امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری برای اعضاء محترم سایت ایرانشهرساز
سلام دوستان عزیز
با بررسی های به عمل آمده از سایت ایرانشهرساز
به این نتیجه رسیدم که قسمتی مرتبط با مشاوره و راهنمایی در خصوص پایان نامه برای دوستان و اعضایی محترم سایت خالی است
پیشنهاد من برای این منظور،
راه اندازی و فعالیت در این خصوص در یک قسمت خاص می باشد
که همه ی علاقه مند و دوستان برای شرکت در این موضوع و ارائه راهنمایی های لازم و کسب تجربه از صاحبنظران در این راستا
در این قسمت فعالیت نمایند.
این مشاوره از راهنمایی در انتخاب موضوع و عنوان تحقیق تا مشاوره برای تدوین و جمع بندی پایان نامه و مقالات علمی دوستان خواهد بود.

البته نظر مدیریت محترم سایت در این راستا بسیار مفید خواهد بود
امیدواریم که این نظر مورد استقبال دیگر دوستان نیز واقع شود.
آخرین ارسال های من :

در جهان تنها یک فضیلت وجود دارد و آن آگاهی است. (حکیم مولانا)
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، ایلیا ، alireza ، atelieahjam ، haydariyan ، foroogh.r ، MHAKBARI
سلام. خیلی پیشنهاد خوب و به جایی بود مهندس معرفی،موافقم.
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، amindatcom
بسیار ارزشمند
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، amindatcom
با عرض سلام

من هم با این پیشنهاد موافق هستم .

یک خاطره اینترنتی درباره انتخاب موضوع پایان نامه دارم که تعریف می کنم :

تقریبا سال گذشته بود که در جایی دیدم دانشجویی برای انتخاب موضوع پایان نامه با مشکل مواجه شد و در یکی از تالارهای گفتمانی اعلام کردند که من هر موضوعی به استادم پیشنهاد می کنم ، ایشان قبول نمی کنند و من دیگه نمیدونم که چه موضوعی وجود داره که بتونم موافقت استاد را جلب کنم ، (گویا استاد از دانشجو می خواست روی موضوعی کار کنند که تازه و نو باشه و تا حالا هم کسی کار نکرده باشه ) دانشجو که از رشته معماری بود در پاسخ از طرف شخص دیگری بهش پیشنهاد میشه که روی موضوع (خانه سکوت) کار کنه ، ایشان پرسیدند که خانه سکوت چه خانه ای هستش و کاربرد این خانه برای چه کسانی است ، در پاسخ به ایشان گفته شد خانه سکوت خانه ای است برای افرادی که دچار معلولیت شنوایی هستند ، حالا ادامه این داستان که چه شد را دیگه نمیدونم.

اما به نظر من نباید اینقدر محدودیت در انتخاب موضوع برای دانشجویان بوجود آورد و در ادامه برای بدست آوردن منابع و اطلاعات مورد نیاز دانشجو را به مشکل انداخت ، هدف از ارائه پایان نامه در دانشگاه چیست ؟ پایان نامه باید با توجه به سطح معلوماتی که در طی دوران تحصیل کار شده در نظر گرفته شود و با انتخاب موضوعی مناسب و کاربردی بتوان بر اساس آن به توسط فعالیت های تحقیقی میزان دانش تخصصی دانشجو را افزایش داد.

با تشکر
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، amindatcom ، foroogh.r ، Brightness
ممنون از پاسخ دوستان و اظهار لطفشان بر این پیشنهاد
بله دوستان متاسفانه وضعیت تدوین پایان نامه در دانشگاه های دولتی به گونه ایی ناراحت کننده است که پوست دانشجو را برای یک درس چند واحدی میکنند و در مقابل در برخی دانشگاه ها(ی آزاد و پیام نور) چنان راحت به دانشجو می گیرند که برخی دانشجویان موارد را بدون رعایت حق مولف بازنشر می نمایند...

البته خوشبختانه در سال گذشته برای کنترل متخلفان نرم افزاری توسط ایرانداک تهیه شده است که جلوی اینگونه تخلفات گرفته خواهد شد و وزارت علوم با اجرای این نرم افزار بر روی بسیاری از پایان نامه ها، جلوی این مورد را که بدون رعایت حقوق مولف، بانشر میکنند را گرفته و با متخلفین برخورد نماید...

امیدواریم که روزی نوشتن پایان نامه در کشور ما نیز همانند دیگر کشورهای توسعه یافته از هر گونه افراط و تفریط به دور باشد

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، atelieahjam ، Brightness
خیلی مفید هست ایشالله مثمر ثمر واقع بشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط amindatcom ، Brightness ، atelieahjam
مقاله صد نکته در پایان نامه نویسی 

http://www.iranshahrsaz.com/attachment.php?aid=22602

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
متاسفانه امروز مطلع شدیم که یکی از دوستان در یکی از دانشگاه های معتبر، با مبلغی یک پایان نامه تهیه نموده و آن را دفاع و حتی مقاله ی علمی پژوهشی آن را تهیه و چاپ نموده اند...پس از مدتی یکی متوجه شده که فایل ایشان، دقیقا کپی و پیست پایان نامه ی وی بوده و شخص ثالث که با قیمتی این کپی پیس را انجام داده حتی زحمت رفرنس دادن نیز را به خود نداده است....

من خود واقعا از شنیدن این خبر متاسف شدم.....

دوستان خواهش می شود تا جایی که میتوانید کار را خودتان انجام داده و تنها از دوستان صاحب نظر مشاوره بگیرید، چرا که با این کار نه تنها هزینه بلکه اعتبار علمی خود را نیز زیر سوال می برید

پاسخ
استفاده از نرم افزارهای ذیل در شهرسازی معمول بوده ولی کمتر کسی نسبت به شناخت همه ی نرم افزارهای ذیل و کاربرد آنها در برنامه ریزی شناخت دارد...
در این قسمت، سعی شده است به نرم افزارهای متعددی که دوستان برنامه ریز می توانند در پایان نامه و مقالات خود از آنها استفاده کنند اشاره شده است.
[ltr]SPSS
 ArcGIS
-Auto Cad
-ENVI
- Lissrel
-AmosGraphics
-GAMS
-LINGO
-Pajek
-PLS
- Solidworks
- Catia, Abaqus
-MATLAB
- MS Project
- Ansys
-&….
[/ltr]

کسب اطلاع از چند مورد از آنها برای دوستان برنامه ریز و مهندسین عزیز خالی از لطف نخواهد بود.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قسمت اول:تری دی مکس در 20 دقیقه *تضمینی*برای اولین بار دانلود کنید alireza 13 11,009 ۱۳۹۶-۳-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  جزوه تاسیسات و زیرساخت های شهری faezeh1372 2 3,242 ۱۳۹۴-۱۱-۲۹، ۱۲:۱۴ عصر
آخرین ارسال: فاطمه70
  قسمت دوم و پایانی:تری دی مکس در 20 دقیقه *تضمینی*برای اولین بار دانلود کنید alireza 17 11,659 ۱۳۹۴-۸-۱۸، ۱۱:۴۱ صبح
آخرین ارسال: alireza
  راهنمای تهیه و ارائه نقشه های معماری اجرایی (فاز 2) MHAKBARI 0 1,457 ۱۳۹۴-۴-۲۱، ۰۵:۵۲ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  نظریه های ساخت شهر Sh@bn@m 1 1,826 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۸:۰۶ عصر
آخرین ارسال: AmirMind
  نمونه سوالات درس سیر اندیشه های معماری – دکتر علیرضا جزء پیری MHAKBARI 0 1,669 ۱۳۹۴-۳-۳۱، ۰۶:۵۴ عصر
  جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور MHAKBARI 0 1,814 ۱۳۹۴-۳-۲۷، ۰۶:۴۳ عصر
  نکته های کلیدی فلسفه های محیطی و مکتب های جغرافیایی MHAKBARI 0 1,467 ۱۳۹۴-۲-۱۸، ۱۰:۰۰ صبح
  دانلود سالنامه آماری بجنورد برای سال 92 dementor 0 2,069 ۱۳۹۴-۱-۹، ۰۷:۰۶ عصر
آخرین ارسال: dementor
  جمعیت ، مساحت و سهم آن در استان های ایران در سال1390 unit 1 0 1,315 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۰۸:۴۵ عصر
آخرین ارسال: unit 1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان