امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رشته ی تحصیلی من مهندسی عمران گرایش نقشه برداری بوده،دو رشته ی طراحی شهری یا برنامه ر
مشاوره برای یک عضو:
نقل‌قول: با سلام
رشته ی تحصیلی من مهندسی عمران گرایش نقشه برداری بوده و امسال تصمیم دارم در یکی از دو رشته ی طراحی شهری یا برنامه ریزی شهری ادامه تحصیل بدم تا امروز هم هنوز شروع به مطالعه نکردم.
از طرفی چون شاغل هستم فرصت مطالعه ی روزانم فقط محدود به بعدازظهرها تهایتا 5-6 ساعت میشه
به نظرتون من شانس قبولی دارم؟
و اینکه کدوم یکی از این دو رشته برام مناسبتره؟
ممنون میشم از راهنماییتون
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
سلام بر شما... اولا من پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان رشتتون رو تغییر ندین شک نکنید..
ولی اگر باز اصرار دارین به تغییر رشته فک میکنم برنامه ریزیو ادامه بدین بهتر باشه با توجه به رشته لیسانستون... موفق باشین...
سنجش از راه دور هم فک میکنم بتونه رشته ی خوبی براتون باشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness ، FaTyJo0oN ، ایلیا
منم با نظر مهندس فروغ موافقم سنجش از راه دور رشته مناسب تری هست... ولی اگه تمایل دارین شهرسازی رو ادامه بدین برنامه ریزی شهری بهتر هست...
با توجه به کمیسیون هم ارزی کسایی که ارشد برنامه ریزی شهری و مدرک کارشناسی( 5 رشته ی . عمران- معماری-جغرافیا- اقتصاد- علوم اجتماعی) رو دارن در صورتی که 12 واحد پیش نیاز روبگذرونن  می تونن مهر نظام مهندسی شهرسازی رو دریافت کنن... واسه طراحی فقط بچه هایی که کارشناسیشون شهرسازی و معماری بوده می تونن مهرش رو دریافت کنند.
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، foroogh.r ، ایلیا
(۱۳۹۳-۶-۳۱، ۱۲:۳۶ صبح)'FaTyJo0oN' نوشته است: منم با نظر مهندس فروغ موافقم سنجش از راه دور رشته مناسب تری هست... ولی اگه تمایل دارین شهرسازی رو ادامه بدین برنامه ریزی شهری بهتر هست...
با توجه به کمیسیون هم ارزی کسایی که ارشد برنامه ریزی شهری و مدرک کارشناسی( 5 رشته ی . عمران- معماری-جغرافیا- اقتصاد- علوم اجتماعی) رو دارن در صورتی که 12 واحد پیش نیاز روبگذرونن  می تونن مهر نظام مهندسی شهرسازی رو دریافت کنن... واسه طراحی فقط بچه هایی که کارشناسیشون شهرسازی و معماری بوده می تونن مهرش رو دریافت کنند.

چقدر ناراحت کننده!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
(۱۳۹۳-۶-۲۹، ۱۱:۰۵ عصر)AliReza نوشته است: مشاوره برای یک عضو:

نقل‌قول: با سلام
رشته ی تحصیلی من مهندسی عمران گرایش نقشه برداری بوده و امسال تصمیم دارم در یکی از دو رشته ی طراحی شهری یا برنامه ریزی شهری ادامه تحصیل بدم تا امروز هم هنوز شروع به مطالعه نکردم.
از طرفی چون شاغل هستم فرصت مطالعه ی روزانم فقط محدود به بعدازظهرها تهایتا 5-6 ساعت میشه
به نظرتون من شانس قبولی دارم؟
و اینکه کدوم یکی از این دو رشته برام مناسبتره؟
ممنون میشم از راهنماییتون

با سلام
نظر من کمی متفاوت هست
با توجه به اینکه شاغل هستید پس قاعدتا ادامه تحصیل شما باید دلیلی غیر از پیدا کردن کار باشه، پس توصیه میکنم حتما ادامه بدید و با توجه به تغییر گرایش حتما علاقه ای رو در خودتون دیدید، پس حتما به علایقتون برسید.(البته با شرط درست بودن این پیش فرض ها). برای مهر نظام هم فعلا در اکثر استان ها مهر شهرسازی خیلی اعتبار خاصی نداره و مهر نقشه برداری بسیار بهتر هست، کار ازاد اون هم درامد بیشتری داره.
برای برنامه ریزی و طراحی هم به سرفصل دروس در مقطع ارشد نگاه بیندازید ببینید کدومو بیشتر می پسندید. گرچه در نگاه اول، رشته  برنامه ریزی کمی مناسب تر به نظر میر سه، اما انتخاب رشته،انتخاب لباس نیست که دیگری بتونه بهتر از خود ادم راهنمای خودش باشه، خودتون با چشمان باز انتخاب کنید تا با خوب و بدش راحت تر کنار بیاید
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,416 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,433 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
آخرین ارسال: dhiver1
  سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,007 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
  سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,596 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
  دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,071 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,858 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 970 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,512 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,415 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,128 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان