوم اردیبهشت Sahab 1,900 2014-04-04، 10:53 AM
آخرین ارسال: Sahab
  نتیجه اولیه آزمون دکتری 93 دهه سوم فروردین اعلام می‌شود. Sahab 912 2014-04-03، 11:06 AM
آخرین ارسال: Sahab
  راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره دكتري93 haydariyan 1,164 2014-03-04، 11:48 AM
آخرین ارسال: haydariyan
  آغاز توزیع کارت کنکور دکتری از ساعت 10 صبح فردا / برگزاری آزمون در یک نیمروز Sahab 1,524 2014-03-03، 12:31 PM
آخرین ارسال: Sahab
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مقاله  مقاله شهرسازی دیروز archopedia kaveh989 مقالات فارسی(vip-1)
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری دیروز nazgol22 kaveh989 تالار گفتمان طراحی شهری
  بلیط تهران استانبول دیروز dooronazdik2018 dooronazdik2018 گفتگوی آزاد
  نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
  روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل