امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره رشته فضای سبز به شهرسازی
پیام یک عضو در لاین:

نقل‌قول: من رشتم فضای سبز هست ولی دوست داشتم واسه ارشد بیام شهرسازی ،نمی دونم موفق بشم یا نه؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
درود راستش من خودم همین وضعیتو دارم و تصمیمم همین هست گرچه هنوز موفق نشدم ولی امیدوارم امسال این اتفاق بیفته اما باید عرض کنم خیلی به علایق این دوستمون بستگی داره ، و وضعیت الانشون که کجا شاغل هستند !! مهندسی فضای سبز که به تازگی بعنوان رشته ی کارشناسی ارشد اضافه شده پذیرشش محدود به چند نفر در پردیس کرج هست و به نظر بنده چون رشته ی فوق العاده جدیدی محسوب میشه از لحاظ علمی فرقی با کارشناسیش نخواهد داشت ضمن اینکه پذیرشش هم مسلماً سخت خواهد بود !!!! اما ادامه در رشته ی شهرسازی علم جدیدی به آدم اضافه میشه که این انتخاب هم مسلماً سختی های خودشو داره و بدتر از همه اینه که به مهندسان کارشناسی ارشد شهرسازی که پایه ی فضای سبز دارند نظام مهندسی شهرسازی تعلق نمی گیره ؛ از لحاظ تئوری مرحله ی اول اگر قبول بشید برای مرحله ی دوم نیاز به تمرین و ممارست بیشتری خواهد بود ضمن اینکه پایه ی ما با بچه های شهرسازی قطعاً متفاوته و ما نهایتاً طراحی فضای شهری رو گذروندیم اما دوستان شهرسازی به گمونم 5 طرح شهری تا جایی که اطلاع دارم گذروندن ،ضمن اینکه تعدد منابع هم در ابتدا ممکنه گیج کننده باشه! مهندس فضای سبز در دو یا سه رشته ی دیگه هم تونسته ادامه تحصیل بده : قطعاً بهترینش طراحی محیط زیست خواهد بود که البته پذیرشش در نوبت روزانه و شبانه به دانشگاه تهران و ظرفیت هرکدام 5 نفر هست که فوق العاده اسکیس قوی ای رو می طلبه و زیرگروه فنی محسوب میشه ؛ بعدی معماری منظر که آزمون دومرحله ای داره که باید بگم متأسفانه من اطلاع چندانی از این رشته ندارم ، رشته ی بعد باغبانی هست ،ساده ترین انتخاب اگر علاقه ای به قسمتهای گیاهی دارید که نمیخواید ریسک کنید و برای مرحله ی دوم سختی های خاص بکشید مخصوصاً اگر شاغل هستید ،میتونه باشه،
من نمونه ی قبولی در تک تک این رشته ها (منهای معماری منظر) رو دیدم اما هرکدوم بسته به شرایط و علاقه شون این انتخاب رو کرد و البته موفق هم بودند ، حتی از رشته ی اقتصاد کشاورزی سال 91 از دانشگاه ما ؛زمانی که دانشجو بودم ؛برنامه ریزی شهری قبول شدند اونم یادمه با یک رتبه ی خوب پس دوست من اگر علاقه دارید انتخاب بدی نیست ،امیدوارم پاسخم به کارتون بیاد.
آخرین ارسال های من :

راه در جهان یکیست و آن راه ، راستی ست.
پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r ، Brightness

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,648 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
آخرین ارسال: tornado26
  مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,442 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مشاوره طراحی دروس زبان تخصصی و مبانی طراحی شهری و تحلیل فضای شهری m.fallahdoust 12 4,003 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۱:۱۱ عصر
آخرین ارسال: فاطمه70
  منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,333 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
آخرین ارسال: lind_o58
  مشاوره طراحی تحلیل فضای شهری - رتبه 65 کنکور 94 Omid.Bz 53 10,874 ۱۳۹۴-۷-۳، ۰۷:۲۸ صبح
آخرین ارسال: zohreziaraty
  مشاوره درس تاریخ شهرسازی طراحی شهری-مهندس طاهری با 82 درصد Rominathr 8 2,945 ۱۳۹۴-۶-۳۱، ۱۱:۲۰ صبح
آخرین ارسال: zohreziaraty
  مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی-مشاور مهندس رضایی alireza 20 5,200 ۱۳۹۴-۵-۷، ۱۰:۰۷ عصر
آخرین ارسال: meysam rezaei
  مشاوره طراحی حل چالش های دروس مبانی نظری و تحلیل فضای شهری با رتبه 17 سال 94 imanbv 11 3,696 ۱۳۹۴-۵-۶، ۰۶:۲۰ عصر
آخرین ارسال: shermi
  کارشناسی عمران دارم، برای ارشد می خواهم در رشته طراحی شهری شرکت کنم، لطفا راهنمایی alireza 2 1,129 ۱۳۹۴-۵-۳، ۰۷:۳۷ عصر
  مشاوره برنامه ریزی تاریخ شهرسازی ایران وجهان-آرام ابراهیمی aram ebrahimi 2 1,265 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۷:۳۸ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان