امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در انتخاب شهردار چند نفر بر دیگران نفوذ دارند
در انتخاب شهردار چند نفر بر دیگران نفوذ دارند

محمدحسن ملک‌مدنی، شهردار اسبق تهران می‌گوید که عامل شورا نبوده است و برای عناوینی چون «توقف فروش تراکم، ارتباط با سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان، اختلاف‌های سیاسی و چوب گذاشتن لای چرخ شورای اول و تلاش برای انحلال آن« دلایل قانع‌کننده»یی دارد و بسیاری از آنها را «بهانه‌هایی برای دشمنی عده‌یی» می‌داند.

گزیده گفت‌وگوی او با ایسنا را در ادامه بخوانید:
شهرداری نباید سیاسی باشد. درهای شهرداری باید به روی هر کسی که دغدغه بهتر کردن محیط زندگی مردم را دارد، باز باشد. هنر مدیریت شهری است که هنرمندان و ورزشکاران و نخبگان و دانشگاهیان و... را سهیم کند تا احساس علقه نسبت به این محیط پیدا کنند، نه اینکه بیگانه باشند.

درست است که دوران مسئولیت من بیشتر درگیر اختلاف‌نظر‌ها شد و هرچند اختلاف‌ها از قبل بود اما در نهایت همین اختلاف‌ها به انحلال شورا هم انجامید! ما نمی‌توانیم معجزه کنیم و من ترجیح دادم با هماهنگی شورا جلوی فروش شهر را بگیرم.

معنی سرمایه‌گذاری خارجی متاسفانه 35 سال است که در تهران تعطیل شده. در گذشته شرکت‌های فرانسوی در تهران ساختمان می‌ساختند و یادگار‌های خوبی نظیر ساختمان‌های «سامان» و «اسکان» را به جا گذاشتند. روزی با کیفیت‌ترین ساختمان‌های دنیا در تهران ساخته می‌شد که هنوز هم روی پا هستند. اما بعد از40 سال به جای اینکه آن الگوها ادامه پیدا کند همه مردم و مالکین در شهر را بسازوبفروش کرده‌ایم.

باید به سمتی برویم که احزاب شکل بگیرند، قوی شوند، یک نفر در تهران کاندیدا شود و بالا بیاید و وارد شورا شود و در مقابل حزب و گروهی که از آن بالا آمده پاسخگو باشد. بعد این‌طور نباشد که اگر به وعده‌هایش عمل نکند، من و شما که به او رای داده‌ایم دست‌مان به پاره تخته‌یی بند نباشد و اگر به قول‌هایش عمل نکرد پشتش را به ما کند و انگار نه‌انگار. اگر حزب شکل بگیرد، با هر تخلف و ایراد در کار فرد، بهای کارش را پشت‌سری‌های آن فرد در حزب باید پرداخت کنند و مردم و مخاطبان حزب هم دفعه دیگر به کاندیدای این حزب رای نمی‌دهند و او را مواخذه می‌کنند.

در همین موضوع انتخاب شهردار که مهم‌ترین تصمیم یک شوراست شنیده‌های من حاکی از نفوذ چند نفر بر دیگران است ومسایلی که گفته‌می‌شود . شما هم نباید از این مسائل ساده بگذرید؛ چرا که پشت هر حرف و حدیثی حتما خبری هست!
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  1407685415.gif]
نظر شما برای ما ارزشمند است
بروزترین سایت معماری
[تصویر:  1407685415.gif]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  موزه هنرهای معاصر شنبه واگذار می شود/ موزه خواری در روز روشن sara515 0 644 ۱۳۹۵-۱-۱۹، ۰۶:۰۶ عصر
آخرین ارسال: sara515
  استخری از جنس آسمان بر روی زمین yalda118 0 649 ۱۳۹۵-۱-۱۲، ۰۵:۵۰ عصر
آخرین ارسال: yalda118
  ورکشاپ در "رم" و بازدید از بینال معماری ونیز yalda118 0 652 ۱۳۹۵-۱-۹، ۰۴:۴۰ صبح
  موجی تازه از دزدیدن آثار تاریخی در تهران yalda118 0 605 ۱۳۹۵-۱-۹، ۰۴:۳۹ صبح
  آیا درختان پارک شهر در انتظار قطع شدن هستند؟ yalda118 0 555 ۱۳۹۵-۱-۹، ۰۴:۳۹ صبح
  نکوداشت روز جهانی معماری و شهرسازی در کشور leila 0 819 ۱۳۹۴-۶-۳۱، ۰۴:۳۸ صبح
آخرین ارسال: leila
  همایش ملی به کارگیری اصول و فنون معماری و شهرسازی ایرانی – اسلامی در دوره معاصر leila 0 667 ۱۳۹۴-۶-۱۷، ۱۲:۰۰ عصر
  تمدید مهلت “مسابقه طراحی دو یادمان ملی در دانشگاه آزاد اسلامی” leila 0 745 ۱۳۹۴-۶-۱۷، ۱۱:۵۳ صبح
  پانزدهمین همایش “سیاست‌های توسعه مسکن در ایران” leila 0 1,258 ۱۳۹۴-۶-۱۶، ۰۵:۱۶ صبح
  کنفرانس توسعه پایدار در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی leila 0 913 ۱۳۹۴-۶-۱۴، ۰۴:۲۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان