امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد کنکور دکتری آزاد
سلام دوستان
خواستم ببینم کنکور دکتری آزاد هر ساله حدودا کی برگزار میشه؟
ثبت نامش کی هست؟
هزینه برای هر ترم چند در میاد؟
منابعی که باید خونده شه چیا هستن؟
قبولی توش سخته یا راحت؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۴:۴۴ عصر)'hamid_shahrsaz' نوشته است: سلام دوستان
ثبت نامش کی هست؟
قبولی توش سخته یا راحت؟

سلام
کنکور دکتری آزاد اسفندماه برگزار میشود و ثبت نام از آذر ماه حدودا هست.
برای هر ترم حدود 8-10میلیون در نظر بگیرید
منابع سراسری + مقالات و کتب هیئت علمی علوم تحقیقات اگر جزوه‏های بچه های علوم تحقیقات را هم داشته باشید خیلی کمکتون میکنه. تهران مرکز و قزوین چون از هر واحد تعدادی سوال مطرح می‏شود.
در مورد سختی هم سخته و نیاز به اطلاعات بالا در زمینه‏های مختلف داره. اما یه تفاوت عمده با سراسری در مورد اختصاص ضریب آزمون و مصاحبه است. بطوریکه در سراسری 70% مصاحبه و 30% آزمون کتبی است. اما آزاد 75% آزمون کتبی و 25% مصاحبه است.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r ، alireza ، Brightness
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۵:۱۴ عصر)'URBAN 98' نوشته است:
ثبت نامش کی هست؟
قبولی توش سخته یا راحت؟

سلام
منابع سراسری + مقالات و کتب هیئت علمی علوم تحقیقات اگر جزوه‏های بچه های علوم تحقیقات را هم داشته باشید خیلی کمکتون میکنه. تهران مرکز و قزوین چون از هر واحد تعدادی سوال مطرح می‏شود.
در مورد سختی هم سخته و نیاز به اطلاعات بالا در زمینه‏های مختلف داره. اما یه تفاوت عمده با سراسری در مورد اختصاص ضریب آزمون و مصاحبه است. بطوریکه در سراسری 70% مصاحبه و 30% آزمون کتبی است. اما آزاد 75% آزمون کتبی و 25% مصاحبه است.

ممنون از شما دوست عزیز
آخه سراسری قبول شدن که خیلی سخته و قانون های عجیب و غریب داره!
توی آزاد هم باید مقاله داشت برای دکترا؟
هزینه اش کمی بالاست به نظر شما ارزش داره آدم بره؟
و اینکه میگن بورسیه میشی به عنوان استاد در واحد های دیگه راست هست؟

پاسخ
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۶:۰۰ عصر)'hamid_shahrsaz' نوشته است:
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۵:۱۴ عصر)'URBAN 98' نوشته است:
ثبت نامش کی هست؟
قبولی توش سخته یا راحت؟

سلام

ممنون از شما دوست عزیز
آخه سراسری قبول شدن که خیلی سخته و قانون های عجیب و غریب داره!
توی آزاد هم باید مقاله داشت برای دکترا؟
هزینه اش کمی بالاست به نظر شما ارزش داره آدم بره؟
و اینکه میگن بورسیه میشی به عنوان استاد در واحد های دیگه راست هست؟

بله در مصاحبه آزاد هم  مقاله، کتاب، ترجمه ، مدرک زبان، معدل و .... امتیازات خاص خود را دارند و بدون مقاله یا طرح پژوهشی احتمال قبولی کم میشود مگر از سایر موارد امتیاز کسب کنید.
در مورد ارزشش واقعا نمیتونم بگم. به هر حال دکتری است
و در مورد بورسیه. دو سال اول را باید خودتان هزینه را بپردازید حدود 40 میلیون و پس از آن اگر دانشگاهی در شهر دور افتاده ای شما را بورسیه کند 8 سال حداقل خدمت واستون میزنن. یعنی تو همون دانشگاه هیئت علمی بشین و 8 سال حق نداشته باشین جا بجا بشین مگر اینکه جای دیگه حق التدریس بگیرین و تازه بعد از 8 سال کسری از حقوق، حقوق هیئت علمی میگیرین. یه جورایی خود بورسیه به صرفه نیست الان.. شاید تا 3 -4 سال پیش خوب بود مخصوصا که اکثر شهرها میخواستن. اما به محظ قبولی و گذراندن 3 یا 4 ترم میتونید درخواست هیئت علمی بدین واسه دانشگاهها و به محظ قبولی هم خیلی از دانشگاهها به عنوان حق التدریس میگیرنتون.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، alireza ، Brightness
ممنون از شما دوست عزیز
آخه سراسری رفتن هم فکر کنم خیلی سخت باشه
آزاد هم که ماشالا اینقدر گرونه

پاسخ
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۹:۴۹ عصر)'hamid_shahrsaz' نوشته است: ممنون از شما دوست عزیز

واقعیت اینجاست که خیلی از دوستانی که آزاد دکتری قبول میشن و میرن هم باز کنکور میدن تا سراسری قبول بشن و خود من 2 نفر رو سراغ دارم که با فاصله 1 سال اول آزاد و بعد سراسری قبول شدند. به هر حال سختی خودش را دارد. حتی دوران دکتری از خود قبولی به مراتب دشوارتره. پس کسی باید قدم در این راه بزاره که با تمام توان براش زحمت بکشه. شما باید به فکر مقاله باشید و سعی کنید اطلاعاتتون را بالا ببرید.
من هم هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم. پس نگران نباشید. هر دو همسو هستند و باید منابع را بخونید و به فکر رزومه باشید.پس خوب بخونید .
موفق باشید.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۱۱:۵۴ عصر)'URBAN 98' نوشته است:

واقعیت اینجاست که خیلی از دوستانی که آزاد دکتری قبول میشن و میرن هم باز کنکور میدن تا سراسری قبول بشن و خود من 2 نفر رو سراغ دارم که با فاصله 1 سال اول آزاد و بعد سراسری قبول شدند. به هر حال سختی خودش را دارد. حتی دوران دکتری از خود قبولی به مراتب دشوارتره. پس کسی باید قدم در این راه بزاره که با تمام توان براش زحمت بکشه. شما باید به فکر مقاله باشید و سعی کنید اطلاعاتتون را بالا ببرید.
من هم هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم. پس نگران نباشید. هر دو همسو هستند و باید منابع را بخونید و به فکر رزومه باشید.پس خوب بخونید .
موفق باشید.

ممنون از شما
مقالات ملی داخل ایران هم به درد میخوره؟

پاسخ
(۱۳۹۳-۶-۲۲، ۰۸:۰۲ صبح)'hamid_shahrsaz' نوشته است:
(۱۳۹۳-۶-۲۱، ۱۱:۵۴ عصر)'URBAN 98' نوشته است:

موفق باشید.

ممنون از شما

بله هر مقاله 1 امتیاز و تا 5 مقاله امتیاز تعلق خواهد گرفت.

پاسخ
(۱۳۹۳-۶-۲۲، ۰۹:۱۷ صبح)URBAN 98 نوشته است:
hamid_shahrsaz\ dateline='\'1410582743' نوشته است:
URBAN 98\ dateline='\'1410553486' نوشته است:
hamid_shahrsaz\ dateline='\'1410545956' نوشته است: ممنون از شما دوست عزیز

واقعیت اینجاست که خیلی از دوستانی که آزاد دکتری قبول میشن و میرن هم باز کنکور میدن تا سراسری قبول بشن و خود من 2 نفر رو سراغ دارم که با فاصله 1 سال اول آزاد و بعد سراسری قبول شدند. به هر حال سختی خودش را دارد. حتی دوران دکتری از خود قبولی به مراتب دشوارتره. پس **ی باید قدم در این راه بزاره که با تمام توان براش زحمت بکشه. شما باید به فکر مقاله باشید و سعی کنید اطلاعاتتون را بالا ببرید.
موفق باشید.

ممنون از شما

بله هر مقاله 1 امتیاز و تا 5 مقاله امتیاز تعلق خواهد گرفت.

سلام 
من میخام ازمون دکتری آزاد رو ثبت نام کنم 2 تا سوال دارم 
1- قبولیش راحته یا سخت ؟(البته من کار جانبی دارم )
2- میشه ترم اول رو مرخصی گرفت (چقدر باید هزینه داد)؟؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    به نظرتون من کدوم واحد رو بزنم که اکی باشه قبولی ام؟

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      الزام اصلاح مغایرت معدل برای داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد 96 Sahab 0 765 ۱۳۹۶-۳-۱۴، ۰۷:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: Sahab
      تمدید ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد تا ۲۰ فروردین 96 Sahab 0 594 ۱۳۹۵-۱۲-۲۰، ۱۲:۳۸ عصر
      نحوه عودت وجه ثبت نام داوطلبان دانشگاه آزاد 96 این هفته اعلام می شود Sahab 0 764 ۱۳۹۵-۹-۲۷، ۰۸:۲۹ عصر
      منتظر نظر مجلس درباره ثبت نام آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد 96 هستیم alireza 0 801 ۱۳۹۵-۹-۱۹، ۰۳:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      جزئیات آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ دانشگاه آزاد/ توزیع کارت از ۳ خرداد Sahab 1 1,328 ۱۳۹۵-۳-۴، ۰۱:۱۱ صبح
    آخرین ارسال: ًQeshmtour
      توزیع کارت کنکور ارشد 95آغاز شد/ الزام رفع نقص زبان خارجی و معلولیت Sahab 0 870 ۱۳۹۵-۲-۱۳، ۰۱:۲۱ عصر
      دانشگاه هنر دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می کند Sahab 0 1,006 ۱۳۹۵-۲-۱۰، ۰۴:۵۵ عصر
      وام دکتری افزایش یافت/ پرداخت بدون محدودیت Sahab 0 834 ۱۳۹۵-۲-۱۰، ۰۴:۴۴ عصر
      کارنامه انتخاب رشته کنندگان کنکور دکتری 95 منتشر شد Sahab 0 875 ۱۳۹۵-۲-۱۰، ۰۴:۴۳ عصر
      کارنامه آزمون دکتری 95 منتشر شد MHAKBARI 0 941 ۱۳۹۵-۱-۱۶، ۰۹:۵۲ عصر
    آخرین ارسال: MHAKBARI

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان