امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره کنکور ارشد طراحی شهری واسه دانشگاه دولتی.میشه کمکم کنید
سلام دوستان.
من دانشجو ترم ۴شهرسازی هستم دانشگاه پیام نور.دانشگاهمون خیلی ضعیفه از نظر علمی و استاداش.می دونم باید خیلی سختی بکشم.ولی میخوام از الان آماده شم واسه کنکور ارشد طراحی شهری واسه دانشگاه دولتی.میشه کمکم کنید
از کجا شروع کنم؟چه درسایی باید قوی باشم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۱۰-۲۵، ۰۹:۲۴ عصر)shimita نوشته است: سلام دوستان.
من دانشجو ترم ۴شهرسازی هستم دانشگاه پیام نور.دانشگاهمون خیلی ضعیفه از نظر علمی و استاداش.می دونم باید خیلی سختی بکشم.ولی میخوام از الان آماده شم واسه کنکور ارشد طراحی شهری واسه دانشگاه دولتی.میشه کمکم کنید
از کجا شروع کنم؟چه درسایی باید قوی باشم.
سلام دوستم،منم مثل شما دانشجوی شهرسازی ولی ترم5ام…. بنظرم اول باید ببینید منابع کنکور ارشد طراحی شهری چه کتابهایی هستن… بعد ببینی چه درصدهایی از چه درسی برای کنکور میاد که رو اون دروس تمرکز کنی و یسری نمونه سؤالهای دوره های مختلفو داشته باشی… من با وجودی که مثل خودت دانشجو کارشناسی ام اطلاعاتم تا این حد بود دیگه باید دوستانی که ارشد طراحی دادن کم لطفی نکنند و پاسخگوتان باشند..
آخرین ارسال های من :

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد/کسی را تحقیر نکن شاید محبوب خدا باشد/از کمک دریغ نکن شاید کلید بهشت باشد/سر نماز اول وقت حاضر شو شاید آخرین دیدارت با خدا در زمین باشدHippie4
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
ممنونم از لطفتون

پاسخ
آزمون طراحی شهری منابع مطالعاتی گسترده میخواد از طرف دیگه تعدد کتابا هم خیلی زیاده! هر کتابی هم که هست میتونم بگم خط به خط ش پر از نکته و تست کنکوریه! بر اهمین لازمش هم ،دقت زیاد توو خوندن هست هم مطالعه گسترده کتابها! یکی 2 ساله کنکور طراحی شهری در مورد نحوه طرح سوال و ... بسیار کلیشه ای عمل میکنه!نحوه سوال بندی،موضوع سوالات و خیلی چیزای دیگه ی به طور مثال بحث CPTED رو مطرح میکنن گاه به صورت توضیحی یا گاها به صورت شکل و ترسیم!
hما در مورد درصدها و تعداد پذیرش
پذیرش این رشته باید بگم یک سوم برنامه ریزی هست! شایدم کمتر!! تعداد پذیرش خیلی خیلی پایین و رقابت بین شرکت کننده ها هم در حد 0/2 درصد هستش!با همین درصد رتبه خیلی بالا پایین میشه از طرف دیگه پارسال یه کنکور بی سابقه رو شاهد بودیم که میانگین درصد به طرز عجیبی بالای 60 بود!!( رتبه های زیر 20) یکی از اتفات نادر!!!!کسایی هم که شاهد این قضیه بودن بحث این موضوع به اعتراض و ... منجر شده بود(تابستون امسال) ولی هیچ گونه جواب یا توجیه قانع کننده ای از سازمان سنجش صادر نشد
تعدد منابع نسبت به برنامه ریزی خیلی گسترده و رقابت هم همونطور که گفتم نفس گیره!! اما در مورد مرحله دوم که خیلی نقش تعیین کننده ای در نتیجه نهایی داره : به شخصه میتونم بگم خیلی از دانشجوها بیشتر رو اسکیس زوم میکنن!! ینی ترسو اضطرابشون بیشتر در مورد مرحله دوم هست
هیچ گونه معیار یا ضابطه خاصی برا مرحله دوم دیده نشده!!! طراح سوال نا مشخص موضوعات مورد مطالعه در این مورد نا مشخص!! مصحح های نا معلوم!! معیار تصحیح اوراق امتحانی نامعلوم!!! فقط توو این چن سالی که درگیره این کنکور شدم ثابت شده تصحیح برگه های اسکیس به شدت سلیقه ای و .... همین
رتبه 9 با اسکیس 24 درصد شبانه کرج قبول میشه!رتبه 13 با اسکیس 2 درصد دانشگاه تهران قوبل میشه!رتبه بالای 200 روزانه قبول میشه!
اکثر شرکت کننده ها انتخاب محل دانشگاه رو هم تهران روزانه تهران شبانه بهشتی روزانه انتخاب میکنن (30 نفر اول شانس بیشتری برای قبولی دارن )
میتونم بگم که کسی که حتی رتبه ش تک رقمی میشه هنوز هیچ امیدی به تهران یا بهشتی نداره!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۱۰-۲۶، ۰۱:۴۵ صبح)urbanDesign.h نوشته است: آزمون طراحی شهری منابع مطالعاتی گسترده میخواد از طرف دیگه تعدد کتابا هم خیلی زیاده! هر کتابی هم که هست میتونم بگم خط به خط ش پر از نکته و تست کنکوریه! بر اهمین لازمش هم ،دقت زیاد توو خوندن هست هم مطالعه گسترده کتابها! یکی 2 ساله کنکور طراحی شهری در مورد نحوه طرح سوال و ... بسیار کلیشه ای عمل میکنه!نحوه سوال بندی،موضوع سوالات و خیلی چیزای دیگه ی به طور مثال بحث CPTED رو مطرح میکنن گاه به صورت توضیحی یا گاها به صورت شکل و ترسیم!
hما در مورد درصدها و تعداد پذیرش
پذیرش این رشته باید بگم یک سوم برنامه ریزی هست! شایدم کمتر!! تعداد پذیرش خیلی خیلی پایین و رقابت بین شرکت کننده ها هم در حد 0/2 درصد هستش!با همین درصد رتبه خیلی بالا پایین میشه از طرف دیگه پارسال یه کنکور بی سابقه رو شاهد بودیم که میانگین درصد به طرز عجیبی بالای 60 بود!!( رتبه های زیر 20) یکی از اتفات نادر!!!!کسایی هم که شاهد این قضیه بودن بحث این موضوع به اعتراض و ... منجر شده بود(تابستون امسال) ولی هیچ گونه جواب یا توجیه قانع کننده ای از سازمان سنجش صادر نشد
تعدد منابع نسبت به برنامه ریزی خیلی گسترده و رقابت هم همونطور که گفتم نفس گیره!! اما در مورد مرحله دوم که خیلی نقش تعیین کننده ای در نتیجه نهایی داره : به شخصه میتونم بگم خیلی از دانشجوها بیشتر رو اسکیس زوم میکنن!! ینی ترسو اضطرابشون بیشتر در مورد مرحله دوم هست
هیچ گونه معیار یا ضابطه خاصی برا مرحله دوم دیده نشده!!! طراح سوال نا مشخص موضوعات مورد مطالعه در این مورد نا مشخص!! مصحح های نا معلوم!! معیار تصحیح اوراق امتحانی نامعلوم!!! فقط توو این چن سالی که درگیره این کنکور شدم ثابت شده تصحیح برگه های اسکیس به شدت سلیقه ای و .... همین
رتبه 9 با اسکیس 24 درصد شبانه کرج قبول میشه!رتبه 13 با اسکیس 2 درصد دانشگاه تهران قوبل میشه!رتبه بالای 200 روزانه قبول میشه!
اکثر شرکت کننده ها انتخاب محل دانشگاه رو هم تهران روزانه تهران شبانه بهشتی روزانه انتخاب میکنن (30 نفر اول شانس بیشتری برای قبولی دارن )
میتونم بگم که کسی که حتی رتبه ش تک رقمی میشه هنوز هیچ امیدی به تهران یا بهشتی نداره!!
ممنون از توضیحاتتون،،،چقدر بد اینطور که شما توضیح دادین پس اصلا إمکان قبولی در سال اول وجود نداره… توضیحاتون خیلی خوب و سنجیده بود…. سپاس

پاسخ
مرسی.توضیحاتتون خیلی کلی بود.من دنبال یه برنامه ریزیم.اینکه از کجا شروع کنم؟چطوری بخونم؟
واینکه چه درصد هایی از چه درسی برای کنکور میاد؟؟از چه جزوه هایی استفاده کنم؟از آزمون ها استفاده کنم یا نه؟

پاسخ
عزیزم این منابع ارشد طراحیه

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   manabe tarahi shahri moein hemmati.pdf (اندازه: 279.7 KB / تعداد دفعات دریافت: 112)

پاسخ
برنامه طراحی شهری

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   barname Tarahi_Shahri.pdf (اندازه: 56.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 62)

پاسخ
سوالات ارشد طراحی شهری
سالهای84-85-86+جواب

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   Soal va Javab-84.pdf (اندازه: 659.04 KB / تعداد دفعات دریافت: 54)
.pdf   Soal va Javab-85.pdf (اندازه: 651.03 KB / تعداد دفعات دریافت: 56)
.pdf   Soal va Javab-86.pdf (اندازه: 640.98 KB / تعداد دفعات دریافت: 42)

پاسخ
به این صفحه ام بری سؤالات سالهای84تا92 به همراهِ جوابه
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=19222

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد/کسی را تحقیر نکن شاید محبوب خدا باشد/از کمک دریغ نکن شاید کلید بهشت باشد/سر نماز اول وقت حاضرشو شاید آخرین دیدارت با خدا در زمین باشد!

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,867 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
آخرین ارسال: mamamama
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,207 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: mtr6510
  سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,329 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,276 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
  دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,149 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,500 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: shivashf
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,689 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
آخرین ارسال: udesigner
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,535 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
آخرین ارسال: payam_km
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
آخرین ارسال: rikhtehgaran
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,551 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان