امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امکان استفاده از شیشه در دیوار مشترک با همسایه
سلام

آیا در زمین های شمالی-جنوبی می توان در مرز مشترک با حیاط همسایه شمالی، در خود دیوار

از تایل های شیشه ای (یا شیشه) جهت تامین نور بیشتر، استفاده کرد ؟ با رعایت 170 سانت ارتفاع از کف جهت عدم مشرفیت.

مثلا در تصاویر زیر، در ناحیه ای که سبز شده این کار را انجام داد؟

[تصویر:  iranshahrsaz.com_23-08-2014-22-32-53.jpg]

[تصویر:  iranshahrsaz.com_23-08-2014-22-21-47.png]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام مهندس
بدلیل بلوکه شدن آدرس آپلود سنتر 98 فایل توسط نود عکس ها نمایش داده نمی شوند.
میتونید اینجا اپ کنید
http://www.up.iranshahrsaz.com/
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط geo ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۶-۱، ۱۰:۵۵ عصر)'AliReza' نوشته است: سلام مهندس
بدلیل بلوکه شدن آدرس آپلود سنتر 98 فایل توسط نود عکس ها نمایش داده نمی شوند.
میتونید اینجا اپ کنید
http://www.up.iranshahrsaz.com/

با سلام

آدرس ها اصلاح گردید.

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، atelieahjam
سلام مهندس جان
من تا به امروز جایی نخونده ام که این امکان وجود داشته باشد که بتوانیم بازشو به سمت حیاط همسایه داشته باشیم.
ولی همانطور که خودتون هم okb را در نظر گرفتید و همچنین تایل شیشه ای و شیشه مشجر خیلی جاها دیده ام که اجرا شده است.
به نظرم رضایت مالک میتونه کار را تسهیل کنه و مشکل را حل کنه شبیه پیشروی های غیر مجاز موازی بنای همسایه
طبق قانون در صورت نداشتن مشرفیت و حداقل okb که 170 و بازنشدن بازشو طوری که دید داشته باشیم میتوانیم بازشو بزاریم ولی در این مورد که در حیاط همسایه باشد دقیقا اطلاعی ندارم.
اگر خواستید تا شماره یکی از دوستام که مسئول فنی شهرداری را بهتون بدهم تماس بگیرید.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، geo
(۱۳۹۳-۶-۲، ۰۹:۲۶ صبح)'AliReza' نوشته است: سلام مهندس جان
من تا به امروز جایی نخونده ام که این امکان وجود داشته باشد که بتوانیم بازشو به سمت حیاط همسایه داشته باشیم.
ولی همانطور که خودتون هم okb را در نظر گرفتید و همچنین تایل شیشه ای و شیشه مشجر خیلی جاها دیده ام که اجرا شده است.
به نظرم رضایت مالک میتونه کار را تسهیل کنه و مشکل را حل کنه شبیه پیشروی های غیر مجاز موازی بنای همسایه
طبق قانون در صورت نداشتن مشرفیت و حداقل okb که 170 و بازنشدن بازشو طوری که دید داشته باشیم میتوانیم بازشو بزاریم ولی در این مورد که در حیاط همسایه باشد دقیقا اطلاعی ندارم.
اگر خواستید تا شماره یکی از دوستام که مسئول فنی شهرداری را بهتون بدهم تماس بگیرید.

سلام

با سپاس مهندس دهقان عزیز

همانطور که شما اشاره کردید، چون تایل استفاده میشه که خودش تقریبا مشجر است و ضابطه 1.7 متر هم رعایت می شود، عملا اشرافی وجود نخواهد داشت.

اگر درون حیاط خلوت خود اینکار را می کردیم که مطمئن هستم مشکلی نبود، چون نمونه های زیادی در شهر وجود دارد، مانند عکس زیر:

[تصویر:  iranshahrsaz.com_DSC03404.jpg]

و یا حتی برای بالکن ها نیز دیده ام که با رعایت 1.7 متر، اقدام کرده اند:

[تصویر:  iranshahrsaz.com_DSC03566.jpg]

سپاسگذار خواهم شد اگر همانند گذشته، شماره این همکارتان را در اختیارم قرار دهید.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
فردا صبح تماس بگیرید دو شماره بهتون بدهم
09171388783

پاسخ
 سپاس شده توسط geo ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۶-۲، ۱۰:۵۸ عصر)'AliReza' نوشته است: فردا صبح تماس بگیرید دو شماره بهتون بدهم
09171388783

سلام

جناب مهندس لطف کردید، الان داشتم در اینترنت جستجو می کردم، جواب سوال فوق را یافتم.

جهت اطلاع سایر دوستان، متن آن به شرح زیر است:

[تصویر:  iranshahrsaz.com_25-08-2014-00-31-32.png]

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست همکاری جهت سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت آپارتمان مسکونی در شهرستان بابلسر atelieahjam 0 2,181 ۱۳۹۴-۸-۲۲، ۰۶:۴۶ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  یک بنای شاخص معماری با پلان و مقاطع و نما برای ماکت سازی تقریبا ساده که ماکتی که قرار alireza 2 5,530 ۱۳۹۳-۱۲-۱۸، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: MHAKBARI
  چون قزوین کاملترین طرح cds رو داشته ، دنبال شرح خدماتشم جدای از شرح خدمات cds قزوین ، alireza 10 7,553 ۱۳۹۳-۱۲-۱۳، ۱۲:۱۲ صبح
آخرین ارسال: haydariyan
  استانداردها و بعد طراحی فضاهای ورزشی در یک مجموعه آموزشی به صورت پاورپوینت ترجیحا alireza 4 5,129 ۱۳۹۳-۱۲-۹، ۱۰:۵۶ عصر
آخرین ارسال: alireza
  میخواستم ببینم من نرم افزار ARC map را از کجا میتونم پیدا کنم برای نصب روی ویندوز 8 ؟ atelieahjam 1 1,630 ۱۳۹۳-۱۱-۸، ۱۱:۳۹ صبح
آخرین ارسال: محمد یگانه
  بچه ها کسی مطلبی با منابع موثق در مورد فضاهای شهری تو ایران داره؟ alireza 3 3,119 ۱۳۹۳-۱۱-۲، ۱۰:۴۹ عصر
آخرین ارسال: kiana7822
  کسی ضوابط ملاک عمل در شهرک غرب تهران رو داره؟ alireza 0 2,253 ۱۳۹۳-۱۰-۳۰، ۰۳:۰۸ عصر
  درخواست رایگان اسکیس و کروکی از عالی قاپو،مسجد شاه،مسجد لطف الله،سر در قیصریه فضای کلی میدان نقش جها Brightness 2 2,589 ۱۳۹۳-۱۰-۲۷، ۰۸:۰۰ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  درس روش تحقیق باید پروپوزال تحویل بدم و موضوعم تاثیر رنگ و نور در روانشناسی محیطی هست alireza 0 1,692 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۰۸:۲۴ عصر
  کسی طرحی از نقاشی انتزاعی داره که مفهومی رو برسونه alireza 0 1,818 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۰۷:۲۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان