امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره سوال
سلام من جواب این سوالاتو از دو تا کتاب که سوالات سالهای گذشته رو جمع آوری کرده چک کردم جواباش با هم فرق داشت هرکی گزینه صحیحو میدونه جواب بده ممنون میشم:(خودم جواباشو میدونم فقط میخام مطمئن بشم)

1. به طور معمول محدوده جغرافیایی برنامه های توسعه منطقه ای در ایران تهیه شده شامل کدام است؟
1. چندین شهرستان 2.حداقل دو استان 3. استان 4.یک منطقه اقتصادی

2.مسئول تهیه برنامه های بخشی کدام نهاد است؟
1. سازمان برنامه و بودجه(الان دیگه نیست) 2.وزارت اقتصاد و دارایی 3.وزارت بازرگانی 4.وزارت مربوطه

3. هدف از وصول عوارض نوسازی شهری تامین اعتبار برای کدام است؟
1.ساخت ابنیه عمومی 2. گسترش تاسیسات زیربنایی
3.مرمت محله های مسکونی فرسوده 4.مرمت و نگهداری تاسیسات زیربنایی

4.عرض مناسب برای عبور راحت دونفر از کنار هم چند سانتیمتر است؟
1. 90 2. 100 3. 120 4. 150

5. کدام علوم بیشترین تاثیر را در تفکر برنامه ریزی داشته اند؟
1. اقتصاد وجامعه شناسی 2.آمار و جغرافیا
3. معماری-اقتصاد-جغرافیا 4. معماری و معماری محیط

6.نظام فعالیتی یک شهر متشکل است از 3طبقه کلان....
1.آموزشی/تجاری/تولیدی 2.آموزشی/بهداشتی/تولیدی
3.تولیدی/مسکونی/خدماتی 4.کشاورزی/صنعتی/خدماتی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
شما جواب ها را هم اعلام کنید دوستان کمک کنند.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط hero
(۱۳۹۳-۱۰-۱۱، ۰۶:۵۶ عصر)hero نوشته است: سلام من  جواب این سوالاتو از دو تا کتاب که سوالات سالهای گذشته رو جمع آوری کرده چک کردم جواباش با هم فرق داشت هرکی گزینه صحیحو میدونه جواب بده ممنون میشم:(خودم جواباشو میدونم فقط میخام مطمئن بشم)

1. به طور معمول محدوده جغرافیایی برنامه های توسعه منطقه ای در ایران تهیه شده شامل کدام است؟
1. چندین شهرستان  2.حداقل دو استان  3. استان  4.یک منطقه اقتصادی

2.مسئول تهیه برنامه های بخشی کدام نهاد است؟
1. سازمان برنامه و بودجه(الان دیگه نیست)  2.وزارت اقتصاد و دارایی  3.وزارت بازرگانی  4.وزارت مربوطه

3. هدف از وصول عوارض نوسازی شهری تامین اعتبار برای کدام است؟
1.ساخت ابنیه عمومی  2. گسترش تاسیسات زیربنایی
3.مرمت محله های مسکونی فرسوده  4.مرمت و نگهداری تاسیسات زیربنایی

4.عرض مناسب برای عبور راحت دونفر از کنار هم چند سانتیمتر است؟
1. 90  2. 100  3. 120  4. 150

5. کدام علوم بیشترین تاثیر را در تفکر برنامه ریزی داشته اند؟
1. اقتصاد وجامعه شناسی  2.آمار و جغرافیا  
3. معماری-اقتصاد-جغرافیا    4. معماری و معماری محیط

6.نظام فعالیتی یک شهر متشکل است از 3طبقه کلان....
1.آموزشی/تجاری/تولیدی    2.آموزشی/بهداشتی/تولیدی
3.تولیدی/مسکونی/خدماتی 4.کشاورزی/صنعتی/خدماتی
سوال 4 گزینه 4

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط hero
سوال ۱ فک کنم ۳ درسته
آخرین ارسال های من :

[font=Tahoma]آدم هاي بزرگ در باره ايده ها سخن مي گويند[/font]

[font=Tahoma]آدم هاي متوسط در باره چيزها سخن مي گويند[/font]
[font=Tahoma]
آدم هاي كوچك پشت سر ديگران سخن مي گويند
[/font]
پاسخ
 سپاس شده توسط hero
سوال1 تووی یه منبع نوشته 3 یکی دیگه هم نوشته 4 من خودم فکر میکنم 3 درسته

سوال2 تووی یکیش نوشته 1 یکی هم گفته 4 من خودم فکر میکنم 4 درسته

سوال3 یه جا نوشته 2 یکی هم 4 ولی بنظر من هردوش درسته؟

سوال4 یه جا3 یه جا4

سوال5 گزینه1 و 3 بنظرم 3 درسته

سوال6 گزینه 1 و 4 فکر میکنم 4 درسته

دوستای خوبم پلیز کمکم کنین :)

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
سوال 1 : چندین شهرستان...تقریبن گزینه هایه دیگه رم شامل میشه...برنامه ریزی ناحیه ای چندین بخشه و معمولن یه شهرستانو در بر میگیره ولی برنامه ریزی منطقه ای ازچندین شهرستان شرو میشه تا چندین استان
سوال 2 :شرو برنامه های بخشی با تقسیم آمایش سرزمین به برنامه های سریع الوصولتر بود...و متولی تهیه برنامه آمایش سازمان برنامه و بودجه ست...
سوال 3 : حتمن گزینه دو
سوال 5 :شالوده برنامه ریزی شهری جغرافیا و اقتصاده....نمیدونم معماریو چرا نوشته
سوال 6 : فعالیت ها به سه دسته تقسیم میشن:کشاورزی،صنعت،خدمات.....اما گویا فعالیتی مدنظره که بسترش شهر باشه پس مطمئنن کشاورزی باید حذف بشه...مسکن فعالیت محسوب نمیشه....بهداشتم یه جوریه...گزینه یکو ترجیح میدم
خیلی از این نوشته ها زاده ذهن مولفه و از استانداردهای جهانی و حتی ملی به دورن...و بیشتر این تقسیم بندیا مورد پذیرش جمیع صاحب نظرا نیست....اگه ام باشه خالی از اشتباه نیست...مثله تقسیم بندی حوزه های فعالیتی شهر توسط سیام....بزرگترین معماران و اساتید دنیا دور هم جم میشینو به این نتیجه میرسن که مرکز شهر فعالیته!!!!!!! ...خوب طبیعیه که از مولف ایرانی نباید زیاد توقع داشت

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، hero
برای سوال 4 عرض مناسب برای عبور دو نفر از کنار هم 120 کافیه ، برای همین معمولا این اندازه را برای استاندارد عرض پلکان های مسکونی در نظر گرفتند و عرض کمتر از این برای مکان های مسکونی کمی مشکل ساز میشه ، همچنین این اندازه برای عبور لوازم خانگی هنگام اسباب کشی هم مناسبه . اندازه بیشتر از این معمولا برای پلکان های اداری و مدرسه و کلا بناهای غیرمسکونی که تعدد عبور و مرور زیاده در نظر گرفته میشه .

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر به قسمت (عرض پله) مراجعه فرمائید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D9%8...8%A7%D9%86
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط hero
برای سوال 4 عرض 1 متر برای دو نفر زمانی مناسب است که روی پله برقی قرار گیرند و بدن ها بدون حرکت باشد.

لطفا به این لینک درباره پله برقی است سری بزنید
http://asanbarniroo.com/fa/article/47-%D...9%82%DB%8C

پاسخ
 سپاس شده توسط hero
ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتن و جواب دادن.......

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
(۱۳۹۳-۱۰-۱۲، ۰۲:۴۳ عصر)homayoon.d نوشته است: سوال 1 : چندین شهرستان...تقریبن گزینه هایه دیگه رم شامل میشه...برنامه ریزی ناحیه ای چندین بخشه و معمولن یه شهرستانو در بر میگیره ولی برنامه ریزی منطقه ای ازچندین شهرستان شرو میشه تا چندین استان
سوال 2 :شرو برنامه های بخشی با تقسیم آمایش سرزمین به برنامه های سریع الوصولتر بود...و متولی تهیه برنامه آمایش سازمان برنامه و بودجه ست...
سوال 3 : حتمن گزینه دو
سوال 5 :شالوده برنامه ریزی شهری جغرافیا و اقتصاده....نمیدونم معماریو چرا نوشته
سوال 6 : فعالیت ها به سه دسته تقسیم میشن:کشاورزی،صنعت،خدمات.....اما گویا فعالیتی مدنظره که بسترش شهر باشه پس مطمئنن کشاورزی باید حذف بشه...مسکن فعالیت محسوب نمیشه....بهداشتم یه جوریه...گزینه یکو ترجیح میدم
خیلی از این نوشته ها زاده ذهن مولفه و از استانداردهای جهانی و حتی ملی به دورن...و بیشتر این تقسیم بندیا مورد پذیرش جمیع صاحب نظرا نیست....اگه ام باشه خالی از اشتباه نیست...مثله تقسیم بندی حوزه های فعالیتی شهر توسط سیام....بزرگترین معماران و اساتید دنیا دور هم جم میشینو به این نتیجه میرسن که مرکز شهر فعالیته!!!!!!! ...خوب طبیعیه که از مولف ایرانی نباید زیاد توقع داشت

سوال1 رو من یه جا خوندم سطح برنامه ریزی منطقه ای از استان شروع میشه و ناحیه ای از شهرستان به نظرم محتملتره که گزینه استان درست باشه
سوال3رو شما جایی خوندین درموردش؟ کدوم کتاب؟
سوال6 من فکر میکردم منظورش سه دسته اصلی مشاغل و فعالیت هاست اما استدلال شما منطقیتره چون گفته شهر

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال یکی از دوستان (مشاوره کنکور) foroogh.r 3 2,722 ۱۳۹۳-۹-۲۲، ۰۱:۵۷ صبح
آخرین ارسال: homayoon.d

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان