امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با رشته و آینده برنامه ریزی شهری...
(۱۳۹۳-۵-۲۸، ۱۲:۲۲ صبح)'iman777' نوشته است: اما خیلی واسم مهمه که درباره فرصت های شغلی این رشته بدونم...
چیزی که من میدونم یکی اینه که وارد شهرداری بشی واسه کار(که به این سادگیا نیست) و دیگری هم اینکه مهر نظام مهندسی بگیری و این داستانا که اونم باید 3سال از مدرکت بگذره... اگه چیز دیگه ای هست ممنون میشم توضیح بدین...

سلام دوست عزیز
حتما که فرصت های شغلی زیادی داره (بنظره بنده که باید خیلی بیشتر از رشته جامعه شناسی، فرصت شغلی داشته باشه)،
اما به طور جزئی، این چیزی نیست که بشه خیلی هم قطعی صبحت کرد، چون به خیلی از چیزا بستگی داره:
- آینده (زمانی که فارغ التحصیل میشید)
- خودتون
- سیاست گذاری های دولت
و ....
خلاصه بطور کلی: بله، فرصت های شغلی زیادی داره.
و اگه میبینید اینجا کسی ج شمارو نداده:
1- شاید یکی از گزینه هاش، اینکه کسی به اون فرصت نرسیده که بتونه ج شمارو قطعی بده.
2- به اون فرصت رسیده، و وقت سر خواروندم نداره (سرش شلوغه)
و ...
من خودم دانشجوی ترم 4 ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم و خیلی امیدوارم.
اتفاقا حدودا 2 هفته پیش، یکی از اساتیدم (در دانشگاه فردوسی) میگف وافعا فرصت های عالی برای رشته برنامه ریزی شهری وجود داره، چون آینده هر شهر، با برنامه های برنامه ریزان بالاخص "شهری"، رقم میخوره.
و فکر میکنم، برنامه ریزی شهری از رشته شهرسازی، آینده خیلی بهتر داره نسبت به جغرافیا.
پس اینطور بخوایم حساب کنیم، شما با قبولی در این رشته،‌ خیلی امیدوارتر از من باید باشید.
و انشاالله موفق میشید.

با تمام این اوصاف، سعی بر تحقیقات بیشتری داشته باشید. (البته نه اینکه تمام وقتتون رو صرف تحقیقات کنید، و زمانِ خوندن برای کنکور رو از دست بدید)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، نجران
(۱۳۹۳-۵-۲۸، ۰۹:۵۶ صبح)'9123533029' نوشته است:
(۱۳۹۳-۵-۲۸، ۱۲:۲۲ صبح)'iman777' نوشته است: اما خیلی واسم مهمه که درباره فرصت های شغلی این رشته بدونم...
چیزی که من میدونم یکی اینه که وارد شهرداری بشی واسه کار(که به این سادگیا نیست) و دیگری هم اینکه مهر نظام مهندسی بگیری و این داستانا که اونم باید 3سال از مدرکت بگذره... اگه چیز دیگه ای هست ممنون میشم توضیح بدین...

سلام دوست عزیز
حتما که فرصت های شغلی زیادی داره (بنظره بنده که باید خیلی بیشتر از رشته جامعه شناسی، فرصت شغلی داشته باشه)،
اما به طور جزئی، این چیزی نیست که بشه خیلی هم قطعی صبحت کرد، چون به خیلی از چیزا بستگی داره:
- آینده (زمانی که فارغ التحصیل میشید)
- خودتون
- سیاست گذاری های دولت
و ....
خلاصه بطور کلی: بله، فرصت های شغلی زیادی داره.
و اگه میبینید اینجا کسی ج شمارو نداده:
1- شاید یکی از گزینه هاش، اینکه کسی به اون فرصت نرسیده که بتونه ج شمارو قطعی بده.
2- به اون فرصت رسیده، و وقت سر خواروندم نداره (سرش شلوغه)
و ...
من خودم دانشجوی ترم 4 ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم و خیلی امیدوارم.
اتفاقا حدودا 2 هفته پیش، یکی از اساتیدم (در دانشگاه فردوسی) میگف وافعا فرصت های عالی برای رشته برنامه ریزی شهری وجود داره، چون آینده هر شهر، با برنامه های برنامه ریزان بالاخص "شهری"، رقم میخوره.
و فکر میکنم، برنامه ریزی شهری از رشته شهرسازی، آینده خیلی بهتر داره نسبت به جغرافیا.
پس اینطور بخوایم حساب کنیم، شما با قبولی در این رشته،‌ خیلی امیدوارتر از من باید باشید.
و انشاالله موفق میشید.

با تمام این اوصاف، سعی بر تحقیقات بیشتری داشته باشید. (البته نه اینکه تمام وقتتون رو صرف تحقیقات کنید، و زمانِ خوندن برای کنکور رو از دست بدید)

ممنون بابت پاسخی که دادید...
اما چیزی که من میخوام بدونم اینه که دقیقاً اون فرصت های شغلی که همه ازش صحبت می کنن چیه؟
با هرکسی که صحبت می کنم میگه برنامه ریزی شهری پول توشه، کار واسش زیاده و حرف هایی این مدلی که شما هم چندتاشو بیان کردین... اما کسی نمیگه که این پولا! از کجا میاد و فرصت های شغلی دقیقاً چی هست...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مثلا میتونید از مسکن و شهرسازی طرح هادی بگیرین و کار کنید این طرح ها در کنار زحمتی که دارن ولی پول خوبی هم دارن اگه نرم افزارهای تخصصی رو یاد داشته باشین میتونین تدریس کنین، تفکیک زمین انجام بدین و... اینا کارای جانبی هستش که در کنار یه کار دولتی یا اصلی میتونید انجام بدین

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 17,122 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,461 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: dhiver1
      سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,050 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
      سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,635 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
      دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,085 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,905 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: gholamirayan
      دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 986 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,556 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,452 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
      دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,173 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان