امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست رایگان پاورپوینت جامعه شناسی شهری
سلام دوستان خسته نباشید.ببخشید من دنبال یه پروژه اماده پاورپوینت ِ جامعه شناسی شهری میگردم در مورد شیکه راهها یا مبلمان شهری ..کسی میتونه کمک کنه ؟ 

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام مهندس سارا. این لینک ها رو مشاهده کنید:
در مورد مبلمان شهری:
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...8%B1%DB%8C
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.k ، alireza
مرسی مهندس شما فرشته ی نجات من هستید همیشه :)

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness
ببخشید یه سوال دیگه.من خودم جامعه شناسی نگذروندم نمیتونم تشحیص بدم.از این فایل هایی که دادید کدومش به جامعه شناسی مربوطه؟برای این درس میخوام درواقع.در مورد فضای سبز هم چیزی میتونید معرف یکنید بهم؟یه موضوعات دیگه در زمینه جامعه شناسی شهری.ممنون

پاسخ
(۱۳۹۳-۱۰-۱، ۰۹:۰۴ عصر)sara.k نوشته است: ببخشید یه سوال دیگه.من خودم جامعه شناسی نگذروندم نمیتونم تشحیص بدم.از این فایل هایی که دادید کدومش به جامعه شناسی مربوطه؟برای این درس میخوام درواقع.در مورد فضای سبز هم چیزی میتونید معرف یکنید بهم؟یه موضوعات دیگه در زمینه جامعه شناسی شهری.ممنون

اون لینک ها رو چون گفتید در مورد مبلمان شهری،معرفی کردم.
برای جامعه شناسی شهری همه مواردی که در حوزه مسائل مربوط به شهر هست رو شامل میشه. میتونید هم به آسیب شناسی مسائل شهری بپردازید. باز دوستان اگر نظری دارن حتما مطرح کنند.

به نقل از کتاب جامعه شناسی شهری(ساوج، مایک و وارد، آلن،، ابوالقاسم پوررضا):
موضوعات و مفاهیم مورد مطالعه در جامعه‌شناسی شهری:

قلمرو جامعه‌شناسی شهری وسیع و متنوع است، از معماری شهرها گرفته تا راه‌بندان‌های خیابانی، تجربه زندگی شهری، رفتار انبوه مردم و جماعات، مسکن، برنامه‌ریزی و مانند اینها. تجربه زندگی شهری چنان جامع و محیط به نظر می‌رسد که تشخیص آنچه ممکن است از حوزه جامعه‌شناسی شهری خارج باشد، مشکل به نظر می‌رسد. با این حال جامعه‌شناسی شهری حول تعدادی مفاهیم و محورهای ثابت می‌چرخد و انواع موضوعات و مفاهیمی که در چارچوب جامعه‌شناسی شهری بررسی می‌شود شامل موارد زیر است:
1ـ چرا زندگی در شهر مدرن خوشایند یا دوست داشتنی است؟، آیا تجربه شهری واحد است یا همگانی؟ ویژگی‌های تعیین کننده‌ای مانند ناشناختگی و گمنامی، در میان جمعیتی بزرگ به شکل دیگری بودن، عدم قطعیت و قابل پیش‌بینی نبودن وقایع در محیط‌های شهری پیچیده و احساس خطر ناشی از شهرها همواره مورد تأمل بوده است.
2ـ آیا مکان‌ها از هم متمایزند یا خیر؟ و به فرض اینکه محله‌ها در تصور مردم هویت و ویژگی‌های خود را دارند، چه چیزی سبب دلبستگی به شهرها یا محیط‌های اطراف آن می‌شود؟
3ـ زندگی شهری چگونه از ویژگی‌های ساختار اجتماعی محلی، مانند موقعیت طبقاتی، جنسیت، گروه‌های قومی و وضعیت مسکن تأثیر می‌پذیرد؟
4ـ پیوندهای اجتماعی غیررسمی چگونه شکل می‌گیرد و محیط و زمینه اجتماعی خارجی تا چه حد روابط عاطفی با خویشاوندان، همسایگان، دوستان و بستگان را تعیین می‌کند؟
5ـ تبیین تاریخ شهرنشینی و تمرکز و اسکان جمعیت در شهرهای کوچک، شهرهای بزرگ و شبکه‌های اقماری شهرها (منظومه‌های شهری).
6ـ ابعاد اساسی ساختار فضایی شهرها کدام است؟ و آیا نظام‌های فضایی شهری متفاوت، شیوه‌های متفاوتی از تعامل و کنش متقابل را موجب می‌شود؟
7ـ ماهیت مسائل شهری، مانند ازدحام، آلودگی، فقر، ولگردی و بزهکاری و خشونت خیابانی چیست و راه‌های رفع این مسائل کدام است؟
8ـ چگونه امور سیاسی شهری اداره می‌شود، چه عواملی در مشارکت سیاسی تأثیرگذار است و سازمان‌های متفاوت دولت محلی چه اثری در زندگی روزمره دارد؟

پاسخ
مرسی مهندس لطف کردید.اگه باز چیزی در این مورد پیدا کردید ممنون میشم لینک بدید.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نیازمند طرح پروژه کارگاه برنامه ریزی شهری j.sevda66 0 890 ۱۳۹۵-۲-۲۰، ۰۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: j.sevda66
  غیر رایگان پاور پوینت هویت شهری amirreza17 2 2,540 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  فروش ویژه پاورپوینت طراحی پایدار (معماری سبز) پورشاهی 0 1,145 ۱۳۹۴-۴-۱۸، ۰۱:۴۸ عصر
آخرین ارسال: پورشاهی
  درخواست رایگان تحلیل فضای شهری و منطقه ای کلان شهر استکهلم sara.k 0 1,699 ۱۳۹۳-۱۰-۶، ۱۰:۳۳ عصر
آخرین ارسال: sara.k
  پاورپوینت مقرنس در معماری ایران yalda89 2 2,294 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۰۱:۵۲ عصر
آخرین ارسال: yalda89
  غیر رایگان پاورپوینت خوانایی(مبانی طراحی شهری)ا E.Y.I 0 3,091 ۱۳۹۳-۸-۲۳، ۱۰:۰۸ عصر
آخرین ارسال: E.Y.I
  پاورپوینت با موضوع :حس تعلق(مبانی طراحی E.Y.I 1 2,241 ۱۳۹۳-۸-۲۳، ۱۲:۵۲ صبح
  پاورپوینت با موضوع :توالی فضایی (مبانی طراحی)ا E.Y.I 2 3,014 ۱۳۹۳-۸-۲۱، ۰۹:۲۶ عصر
آخرین ارسال: alireza
  پاورپوینت با موضوع TOD E.Y.I 0 2,254 ۱۳۹۳-۸-۱۸، ۰۳:۴۱ عصر
  پاورپوینت با موضوع:امنیت در طراحی شهری E.Y.I 0 1,714 ۱۳۹۳-۸-۱۵، ۱۲:۱۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان